şükela:  tümü | bugün
 • pek bir anlam veremediğim garip durum.

  dünya üzerinde bir sürü müslüman ülke var ve bunlar islam'ın farklı yoeumlarına göre olsa da bir şekilde islam hukukuna göre yönetiliyorlar. suudi arabistan, iran, afganistan, pakistan, vs...

  bu ülkelerden hangisi sizin kafanızdaki islam'a en yakınsa gidin orada yaşayın ama yok! illa gidip belçika, ingiltere, kanada, almanya, fransa gibi gavur ve islamofobik ülkelerde yaşayacaklar.

  bence çok mantıksız.
 • birileri hakkını gaspettiyse, senin zenginliğine göz dikip onu, seni açlıktan öldürecek kadar sömürdüyse, onlar senin ülkeden askerlerini hiç eksik etmiyorlarsa senin de onların ülkesine gidip hakkını geri alman gerekir.

  bunu olsun düşünemiyor musunuz?
 • bazı ağzı bozuk ileri zekaların, hala kendilerinden gasp edildiğini iddia ettikleri şeylerin geri alınma dürtüsüyle oralarda yaşanıldığı hezeyanında olduklarını gösteren başlık.

  şimdi bu merve kavakçı gibi tipler, ya da almanya' da hollanda' da elin gavurunun fabrikasında çalışan tipler oraya çalıntı mallarını almaya gittiler he mi?
  elin gavuru eline versin laptopu, telefonu salla babam salla.

  elin gavuru senden çaldı, sömürdü madem de senin ne işin vardı lan mohaç' ta, bilmem viyana' da taaa orta asyalardan gelip dediklerinde ne diyecen? elin emevisinin, abbasisinin, ne işi vardı la hindistan' da, ispanya' da? sen cebelitarık' tan kes vergiyi, geçirme adamı, haraca bağla taa orta asyadan gelip, adam arkandan dolanıp ümit burnunu keşfedince auuww !

  cehalet ne güzel şey ya. istediğin gibi sallayabiliyorsun.
 • osmanlı imparatorluğu çoktan parçalanıp paylaşılmış ama batı sömürgeciliği hala en şiddetli ve acımasız bir şekilde devam ediyor gerizekali.

  söv osmanlı'ya, islama; öv yücelt batıyı, müslümanlara edilen zulümleri. ekşide itibar görmenin özeti.

  zaten batıda kazandığını insan kendisi için kazanmış olmaz, onu ortadoğu veya afrikadaki çocukların faydasına kullanmakla yükümlüdür. bunu bile açıklattırıyorsunuz ya.
 • batıda kazandığını insan kendisi için kazanmaz, ortadoğu veya afrika'daki çocukların fayfasına kullanmakla yükümlüdürler denmiş. bunu gidip köln'de sokakta bağıra çağıra söyleyin önce çarşaflı ve sarıklılar sizi linç eder.

  zaten geçmişte bu arkadaşların parayı kime vermekle yükümlü olduğu belli. parayı kaptırdıkları holdingler ve şahıslar battı ve ceza evlerine girdiler. onlar gariban çocukları sadece kendi israil karşıtı politikalarına malzeme yapmak için kullanırlar. duvarın köşesine saklanmış elinde taş tutan bir filistinli çocuk afişi asıp camilerde para toplarlar. sonrası malum.
 • aslında aç karınlarını doyurmaya gidiyorlar en başta. biraz bitleri kanlanınca da zihin yapıları ortaya çıkıyor, huzursuzluk vermeye başlıyorlar. fakat bu sefer hayvan terli gibi. halklar bunlarla anladığı dilden konuşabilen yöneticileri iş başına getirmeye başladılar. ya adam olacaklar ya da muharrem güler taktiğiyle ülkeden atılacaklar. kimsenin bu yüzyılda bela çekmeye tahammülü kalmamıştır. sonuçlarını yaşayarak göreceğiz.
 • (bkz: müslümanların ikiyüzlü olması)

  niye gitsin canım suudi arabistan'a falan, mis gibi almanya, amerika dururken. üstte bir tane avarel konuyla tamamen ilgisiz saçmalıyor, onu çok şey yapmayın. gavur ülkeye git sen önce sonra de ki hakkımı çalıyorlar falan. belli ki daha rahat olduğun için gitmişsin. haydi mecburiyetten gitsen bile durumun düzelmesine rağmen müslüman bir ülkeye dönmemissin, çünkü ikiyüzlüsun diğer her müslüman gibi.
 • (bkz: huzur izlanda)
 • hepsini guzeller guzeli ulkemize bekliyoruz. aynı gemideyiz.