şükela:  tümü | bugün
  • bugun ev telefonundan birisini aramaya calisirken telefonun ekraninda beliren ve beni dumur eden cumlecik.
    muhtelif kisiler bunun telefonun ve hattin ozelligi oldugunu soylese de ben carpildigimi dusundum bir an icin.
  • söz ve bestesi selami sahin'e ait olan eski bir müzik parçasıdır. sözleri ise şöyledir;

çok denedim seni unutmak için
    kadehlerce içtim avunmak için
    her akşam bir başka aleme daldım
    kendimi yeniden yaratmak için
    sevgilim ben seni unutmak için

mümkün değil seni birden unutmak
    mümkün değil seni içimden atmak
    sana öylesine alışmışımki
    mümkün değil inan sensiz yaşamak

tutsak oldum sana ayrılmak çok zor
    sensizlik içimde ateşten bir kor
    nasıl yaşarım ben senden uzakta
    inanki sevgilim yerin dolmuyor
    ne yapsam ne etsem sensiz olmuyor
  • kime göre kurulmuş bir cümle olduğunu merak ettiğimdir.kestirip atmak böyle diyerek, kolay mı bu kadar?nasıl eminsin?bulanık olmayan taraftan bakmayı dene bir de bakalım.mümkündür belki.
  • [parayla ilgili duyduğu bu sıkıntı ile kadınlar karşısında duyduğu sıkıntı hemen hemen aynıdır. büroyla ilgili sıkıntısı da aynı şekildedir. (...) neden? çünkü izin isteyemedi. müdürüne soramadı, çok hızlı daktilo kullandığı için içten içe hayranlık duyduğu (ciddiyim) müdürüne beni görmeye gideceğini söyleyemedi. başka bir şey söylemek mi, mümkün mü bu? yalan mı yani? müdüre yalan söyleyecek, öyle mi? mümkün değil. ona ilk nişanlısına* neden aşık olduğunu sorarsanız "işinde çok iyiydi," şeklinde cevap verecek ve yüzü beğeniyle dolacaktır.] milena jesenska - briefe an milena (max brod'a, ağustos 1920 )
  • erkeklerin kadınlara okuması gereken şiirlerden, böyle gözlerinin içine baka baka.

bir ümit yaşar oğuzcan şiiri.

senin yanında gözlerim ellerinde
    ellerim gözlerinde olmalıydı
    seni ellerimle seyretmeli
    gözlerimle okşamalıydım

sesini yalnız kollarım işitmeli
    parmaklarım konuşmalıydı seninle
    doyasıya öpmeliydi bakışlarım
    o şafak rengi dudaklarından

sen böyle baştan ayağa kadın değil
    şiir olmalı, musiki olmalı, resim olmalıydın
    ve benim ben olmadığım zamanlar