şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle münakaşa ile karıştırılmaması gereken, şakalı tartışma durumu.. (mükremin öyle dedi)
  • mukremin citir`in efsane esprilerinden biri.

ah mukremin aaaaaah...
  • yılmaz erdoğan'ın 12 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine dönüş yapacağı tek kişilik oyun..

şöyle tarif ediyor yılmaz erdoğan:

-" cebimde kelimeler oyununda kendimi ve dünyayı nasıl algıladığımı anlatıyordum, bu oyun da yine aynı. ama çağ değişti. merak edilen bir sürü konu var ya hakkımda; “çiftliğe mi gitti, organik pazara mı gitti”, hepsini anlatan, 12 yıl boyunca neler olduğunu anlatan bir oyun."
  • biletleri satışa çıkan oyun. yılmaz erdoğan tek başına sahnelere çıkmayalı çok uzun zaman oluyor, nasıl olacak meraktayım.

http://www.biletix.com/etkinlik/ttbbn/turkiye/tr
  • 2 gundur kimse hakkinda bir sey yazmamis madem, kendisine ilk tasi ben atayim.

bunun yasla falan alakasi yok, ilk oyun olmasiyla da; oyuna calisip geleceksin abi, bu kadar duraksama lutfen zahmet olmayacaksa. bunun disinda eh iste bir gosteri.
  • teaser'ında bile suni kahkaha efekti kullanılıyorsa bir sıkıntı olabilir.
  • bugün izlediğim yılmaz erdoğan oyunu.

yılmaz erdoğan'ı çok sevmeme rağmen büyük bir beklenti ile gitmemiştim. beklenti az olduğu zaman gerçekten tatmin oluyorsunuz. erdal tosun'un vefatı nedeniyle gerçekten üzgündü erdoğan. fakat bunu oyunun sonuna kadar iyi gizledi. en son onu alkışlattığı sırada bütün salonun birden ayağa kalkması güzel bir an oldu.

oyunu iki perde olarak ayırmış erdoğan ve şu şekilde ilerliyor. ilk perdede teknoloji ve sosyal medya üzerine yorumlar yapıyor, ikincisinde ise film çekimleri sırasında başından geçen hikayelerden bahsediyor.

gayet keyifli vakit geçirdim, salon tıklım tıklım doluydu. bkm'de oynamamasına şaşırdım fakat uniq hall ambiansı da etkileyiciydi.
  • yılmaz erdpğan benim hayatımın şekillenmesinde büyük rol oynayan bir oyuncudur. sanatçıların ve yazarların insanhayatını şekillendirmesi olası bir durumdur. ben kitap okumaya yılmaz erdoğanın tiyatro oyunlarıyla başladım. sonra hijyenik aşklar.. yaşadığım şehir. köyden hallice olduğu için oyunlarına hiç gidemedim. ama neredeyse tamamını ezbere bilirim defalarca izledim. yılmaz erdoğanı sahnede görebilme ihtimali benim istanbulda kalma sebeplerimden biridir.

ben istanbuldan kaldım evet burda işe girdim çalışıyorum ama yılmaz erdoğan tiyatro oyunu yapmayı bıraktı. film sektörüne girdi. yıllarca dünü bekledim. bir ay önce biletleri satışa çıkınca çok heyacanlandım. hemen bileti en önden aldım.

yanımda kız arkadaşım vardı ona olan sevgimi biliyor. sahneye çıkma anonsu geldiğinde kalbim yerinden çıkacak gibi atıyordu. düşünsene yazmaya başlamana tiyatro eğitimi almana sebep olan insan sahneye çıkıyor.

oyun başladı. oyun hakkında çok bilgi vermicem ama oyun güzel ilk bölüm teknoloji şakaları ikinci bölüm kendi hayatı.

bildiğiniz gibi yılmaz erdoğan erdal tosunu uğurladı ve akşam sahneye insanları güldürmek için çıktı. düşünün be adam belkide en sevdiklerinden birini uğurladı ve sahneye çıktı.bence sanatçı olmak bunu gerektirir. yılmaz erdoğan dün bunu fazlasıyla gösterdi.
  • cebimde kelimeler ekonomik kriz esnasında oynanmış bir oyundu. herkesin gözden çıkardığı hükümete rahat rahat sallayabiliyordu o oyunda ve takdirimizi kazanmıştı.
    merak ediyorum acaba münaşaka oyununda da sallamış mıdır günümüzdekilere? yemez di mi? ben de öyle düşündüm ve yüz lira bu bilete vermedim.
  • bu akşam izlediğim gösteri. yılmaz erdoğan konusunda çok donanımlı bir insan olmamama rağmen, beklediğimden daha güzel zaman geçirdim.

beni gösteriyle ilgili en çok rahatsız eden şey, çok ezberlenmiş durmasıydı. her şakanın sıralı olduğunu çok hissettim cem yılmaz'ın aksine.

ha bir de gösteriyle alakasız olarak o ne biçim salon öyle. balkondaki koltuklara ulaşmak için çıkılan basamakların arası insan boyunda. biletinizi balkondan aldıysanız etek giyme gafletinde bulunmayın, sonuçları korkunç olabiliyor.

(bkz: uniq hall)