şükela:  tümü | bugün
 • suriye demokratik güçlerinin (bkz: teşrin barajı)'ndan sonra ele geçirmeye çalıştığı yer. eğer esad güçleri de halep'in doğusundaki el-bab'ı ele geçirse işid türkiye sınırında sıkışıp kalacak , başkentleri rakka'yla iletişimleri kopacak. cenevre görüşmeleri öncesinde esad ve tüm muhalif gruplar ellerini güçlendirmek için olabildiğince yer ele geçirmeye çalışmakta.
 • bugün küçük ölçekli kıyıma şahitlik etmiş olan yer. isid tarafından yaklaşık 50-60 kadar pkk-ypg teror örgütü üyesi domuzlar leş edilmiş. elinize sağlık devamini da bekleriz
 • pyd tarafından tamamen kuşatılmış, alınmasının an meselesi olduğu kuzey suriye şehri. ışid'li it oğlu itler ve onun destekçilerine kapak olsun dedirten şehir.

  edit: pyd, şehrin güney ve batı mahallerine girmiş durumda, ışid'in kayıpları pyd'nin 10 katı kadar ve ışid'in membiç'te hayatta kalan herhangi bir komutanı kalmadı.

  edit: şehrin şu anda %90'ı sdg elinde, münbiçli kadınlar durumu ışid işgalinde kendilerine zorla giydirilen burkaları yakarak kutlamakta:
  http://www.telegraph.co.uk/…ration-from-isil-in-ma/

  edit: şehir ışid'ten temizlenmiş, vatana millete hayırlı olsun.
 • dün incirlikten kalkan amerikan uçakları sivilleri bombaladı. 160 kişiyi katlettiler.

  ---+18---
  https://pbs.twimg.com/media/cnug8zcwcaaeqkf.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/cnug9t7weaa574p.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/cnuiv2ewcaeicku.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/cnuiw1zwiaaxhoj.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/cnuix6xxyaa0j6s.jpg
  ---+18---

  halk imkansızlıklar nedeniyle şehitlerini toplu mezarlara defnediyor görüntülerde.
 • sdg emperyalist amerikancı ama nato üyesi olan türkiye menderes'te beri amerikancı değil mi dedirten yorumlara neden olmuş açıklama.

  bu arada münbiç sadece kürtler tarafından değil, arap ve türkmenler tarafından da ışid'ten kurtarılmaya çalışılıyor.

  edit: hayretler içinde benden sonra yazılanı okumaktayım. 6000 kişilik sdg personeli varmış, bilmem 900'ü türkmen ve arapmış. münbiç operasyonunda kürtler sadece yardımcı, ışid'e karşı savaşanların çoğunluğu arap, kaç kişi olduklarından cia bile emin değildir ama arkadaşlar hemen tutturdu sayıyı! (http://aranews.net/…ding-manbij-campaign-not-kurds/)(http://aranews.net/…ding-manbij-campaign-not-kurds/)

  ayrıca uğur mumcu, herhangi bir şeyin propagandasını yapacağım diye "sözcükleri farklı kullanayım" bezlerine hiç girmezdi. türkçede kürtlere "kürd" değil, "kürt" denir. -d -c -b -g gibi süreksiz sert ünsüzlerle biten sözcükleri -t -ç -p -k ile bitirmeyi tercih ederiz! başlığın münbic, menbic değilde münbiç olma nedeni de budur!

  pkk'nın kuruluş sürecinde de elbette cia ve mit de vardı. uğur mumcu'nun suikaste kurban gitmesinin nedeni sadece bunu ifşa etmesi değildi.

  bir yandan türkiye amerikancı değil, devlet bu yüzden nato ile "belirli anlaşmalar çevresinde" ortak söylemini yaparken, bir yandan mit-cia bağlantılarından bahsetmek ayrı bir komedi.

  ciddi ciddi yazdırıyorsunuz adama!
 • bu ypg denilen terör örgütünün ''özgürleştirme'' dediği sapık şeyhlerin ''badelemesi'' gibi bir şey galiba. ulan terör örgütü kimi neyi özgürleştiriyor allah aşkına. salak mısınız evladım siz? hayreti mucip.
 • bu bölgenin ypg tarafından ele geçirilmesi ile gün içinde twitterda tt listesinde durmuştur. twitterda algı operasyonu yapmanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlayan olaydır. geçtiğimiz günlerde ülkemizin dört bir yanında pkk tarafından yapılan saldırılar varken bugün pkk'nın suriye kolu olan ypg'nin münbiçi ele geçirmesini kutluyor millet. arkadaşlar ypg=pkk bu çok açık ve ararsanız bir çok kanıt da bulabilirsiniz. ypg dediğiniz örgüt amerikadan destek alarak, amerikanın bir diğer örgütü olan ışıdin elinden toprak alıyor ve sizde bunu kutluyorsunuz. abd,iran,rusya ve rejim ile mücadele eden insanların hepsini müslümanlar diye işidleştiren zihniyet size kuşatma altında sürekli bombalanan halepte ölen binlerce sivili ve çocuğu göstermiyor, bu kuşatmanın kırılmasını gündem yapmıyor size bunu kutlatmıyor bir de bunları yapan insanları işidleştiriyor. gittikçe kürt faşisti oluyorsunuz ölen kürt olunca yırtınıyor başka biri olunca umursamıyorsunuz . göz göre göre sizi manipüle ediyorlar.

  farklı bir noktaya da değinmek istiyorum pkk günümüze kadar hep şehrin dışında dağlık bölgelerde savaşmıştır, şehirlerde ise eylemler gerçekleştirmiştir. hepimiz biliyoruz ki belli bir süredir bu savaş şehrin içlerine inmiştir. savaşın çeşitleri vardır dağda verdiğin savaş ile şehirde verdiğin savaş bir değildir. işte bu açığı ypg gidermektedir suriyede şehir savaşı veren gerillaları bu bölgelere yollayarak, istihbarat örgütlerinin de desteğini alarak sözde mücadele ediyorlar. sözde müttefikimiz abd ise suriyede açık açık bu ypgye yardım etmek de hatırlarsınız bir dönem bu mesele çok gündeme gelmişti. sırf ışıd ile savaşıyor diye ypgye silahlar indiriliyor bu silahlar ülkemizde bize karşı kullanılıyor ve bizde bunu farkındayız. şunu unutmayalım suriyedeki savaş bitmeden pkkdan kurtulamayız
 • özgürlük be mükemmel.
 • sıradaki kırmızı çizgi gelsin ...