şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzerinden neredeyse iki ay gecmesine ragmen bir turlu aydinlanamayan insanlarin emniyet guclerine olan guvenini derinden sorgulatan cinayet. hicbir sekilde gundemden dusurulmemesi kanaatindeyim. bu olay icin pek cok kisi sagduyu gosterdi. su anda facebookta 28430 uyesi var, bu sayi giderek de artiyor. halkin bir nebze huzur icinde uyuyabilmesi icin, ailesinin icinin biraz da olsa serinleyebilmesi icin bu cinayetin aydinliga kavusmasi gerekiyor.

  http://www.facebook.com/…gid=70249164391&ref=search
  http://www.milliyet.com.tr/…or&kategoriid=26&ver=77

  ek:
  http://www.hurriyet.com.tr/…7.asp?yazarid=12&gid=59

  edit:
  yeni facebook sayfası:
  http://www.facebook.com/group.php?gid=99533892143
 • bir garip cinayet..hakikatten çok garip..emniyet güçleri eli kolu bağlanmış gibi davranıyor..katil ise tahminen çoktan yurt dışında bir yerlerde olayların durulmasını bekliyor..garip..zenginin testeresi fakirin boğazını kesiyor..sonra ölüme gitar konçertosu süsü verip, gitar kabına sığdırıyor gencecik bir bedeni..pek garip..ey garipoğlu garip genç!burgaz rakı içilen bir masada sümerbank pijaması ile oturuyorsun ya sınırlar ötesinde..dön de yüklen şu suçu artık..

  bu vahşet her gözümün önüne geldiğinde şu filmi hatırlıyorum nedense:

  (bkz: aile şerefi)

  edit: imla
 • ayşe arman da bugün olayın unutulmaması için bir yazı yazmıştır. münevver karabulut'un ailesi üyeleri ile tek tek röportaj yapmış, avukatları, gazeteciler, savcı, ailenin avukatı, celalettin cerrah ve prof. dr. sevil atasoy'un görüşlerini almış.

  http://www.hurriyet.com.tr/…7.asp?yazarid=12&gid=59

  olayın fail veya faillerinin bir an önce bulunması isteğimiz, aileye sabır dileklerimiz ve dualarımızla.
 • koskoca ergenekon'u ortaya çıkaran! bu ülke kurulduğundan beri kimsenin dokunamadığı insanlara dokunan, dinleyen, hapislerde çürümesini! sağlayan zihniyetin bir türlü sonuçlandıramadığı vaka. bu cinayet, sanırım bütün istihbaratın ergenekon davasına yüklenmesiyle emniyet içinde oluşan kısa devre olsa gerek.
 • dini imanı olmayanların işlediği, bir o kadarının da örtbas ettiği cinayet. göz yumanlara allah daha beter ölümler versin. aynı acıyı yaşasınlar. tek duam budur.
 • hani derler ya hem suclu hem guclu diye, iste garipogullari da aynen oyle. ilk once babayi tehdit etmeleri yetmezmis gibi simdi de haberturk'e ihtarda bulunmuslar.

  http://www.haberturk.com/…564&cat=140&dt=2009/04/24
 • inanılır bir şey değil. dünyanın başka hiç bir yerinde böyle bir şeyin olabileceğini, bu şekilde yaşanabileceğini sanmıyorum, nasıl yalan sanal bir gerçeklikte yaşıyoruz biz bu ülkede! sabah hürriyet'te münevver'in ailesinin röportajını okuduğumdan beri, saatlerdir durmadan okuduklarımı düşünüyorum. bazı insanlar dünyada cehennem yaşamak zorunda kalıyorlar ve birileri bu insanlara kendi elleriyle bunu yaşatıyor. hayatta böyle çok gerçek ve hiç çaresiz acılar varken, birileri bunları yaşarken ve başka birileri de buna göz yumarken hiçbir şeye üzülme gibi bir hakkı yok aslında kimsenin. eski sevgiliye, işsizliğe, parasızlığa, başarısızlığa, hiç bir şeye. kızları akşam 8'de eve geliyor diye çok bilmiş anne-babalık nutukları, çocuk yetiştirme dersleri verebilenler, hadi vicdan duygusunu geçtim, başka bir insanı testereyle kesip öldürebilecek psikolojide bir çocuk yetiştirenlerle ilgili de birazcık durup düşünebilseler keşke. ayıp diye, utanma diye bir şey olmalı bu hayatta, bu ne sınır tanımaz yargılayıcılık, ne keskin bir bizden olmayan ne hali varsa görsün ayrımcılığıymış be yuh!
 • insanın isyan edesi geliyor hikayeyi okuyunca, hergün üzerine gidilmeli ve hep gündemde tutulmalı suçlular cezalarını bulana dek. ulan sen devletlüm toprak altında ki silahları elinle koymuş gibi buluyorsun da 17 yaşında ki çocuğu bulamayacaksın öyle mi? yemeyin bizleri yeter artık. tabii ya unutmuşuz çocuğun dedesi eski hakim, ailesi zengin; ülkenin amına koyması için gerekli meşruiyete sahip. bu olay ve devletin takındığı tavır artık neden insanların türkiye'de yaşamak istememesinin özeti gibi.
 • ailenin artik sabri kalmamistir. o aileyi, dedeyi gordukce insanin icinin parcalanmamasi mumkun degil.

  http://video.turk.net/…t-icin-mevlut-okundu---bolu/