şükela:  tümü | bugün
 • uzerinden neredeyse iki ay gecmesine ragmen bir turlu aydinlanamayan insanlarin emniyet guclerine olan guvenini derinden sorgulatan cinayet. hicbir sekilde gundemden dusurulmemesi kanaatindeyim. bu olay icin pek cok kisi sagduyu gosterdi. su anda facebookta 28430 uyesi var, bu sayi giderek de artiyor. halkin bir nebze huzur icinde uyuyabilmesi icin, ailesinin icinin biraz da olsa serinleyebilmesi icin bu cinayetin aydinliga kavusmasi gerekiyor.

  http://www.facebook.com/…gid=70249164391&ref=search
  http://www.milliyet.com.tr/…or&kategoriid=26&ver=77

  ek:
  http://www.hurriyet.com.tr/…7.asp?yazarid=12&gid=59

  edit:
  yeni facebook sayfası:
  http://www.facebook.com/group.php?gid=99533892143
 • bir garip cinayet..hakikatten çok garip..emniyet güçleri eli kolu bağlanmış gibi davranıyor..katil ise tahminen çoktan yurt dışında bir yerlerde olayların durulmasını bekliyor..garip..zenginin testeresi fakirin boğazını kesiyor..sonra ölüme gitar konçertosu süsü verip, gitar kabına sığdırıyor gencecik bir bedeni..pek garip..ey garipoğlu garip genç!burgaz rakı içilen bir masada sümerbank pijaması ile oturuyorsun ya sınırlar ötesinde..dön de yüklen şu suçu artık..

  bu vahşet her gözümün önüne geldiğinde şu filmi hatırlıyorum nedense:

  (bkz: aile şerefi)

  edit: imla
 • ayşe arman da bugün olayın unutulmaması için bir yazı yazmıştır. münevver karabulut'un ailesi üyeleri ile tek tek röportaj yapmış, avukatları, gazeteciler, savcı, ailenin avukatı, celalettin cerrah ve prof. dr. sevil atasoy'un görüşlerini almış.

  http://www.hurriyet.com.tr/…7.asp?yazarid=12&gid=59

  olayın fail veya faillerinin bir an önce bulunması isteğimiz, aileye sabır dileklerimiz ve dualarımızla.
 • koskoca ergenekon'u ortaya çıkaran! bu ülke kurulduğundan beri kimsenin dokunamadığı insanlara dokunan, dinleyen, hapislerde çürümesini! sağlayan zihniyetin bir türlü sonuçlandıramadığı vaka. bu cinayet, sanırım bütün istihbaratın ergenekon davasına yüklenmesiyle emniyet içinde oluşan kısa devre olsa gerek.
 • dini imanı olmayanların işlediği, bir o kadarının da örtbas ettiği cinayet. göz yumanlara allah daha beter ölümler versin. aynı acıyı yaşasınlar. tek duam budur.
 • celalettin cerrah'ın öldürülen münevver'in ailesine ithafen söylediği "e takip etselermiş kızlarını" lafıyla tıynetini, suçlu/suçluları yakalayamayan istanbul emniyetinin neredeyse iki aydır nasıl bir acziyet içinde bulunduğunu, ailesi zengin ve güçlü bir oğlanla, fakir ve öldürülen bir kızın hikayesini gözler önüne seren cinayet.

  nasıl anlatsam, nereden başlasam bilmiyorum. süreç aslında bilindik... koca emniyet müdürlüğü '54 gündür' bırakın suçluları, bir suçlu dahi yakalayamadı. celalettin cerrah'a göre ise her şey gereğince yapılmış, yapılmaktaymış. emniyet müdürümüz az biraz daha zorlasa "mukadderat işte" diyecek.

  yine de düşünmeden edemiyorum. eğer ki bu olayda roller farklı olsaydı. yani öldürülen kızın ailesi zengin ve güçlü, öldüren oğlanın da ailesi fakir ve güçsüz olsaydı sonuç yine böyle mi olurdu? katil/katiller '54 gün' boyunca yakalanamaz mıydı? istanbul emniyet müdürü celalettin cerrah çıkıp da zengin ve güçlü aileyi kastederek "e takip etselermiş kızlarını" diyebilir miydi? gazetelerin "istanbul emniyeti zengin ve prestijli bir ailenin kızının katilini '54 gündür' hala bulamadı" haberleriyle celalettin cerrah ve onun nazarında istanbul emniyeti daha bir ezilmez miydi? tüm bu olanlar karşısında istanbul emniyet müdürü celalettin cerrah, başta içişleri bakanı ve bazı büyüüüük kişilerce uyarılmaz mıydı, "aileye laf yetiştirmeyi bırak da, sen gerekeni yap" laflarıyla hizaya getirilmez miydi? neden olmasın, olurdu vallahi. ama nedense şimdiki durumda bunların hiçbiri olmuyor, olacağa da benzemiyor.

  26.04.2009 tarihli gazete habertürk'ün sürmanşetinde bir haber çıktı. "ihbar edene 30 bin tl" başlıklı haberde münevver karabulut'un katil zanlısı cem garipoğlu'nu ihbar edene 30 bin tl verileceğinden bahsediliyordu. inşallah birileri bu cinayetin katil zanlısı cem garipoğlu'nun yerini ihbar eder de, ihbarcı sayesinde istanbul emniyetinin neredeyse iki aydır bir türlü yakalayamadığı(!) malum şahıs yakanır. dolayısıyla hem bu cinayet aydınlanır, hem de karabulut ailesinin acısı az da olsa diner...

  ayrıyetten, ağzından çıkanı kulağı duymayan ve vicdanı olup olmadığı konusunda da beni derin düşüncelere gark eden birine de kapak olur!
 • hani derler ya hem suclu hem guclu diye, iste garipogullari da aynen oyle. ilk once babayi tehdit etmeleri yetmezmis gibi simdi de haberturk'e ihtarda bulunmuslar.

  http://www.haberturk.com/…564&cat=140&dt=2009/04/24
 • inanılır bir şey değil. dünyanın başka hiç bir yerinde böyle bir şeyin olabileceğini, bu şekilde yaşanabileceğini sanmıyorum, nasıl yalan sanal bir gerçeklikte yaşıyoruz biz bu ülkede! sabah hürriyet'te münevver'in ailesinin röportajını okuduğumdan beri, saatlerdir durmadan okuduklarımı düşünüyorum. bazı insanlar dünyada cehennem yaşamak zorunda kalıyorlar ve birileri bu insanlara kendi elleriyle bunu yaşatıyor. hayatta böyle çok gerçek ve hiç çaresiz acılar varken, birileri bunları yaşarken ve başka birileri de buna göz yumarken hiçbir şeye üzülme gibi bir hakkı yok aslında kimsenin. eski sevgiliye, işsizliğe, parasızlığa, başarısızlığa, hiç bir şeye. kızları akşam 8'de eve geliyor diye çok bilmiş anne-babalık nutukları, çocuk yetiştirme dersleri verebilenler, hadi vicdan duygusunu geçtim, başka bir insanı testereyle kesip öldürebilecek psikolojide bir çocuk yetiştirenlerle ilgili de birazcık durup düşünebilseler keşke. ayıp diye, utanma diye bir şey olmalı bu hayatta, bu ne sınır tanımaz yargılayıcılık, ne keskin bir bizden olmayan ne hali varsa görsün ayrımcılığıymış be yuh!
 • insanın isyan edesi geliyor hikayeyi okuyunca, hergün üzerine gidilmeli ve hep gündemde tutulmalı suçlular cezalarını bulana dek. ulan sen devletlüm toprak altında ki silahları elinle koymuş gibi buluyorsun da 17 yaşında ki çocuğu bulamayacaksın öyle mi? yemeyin bizleri yeter artık. tabii ya unutmuşuz çocuğun dedesi eski hakim, ailesi zengin; ülkenin amına koyması için gerekli meşruiyete sahip. bu olay ve devletin takındığı tavır artık neden insanların türkiye'de yaşamak istememesinin özeti gibi.