şükela:  tümü | bugün
 • katilinin adını görünce bir kez daha paylaşılmasında ve okunmasında ısrarcı olduğum belge. okumanızı öneririm.

  "adli tıp’ın raporuna göre, münevver cinsel ilişkiye zorlandığı için direndi ve zanlılar da saldırı dozunu artırdı. genç kızın vücudunda 13'ü başında olmak üzere 29 değişik kesik tespit edildi. kan ve midesinde alkol ve uyuşturucuya rastlanmadı.

  birden fazla erkek

  istanbul adli tıp kurumu morg ihtisas dairesi’nce hazırlanarak, cinayet soruşturmasını yürüten istanbul cumhuriyet savcısı faruk erşen yılmaz’a gönderilen raporda, münevver’in son olarak sol köprücük kemiği hizasından ve 3 öldürücü bıçak darbesinin ardından boynunun kesildiği kaydedildi. münevver’in ağız, boyun ve göğsünde bulunan 3 ‘sürüntü’sünde (ucunda pamuk olan çubuklarla alınan örnekler) ise birden fazla erkeğe ait tükürük örneği tespit edildiği belirtilen raporda, bu örneklerle karşılaştırılmak üzere şüphelilerden alınacak örneklerin kuruma gönderilmesi istendi.

  raporda, münevver karabulut’un bedeninden ayrılmış başı ve vücudunda yapılan incelemeler ayrı ayrı ele alındı. bıçak ve testere kullanılarak kesildiği belirlenen münevver’in başında yapılan incelemede, sol kaşında yaygın ekimoz (morarma), alnın ortasında uzunlukları 0.5 santim ile 0.8 santim arasında değişen kenarları ekimozlu 3 kesik belirlendi. genç kızın sol köprücük kemiğinin bulunduğu bölümde 3, boyun bölgesinde de 2 olmak üzere toplam 5 kesici- delici alet yarası buludu. cesedin yapılan iç muayenesinde köprücük kemiği yakınındaki 3 darbenin sol akciğerde yaralanmaya neden olduğu anlaşıldı.

  alkol bulunmadı

  münevver’in sağ el 3'üncü parmağının eklem kökünde ve sol el 2'inci parmağı ile her iki bileğinin üst kısmında kesikler mevcut. yine sol kolun ön bölümünde iç ve dış yanda 3 ve 4 santim uzunluğunda iki kesik tespit edildi. kanında ve midesinde yapılan incelemede alkol ve uyuşturucuya rastlanılmayan münevver’in vücudunda da sperm tespit edilemedi. ancak külotunda bir yerde ve boxer iç çamaşırında 3 yerde kanla birlikte sperm tespit edildi.

  cinayet vahşice bir hisle işlendi

  istanbul adli tıp eski morg dairesi başkanı ve istanbul üniversitesi cerrahpaşa adli tıp bilim dalı öğretim üyesi prof. dr. gürsel çetin’in adli tıp raporuna yorumları şöyle:

  (rapordaki, ciltte ve kas dokuda çekilme belirtileri gösterilmesiyle ve boyundaki kesi bölgesindeki deriden alınan yağ ve çizgili kas dokusundaki taze kanama ile ilgili yorum):

  münevver henüz yaşarken başını vücudundan ayırmışlar. bu önemli, çünkü genelde cesedi küçültmek için parçalama yapılır. burada işkence için yapılmış. boyunda kesi bölgesinden alınan örnek sonucunda, yağ ve kas dokusunda taze kanama tespit edilmesinden, genç kızın boğazının henüz canlıyken kesildiğini anlıyoruz. bu da cinayetin vahşice hisle işlendiğini gösteriyor.

  el yaraları

  (rapordaki, karın ön yüzde, göbek deliğinin altından geçip, aşağı doğru yatay seyreden yer yer cilt, cilt altı yağ dokusunu içeren parşömenleşmiş, en küçüğü 20 cm, en büyüğü 25 cm uzunluğunda, 4 hat halinde kesik vasıfta yara ile ilgili yorum):

  bu cinayette en çarpıcı şey, münevver’in karnındaki 4 adet paralel şekilde 20-25 santimetre uzunluğunda kesikler oluşturulması. bunun yapılabilmesi için genç kızın sabit olarak tutulması lazım. ya ellerinin bağlanması, ya da birileri tarafından ellerinin tutulması gerekir. çünkü yere sırt üstü yatan birini karnından düz bir şekilde kesmek çok zordur. bu da genç kıza işkence yapıldığını gösteriyor.

  (rapordaki, münevver’e ait mor renkli külottaki leke örneğiyle boxer külot üzerindeki leke örneklerinde kan ile birlikte sperm tespit edilmesiyle ilgili yorum):

  sperm örnekleri genç kızın hem külodundan hem de boxer’ından alınmış ve yine rapora göre aynı dna yapısından kişilere ait olması, aynı soyağacından erkek bireylerde, aynı özellik taşıyan y kromozomu üzerindeki dna tiplemesi sonuçlarının bir arada olduğu bilgisi var. bu da birden fazla kişinin varlığına ve aynı aileden olabileceklerine dikkat çekiyor. bu kesin olmamakla birlikte, dna sonuçlarına göre ortaya çıkacak.

  toprağa mı?

  (birbirinden ayrılmış halde bulunan gövde ve kafada kan bulaşıklıkları ve sırtta toprak bulaşığı ile ilgili yorum):

  cesede toprak bulaşmış olması, ‘acaba öldürülürken toprağa mı yatırıldı?’ şüphesini uyandırıyor.

  ayin cinayeti

  (rapordaki, düzgün kenarlı, bir açısı dar, bir açısı geniş delici alet, ayrıca çok sayıda çentik bulunan yaraların olmasıyla ilgili yorum) :

  ilk görünüşte bir bıçak, bir de testere kullanılmış gibi. ama çok sayıda kesik olması benzer özelikte bıçakların da kullanılmış olabileceğine işaret ediyor.

  adlı tıp raporuna göre münevver hamile değil. genç kız bakire.
  cinayetin vahşice işlenişi, basit bir aşk cinayeti olmadığını gösteriyor. bu bir ayin cinayeti gibi görünüyor.

  yapanlar psikopat ve nefretle dolu

  ankara üniversitesi adli tıp anabilim dalı öğretim üyesi prof. dr. hamit hancı, raporun psikopat ruhlu kişilerce işlendiğini ortaya koyduğunu söyledi. prof. hancı’nın çarpıcı yorumları ise şöyle:

  kafasına vurulmuş

  bu cinayet, vahşi ve sadistçe işlenen bir cinayet. bunu genç kızın boğazının hayattayken canlı canlı kesilmesinden anlıyoruz. genç kızın boynunda önce bıçakla, sonra balta gibi bir tarafı sert yüzeyi olan bir aletle kafasına defalarca vurulduğunu, saçlı deride 13 adet, kenarları morluklu kesik yaraları görülmesinden anlıyoruz. gözündeki morluklar, işkence yapıldığını gösteriyor. kafasındaki morluklar yine işkencenin kanıtı. künt bir aletle vurulmuş. morluk, ancak kişi yaşarken oluşur.

  kafa derisi

  ikincisi, vücut anatomisini bilmiyorsanız, boyun kesmek çok zordur. cinayeti işleyenler bunun için çok uğraşmış. bir defada kesememişler. bunu, boynundaki düzenli kesiklerden anlıyoruz. boyunda çok miktarda bıçaklama izi var. çok uğraşmışlar. en sonunda testere gibi kesici kullanılmış. boynu hem bıçaklanmış, hem kesilmiş. yemek borusu, soluk borusu, boyun omurları kesilerek, omurgalara kadar kesik gitmiş. bu da bu cinayetin nefret, şiddet, vahşetle işlendiğini gösteriyor.
  hatta kafadaki deriyi bile kesmeye çalışmışlar. bu ancak balta, satır, kılıç ya da nacak gibi bir aletle yapabilir.
  yine gövde muayenesinden anlaşılıyor ki, sağ ve sol köprücük kemikleri üzerinden bıçaklanmış, akciğerler üzerindeki kesikler 10 santimetre içeriye kadar girmiş.

  3'e böleceklerdi

  en çarpıcı örneklerden biri de karnındaki 4 tane paralel, 20-25 cm’lik kesikler. bu da genç kız öldürüldükten sonra, gövdeyi de ayaklardan ayırmaya çalıştıklarının kanıtı. ‘parşömenleşmiş kesik vasıfta yara’, bunların genç kız öldükten sonra yapıldığına işaret. genç kızın bedenini üçe böleceklermiş, ama kesiklerle kalmışlar.

  direnmiş

  genç kızın el ve kollarındaki yaralar ve kesik izleri ise, kendini savunduğunu gösteriyor. hatta bıçağı bile tutmaya çalışmış. bıçak darbelerinden kendini kurtarmak için uğraşmış. ellerindeki izler aynı zamanda yüzünün saldırganlara dönük olduğunu gösteriyor.

  sadistçe

  tecavüz yok. ama zevk alınmış. bu cinayeti işleyenler sadistçe zevk almışlar. bunun kanıtı bulunan sperm örnekleri. şiddetin içinde zevk alınmaya çalışılmış. cinsel saldırı var.

  bu bir sadist cinayeti. bu cinayeti birden fazla kişi işledi ve birden fazla kesici alet kullanıldı. cinayeti işleyenlerin işkenceden zevk aldıklarını görüyoruz. bu tip vakalara ‘psikopatolojik’ yani psikopat deniyor. bu tip kişilik bozukluklarında kişi sadist öğeler içerir. sadistçe karşısındaki insana eziyet ederken, bundan zevk alır. sperm olması da vahşi işlenen cinayette zevkin kanıtı."

  kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…akika&articleid=1099966
 • rapor okunduğunda (raporu okumak bile kolay olmuyor) türk ceza kanununun bu tip olaylar için yetersiz kaldığı anlaşılıyor. şimdi bu raporda anlatılanları yaptığına hükmedilen bir kişi çok da uzak olmayan bir gelecekte hapisten çıkıp topluma karışacak.

  peki ama bu arada rehabilite olduğuna dair herhangi bir kanıt, kanaat oluşması gerekiyor mu? hayır. cezasını çekince bitecek. allah allah. adam ruh hastası. ayan beyan ortada. hem tecrit edilmeli hem de rahabilitasyona girmeli ve sonuç müspet olana kadar da çıkmamalı. bu olacak mı? gerçekten bilmiyorum. tek bildiğim, türkiye'de yaşadığım ve başbakan'ın yeğeninin, 50 kg yasadışı sayılan maddeyle yakalanınca içiciyim, hepsini ben içecektim diyip yırtabiliyor olması. altı üstü bir kelle diyip yırtmak isteyenlere kim hayır diyecek ki?
 • uykuya meyillenmiştim. bu raporu okuduktan sonra uyuyamayacağımdır. (bkz: uykuyu kaçıran nedenler)
 • dbe'ye girdiği için okuduğum rapor. ne alaka boş verin.

  okumaz olaydım amk. bu nasıl vahşet lan.

  türkiye'de gerçek dexter'lar yaşıyormuş, hayal bile edemezdim bunu.

  içinde garip tespitler de bulunuyor biraz. tekrar okumak istemiyorum ama okurken böyle bir hisse kapıldığımı hatırlıyorum.
 • bu olaya karışanların veya bu tarz psikopatların her gün aramızda-otobüste, sokakta, çarşıda, asansörde, yurtta, kahvede, okulda, apartmanımızda ve hatta kimbilir belki evimizde olduklarını bir tokat gibi anlatan rapordur.
  ben bu olaya elbette üzülmüştüm ama şimdi daha da çok üzüldüm kafasını bedeninden canlı iken ayırdıklarını öğrendiğimde.
 • insani dehsete dusuren detaylarla dolu rapor. ben yapilanlarin hayaline bile tahammul edemezken adamlar bu fiilleri islemis. ve bunlari yapanlar hala nefes aliyor.
 • raporda net bir sekilde belli oluyor ki, vahsetten zevk alinmis. ve bu durum bana oyle geliyor ki, ilk degil. bilemiyorum, sadece bir his. katilin bilgisayarinda merhume ile ilgili kayitlari tuttugu "zeytinburnu surtugu" diye bir klasor cikmis. sanki avina isim takmis gibi. sanki baska semtlerin de bilinmeyen baska kayiplari var gibi.
 • bu sapık cinayeti işleyen garipoğlu ailesi fertlerinin geçmişe yönelik hareketlerinin de dikkatle incelenmesi gerektirdiği sonucuna ulaştıran korkunç rapor. bu şiddetin benzerinin bu noktaya gelmese bile başkalarına karşı da uygulanmış olma olasılığını çok yüksek görüyorum.

  bir de olay tazeliğini korurken, zanlıların yakalanması konusunda atalet gösteren tüm sorumlular hakkında ceza davası açılması gerektiğini gösteren bir delildir. yukarda ki raporu okuyup, hatta raporu okumadan önce olay yeri inceleme tutanaklarını gördüğü halde hala ortalıkta geveleyen bir insan sadece suç ortağı olabilir.

  http://www.besiktaspostasi.com/…ya-ya-zurnaciya.htm

  (bkz: celalettin cerrah)

  (bkz: boşbakan)