şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istiklal caddesinde cafe krepen'in yerine açılmış, şef selman altunkaynak'ın önderliğinde güzel kebaplar yapan yer.

  münhasır kebap
 • et ve kebap mühim iştir, okumadan araştırmadan gidip de keyfinizi kaçırmayın :) ben nereyegeldik sitesinden okudum da gittim, pişman da olmadım ama siz de bakın önce buradan derim
 • yediğim en güzel kebapları yapan mekan. etleri gerçekten kaliteli, alkol de var, mezeler de şahane, daha ne olsun. çok başarılı.
 • vedat milor'un tadı damağımda programında öve öve bitiremediği lezzetlere sahip kebapçı.
 • alkolü menüsünden çıkarmış.
 • etin güzel olması dışında bir numarasını göremediğim mekan. hatta etlerine güvendiğiniz sıradan bir kebapçıda daha iyi adana yiyebilirsiniz.
  adananın hası burada, adanadan kebapçı getirttik diye reklam yapıyorlar ama adananın yanında o üç kaşıklık anlamsız bulgur pilavı bunlarda da var*, açık şalgam yok (ki illa kendilerinin yapmasına gerek yok, söylersen yolluyorlar adanadan öyle pahalı bir şey de değil ki getirtse bardağı beş liradan havada karada kilitlerler millete), kebabın yanında lavaş pide vs gelmiyor, kurumuş yağsız bir parça sıcak bazlama geldi 3 kişi için, yağlı pide dediğim ramazan pidesi değil lavaşın biraz daha etlisi. kebap pişerken bu pideyi kebaba bastırır bir tarafını yağlarsın, sonra beraber servis edersin. neyse yağlı pide isteyince komple yağa batırılmış bayat bazlama getirdiler. et de bekletilmişti soğumuştu.
  adana kebabın numarası kıyılma şekli pişirilme şekli değil yanında gelenlerdir, ezmedir soğan salatadır şalgamdır yağlı taze pidedir (ya da lavaştır)
  giderseniz adana yemeyin paranıza yazık. son olarak porsiyonlar mikro boyutta(et açısından)
 • taksim'de istiklal caddesi üzerinde bulunan meşhur restoran. döneri hakikaten çok lezzetli ama porsiyonu az gelebilir. ayrıca meşhur köşeyazarı ahmet hakan da geçmişte bu restoranı bir yazısında epey övmüş.

  web sitesi - http://www.munhasirdonerkebap.com/
 • vedat milor'un tavsiyesi üzerine uğradık, iki kişi porsiyon döner aldık, birimiz de iskender. önden getirdikleri susamlı minik tandır ekmekleri son zamanlarda yediğim en iyiler arasında yer alır diyebilirim. porsiyon döner lavaş arasında geldi, porsiyon büyük değil ama olması gereken kadar yağlı, suyu kaçmamış, kurumamış ve lezzetli bir dönerdi, yanındaki ikramlar da göz doyurucu diyebilirim. iskender yiyen arkadaşımız da memnun kaldı. diğer çeşitler bir dahakine, çünkü bu sefer fazla aç değildik, ince takıldık. :-)
 • arap turist akını sebebiyle kalitesi çökmüş bir başka işletme.

  dün öğle saatlerinde gittiğim mekanın, kapısında bir görevli sigara tüttürüyordu. içeri girdim kayıp düşüyordum, yerde yağ lekesi.

  çıktık üst katta arkadaki bahçe kısmına çalışanlar kendi aralarında sohbet ediyor sakin saatler ya; ilgilenen yok... birisine doğru yürüdüm artık hani "buyrun, hoşgeldiniz" der diye "buyrun???" diye bakıyor.

  lan ne buyrun amk ayısı (uzun saçlı içi geçmiş garson arkadaş) "masa gösterin de oturalım" dedim anca öyle zahmet etti. "menü getirir misiniz?" diye ayrıca menü istedim, 3 metre yanımda orta masaya üst üste dizilmiş menü abartmıyorum bir dakikada anca geldi.

  garsonlar sakin saatleri ve başlarında biri olmamasını fırsat bilerek kıyıda köşede birbirlerine cep telefonlarından video falan izletip, sohbet ediyor. yine bu dostlarımız öyle yavaş yürüyorlar ki "burada iş yavaşlatma eylemi mi yapıyorsunuz bir ara köprülerde yapılan gibi?" diye sormak zorunda kaldım.

  hantal, ciddiyetsiz, amatör, içi geçmiş garsonların gölge düşürdüğü restoran kısaca. ama ne olsa arap turistler geliyor değil mi, para bırakıyorlar; koy götüne rahvan gitsin. bütün istiklal caddesinin mantalitesi bu nasıl olsa...

  edit: imla. teşekkürler birakin mermiler havada kalsin