şükela:  tümü | bugün
 • istiklal caddesinde cafe krepen'in yerine açılmış, şef selman altunkaynak'ın önderliğinde güzel kebaplar yapan yer.

  münhasır kebap
 • et ve kebap mühim iştir, okumadan araştırmadan gidip de keyfinizi kaçırmayın :) ben nereyegeldik sitesinden okudum da gittim, pişman da olmadım ama siz de bakın önce buradan derim
 • yediğim en güzel kebapları yapan mekan. etleri gerçekten kaliteli, alkol de var, mezeler de şahane, daha ne olsun. çok başarılı.
 • vedat milor'un tadı damağımda programında öve öve bitiremediği lezzetlere sahip kebapçı.
 • alkolü menüsünden çıkarmış.
 • etin güzel olması dışında bir numarasını göremediğim mekan. hatta etlerine güvendiğiniz sıradan bir kebapçıda daha iyi adana yiyebilirsiniz.
  adananın hası burada, adanadan kebapçı getirttik diye reklam yapıyorlar ama adananın yanında o üç kaşıklık anlamsız bulgur pilavı bunlarda da var*, açık şalgam yok (ki illa kendilerinin yapmasına gerek yok, söylersen yolluyorlar adanadan öyle pahalı bir şey de değil ki getirtse bardağı beş liradan havada karada kilitlerler millete), kebabın yanında lavaş pide vs gelmiyor, kurumuş yağsız bir parça sıcak bazlama geldi 3 kişi için, yağlı pide dediğim ramazan pidesi değil lavaşın biraz daha etlisi. kebap pişerken bu pideyi kebaba bastırır bir tarafını yağlarsın, sonra beraber servis edersin. neyse yağlı pide isteyince komple yağa batırılmış bayat bazlama getirdiler. et de bekletilmişti soğumuştu.
  adana kebabın numarası kıyılma şekli pişirilme şekli değil yanında gelenlerdir, ezmedir soğan salatadır şalgamdır yağlı taze pidedir (ya da lavaştır)
  giderseniz adana yemeyin paranıza yazık. son olarak porsiyonlar mikro boyutta(et açısından)
 • taksim'de istiklal caddesi üzerinde bulunan meşhur restoran. döneri hakikaten çok lezzetli ama porsiyonu az gelebilir. ayrıca meşhur köşeyazarı ahmet hakan da geçmişte bu restoranı bir yazısında epey övmüş.

  web sitesi - http://www.munhasirdonerkebap.com/
 • vedat milor'un tavsiyesi üzerine uğradık, iki kişi porsiyon döner aldık, birimiz de iskender. önden getirdikleri susamlı minik tandır ekmekleri son zamanlarda yediğim en iyiler arasında yer alır diyebilirim. porsiyon döner lavaş arasında geldi, porsiyon büyük değil ama olması gereken kadar yağlı, suyu kaçmamış, kurumamış ve lezzetli bir dönerdi, yanındaki ikramlar da göz doyurucu diyebilirim. iskender yiyen arkadaşımız da memnun kaldı. diğer çeşitler bir dahakine, çünkü bu sefer fazla aç değildik, ince takıldık. :-)