• adini yapildigi alsace bölgesindeki vadiden alan mayali, için yumusak bir peynir. ne kadar kokarsa o kadar iyidir. gewurztraminer kontranst yapar yaninda.
  • almanya'nin westfalen bolgesinde , kuzeyde ki osnabruck ile guneyinde ki dortmund arasinda yer alan bir sehir.
  • can kulesindeki demir kafeslerde 16. yüzyil reformist „wiedertaeufer“ hareketinin liderlerinden jan van leiden, bernd krechting ve bernd knipperdolling’in iskeletlerini barindiran ünlü lamberti kilisesinin bulunduğu şehir. engizisyon tarafindan parcalanan cesetlerin konuldugu sözkonusu kafesleri bugün dahi can kulesi üzerindeki yerlerinde görmek mümkündür.
  • almanya'nin ucuncu buyuk universitesine sahip olan sehir.dunyada kisi basina dusen bisiklet sayisi en fazla olan sehirlerden biridir.
  • bir yildir yasadigim, hayatimin ilginc, farkli, karmakarisik günlerini gecirdigim ve bir türlü sevemedigim güzel sehir..

edit: aradan yillar gecmis münster'i terk edeli. davulun sesi uzaktan hos geliyor; münster bile özleniyor.
  • amerikada deli lerde muenster adiyla satilan nefis peynir.
  • wirtschaftsinformatik alaninda ranking listlerde en tepede bulunan üniversiteye sahip sehir. master programina ilk olarak 2006/2007 semesterinda ögrenci alacaklar. hadi hayirlisi
  • katolik bir kent.

münster, katedral anlamina da gelir.
    strasburg münster'i muhtesemdir.
  • peynirin üstünde "munster cheese" yazısını görünce her defasında "nioahaha monster cheese canavar bu sanki onu ben yemicem de o beni yicek" diye düşünürüm. sonra da "lan manyak mıyım ben ya? gerzekleşmeye başladım galiba" diye düşünürüm ama yok, her gördüğümde munster cheese diye yine kendi kendime gülerim, bazen hafif hafif sırıtır, hatta gününe göre hafifçe kıkırdarım bile. benim gidişat pek iç açıcı değil ama hadi bakalım. neyse.
hesabın var mı? giriş yap