şükela:  tümü | bugün
  • tunceli'nin ovacık ilçesinde, munzur gözelerinde dolumu yapılan efsane su. ovacık'ın tek fabrikasıdır. bu açıdan yöre halkı tarafından büyük destek görmektedir.
  • erzincan'da bolca bulunan, lokum gibi bir tada sahip kaynak suyu.
  • varlığından dün haberdar oldum bu markanın.bilmediğim için de çok kişelendim.'efsane su' imiş de habarımız yokmuş.
  • istanbul aksaray'daki ucuz otellerin restoranlarında yarım litreliğini bolca bulabileceğiniz, kalitesiz gözüken ama tadı gerçekten güzel olan su.
  • zamanında sabancı satın almak için çok dil döktüğü lakin tuncelililerin satmayıp kendilerinin işlediği fevkalade lezzetli bir sudur. bingölde 11 ay boyunca bu suyu içmemizden mütevellit istanbul tüm meşhur suları bile bu suyun yanında terkos kalır. ah olsa da içsek diyorum..
  • alevi dernek organizasyonları ve bdp şenliklerinin vazgeçilmez sponsoru
  • istanbulda bazı yerler özel olarak getirtir, yani belli satış noktaları vardır o kadar. tek kaynağı olduğundan dersim'den buraya gelmesi maliyetlidir ve erikliyle aynı fiyat da olsa(ki bu durumda kar marjı erikliye göre çok daha düşük olacaktır) insanlarımız marka takıntıları sebebiyle kendisini tercih etmeyecektir(ki zaten etmediler de, 2005 civarında carrefourlara girmişti yanılmıyorsam, ama olmadı, tutunamadılar).

tadı gerçekten güzeldir, memlekette ve genel olarak türkiye kürdistanında bolca ve ucuza bulabilir, tüketebilirsiniz.
  • üç senedir tükettiğim su markası. damacana olarak kullan-at damacana kullanıyorlar. fiyat şu an için 8.5 tl.

ankara'da birçok su markası kullandım ancak en lezzetlisi munzur su. şaka gelebilir ama bu suyu kullandıktan sonra erikli suyu bile beğenmiyorsunuz.