şükela:  tümü | bugün
  • ergenlerin biricik sevgilisi ermah serbes'in yeni kitabı. bakalım bu defa hangi tür ajitasyona maruz kalacağız. bazılarınız fetret devri gibi ergenlik geçiyor. yeter ama değil mi? hayreti mucip.
  • şu şekil kapağı olan emrah serbes kitabı.

tivit
  • emrah serbes in 21 ekim'de çıkacak olan kitabıdır. kapağı şu şekilde.
  • güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler... zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler. yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar.

müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. lime lime, ufalanarak.

emrah serbes, kenarların soluğunu dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak anlatıyor.

"üzülme baba." dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. çalışır ederiz, yine alırız. ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "ona üzülmüyorum ki ben." dedi babam. "her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. bak, uçup gitti elimizden balon gibi. keşke seni ağlatmasaydık çocukken. keşke sana o akülü arabayı alsaydık."

yaz biter, güz biter, hep kış gelir
  • şimdiden arka kapak yazısıyla çocukluğuma dair içimde kalan uktenin acısını, hemen hemen yaşadığımın aynısı şeklinde kaleme alarak şimdiden içime işlemiş kitap.
  • iletişim yayınları, kitabın ilk sayfalarından yayınlamış; güzele benziyor. arka kapağını okuduğumda; yalova'nın 17 ağustos'taki yıkık hali geldi aklıma. daha çıkmadan, okuma listeme aldığım kitap.
  • boks eldivenleriyle yazıldığı söyleniyor.
  • 21.10.2016 tarihinde stoklara gelecek olan yeni emrah serbes kitabı.
  • eğer ilerleyen günlerde (tanıdıklarım arasında çok şükür emrah serbes falan okuyan yok da) birinin elinde görürsem usulca yaklaşıp "neden böyle şeyler okuyorsunuz acaba? sıkıntınız nedir?" diye soracağım. umarım dayak yemem.
  • --- spoiler ---

"bir hayal gerceklesmesi gereken zamanda gerceklesmelidir, iste tam o gunlerde alinmaliydi bana akulu araba, artik cok gec, her sey icin cok gec, ucup gitti elimizden o balon." (sf. 29).
    --- spoiler ---