şükela:  tümü | bugün
  • "ruhunu arayan şehir istanbul" adı ile arkeoloji sanat yayınlarından çıkan ve istanbul'un kuruluş efsanesinden günümüze kadar gelen bilinmeyen tarihinin incelendiği mükemmel kitabın yazarı
  • garip, komplexsiz olduğu savımı doğrulamama fırsat vermeyen, yine de sevimliydi be dedirten...
  • kendisinden politikaya giriş dersi aldığım boğaziçi üniversitesi politika bölümü öğretim üyesi.gayet güzel ve zevkli ders anlattığını söyleyebilirim,dersleri sabahın köründe olduğundan çoğu kez kaçırıyordum ama gittiğimde hiçbir zaman niye kalkıp geldim ben bu derse demedim.her seferinde birşey öğrenmiş oluyordum ve gerçekten eğlenceli ders işleyen bir hoca.not olarak ise gayet güzel notlar verdiğini söyleyebilirim,en azından benim için öyleydi.ayrıca sınavlarda kazık değildi.kısacası politikaya giriş dersini kimden alcam diye seçme şansınız varsa kesinlikle öneririm.
  • sevimli bir insan, pek de parlak olmayan bir hoca, bölüm koridorlarında "queen diye bir grup varmış yahu duydunuz mu?" diye bağıracak kadar popüler kültüre aşina bir adam. politika 101 derslerini bölüm dışından alan öğrenciler için iyi bir seçim olduğu söylenir, kimlik politikaları derslerini de kötü bulmayan arkadaşlarım oldu. ama karşılaştırmalı politika dersleri, kötü ders nasıl yapılır sorusuna iyi birer cevaptır, özellikle syllabus hazırlamak konusunda pek başarılı olduğunu söylemek zor.
  • (bkz: mura takan)
  • laiklik üzerine de çalışmaları bulunan boğaziçinde çalışmakta olan akademisyen.

bugün güzide okuluma, marmara üniversitesine gelip, comparative minority issues dersini şenlendirmiş, verdiği örneklerle ilgi çekmeyi başarmıştır.
    şanssızlığı ise, bizim sessiz bir sınıf olmamız.

boğaziçine gitsem dedirtmiştir tabi. özgüveni tam komplekssiz hoca yok da bizde pek!
  • ilk dönem itibariyle, açık ara gördüğüm en kötü hoca. iyi bir okuma paketi vermiş olmasına rağmen dönem boyunca felaket ötesi bir performansla ders anlattı. monoton, tekrar eden ve öğretici olmayan bir ders işleme biçimi var kendisinin.
    dönem sonu harf notlandırma aralıkları nispeten iyi olmasına rağmen sınavları da ayrı bir rezalet. midtermde okumaların ağırlıkta olacağını işaret edip sonrasında ezbere dayalı, boşluk doldurma soruları sorup ters köşe yaptı ve birebir olarak kendi dediğinin aynısı yazılmadığında puan kırdı. sonuçları bir ay sonra açıklayıp, mail atmak yerine asistan odasının kapısına astırdı ve sonuçları açıklamadan önce derste konuşurken "maille sonuçlar atılıyor mu ki?" tarzında ilginç cevap verdi. dönem sonu harf notlarını da final sonuçlarını duyurmaya zahmet etmeyip direk sisteme girdi. dersteki nazik ve komplekssiz halini maalesef notlandırmaya hiç yansıtmıyor, öğrenciyi yok sayıyor. her anlamda dezavantajlı kısacası, uzak durun derim.
  • islam düşmanı bir keko