şükela:  tümü | bugün
  • türk dizi piyasasını yemis bitirmis, bonus kafalı sevimli yüzlü, klas set fotografcısı.
  • bazen dünyada ondan daha mükemmel bi insan var mı diye düşünmenizi sağliyabilicek bi varlıktır... önümüzdeki yıllar boyunca büyük işlere imza atıcağını ben kendim biliyorum... fotoraflarından ve gizli tekniklerinden hiç bahsetmiyorumm.. o varoldukça ben de olmak istiyorum..böyle bi adamdır yani kısaca.
  • eşşek kafalı, şeytan tüylü, pek paşa bir insandır kendisi, ortalıktan sıvışmada üstüne yoktur. görenlerin sinirlendirmeden, sakince ve ciddi bir şekilde konuşarak onu ortama geri döndürmeleri rica olunur.
  • websitesini de acmis, artik havasindan gecilmez sevgili yetenekli arkadasim. bayildigim soyadini bana ödünc verecek bi gün, ama ömür boyu kullanmalik.

http://www.muratakay.com/ *
  • pek yetenekli, kompozisyonlarını çok beğendiğim fotoğrafçı
  • şirin insan; yetenekli fotoğrafçı... birkaç sene önce röportaj için gittiğimiz bir istanbul masalı dizisinin setinde çok yardımını görmüştük. kendisine burdan selam etmeyi bir borç bilirim!*
  • üslup bazında gördüğüm en güzel biyaografiye sahip velet (benimkinden sonra tabii, ukalalığımı da yapayım da eksik kalmasın)

kimim?

“1985 izmir’de doğdum.müziğe ilk ilgimi nasıl keşfettim bilmiyorum ama daha küçük yaşlardayken pazarda anneme zorla aldırdığım oyuncak piyanoyla vakit geçirdiğimi hatırlarım.kendi müziğide vardı otomatik çalıyordu ben çalıyorum zannediyordum.o gazla müziğe ilgim başladı heralde.kaset döneminden cdye , cd döneminden memory belleklere süregelen hayatı bende takip ettim.kasetlere yapıyordum radyodan beğendiğim kayıtları.ilk dinlediğim tarzların arasında geceleri o zamanlar izmir radyolarında çalan techno müziklerler vardı.

2002 yılında üniversiteyi kazandığım zamanlarda müzikle uğraşmaya başladım.bilgisayar ortamında başlayan ve beni rahatlatan üretime sürekli yeni ekipmanlar ekleyerek devam ettim.ilk parçaları yaparken “bir isim bulayım ya” dedim.tamamen bir yerimden salladığım perdix pretioza’yı buldum.her şeyi denedim.tabi elektronik müzik bağlamında herşeyi.saçma sapan yarışmalara katılarak finallerde bazen dj,bazen ingilizce vokal,bazen pop vokal olarak performans verdim.her seferinde başka tarzlarla ama.2007 yılında amerika dönüşü ilk kez vokal denemelerim oldu.hiç sesime güvenmedim.halen de güvenmem.o gazla ingilizce besteler sözler ürettim , yetmedi konserler verdim.artık vokaldim lan ben.hep içimden gelen sözler vokaller vardı ama cesaret edip sunamadım , göstermedim kimselere.

2009 da üniversite bitince artık müzik biraz 2. planda kaldı.çünkü bende üniversiteyi yeni bitirmiş türk gencinden biri olarak iş bulmalıydım, para kazanmalıydım vs vs..çok ta zor bölüm bitirdim lan.saçma sapan bi okulda matematik bölümünü.

beynim bulanıktı.iş bulmalıydım.duygusal piyasa dans romantik sözler yazdım.bunlarla ilgili 8 tane parça düzenledim.bir ep oluşturdum.şirketlere gönderdim.belki tutarda para kazanırız diye.hayal oldu sadece.

iş bulmanın zorluğu,matematik bitirerek karşılığında matematikle alakalı hiç bir meslek yapmamanın ve bu meslekler sayesinde çeşit çeşit kimliklere bürünmenin karmaşası,müzikal anlamda da “yeter yaw ben artık istediğimi yapmalıyım” düşüncesi sonucunda “kedimi çaldılar” adlı bir parça oluşturdum.(hayatımda ilk defa bu kadar uzun cümle kuruyorum ha).bütün hepsini anlattım bu parçada ,tüm isyanımıda attım aynı zamanda.sonra birde klip çektim üzerine.arkadaşım özgür kermen’i oynattım.diğer parçaların kliplerinde de oynadı.

tarzımı bilmiyorum bende.hiç bir zamanda bilmeyeceğim.”

murat akay diğer adıyla perdix pretioza

http://www.muratakay.com.tr/about
  • (bkz: işe al beni)
  • o artık asker.