• ülkemizde yaşayan, doğada gözlemlenebilecek en underrated insan. tüm şarkılarında müthiş bir prodüksiyon, kliplerde ciddi bir emek ve pek çok subliminal şaka barındırır. eğer ki şöyle popüler kültüre oynayan bir şarkı yaparsa patlar, önünü alamazlar ancak kendisi troll takılmayı sevmektedir -ki bence böyle daha iyidir-

youtube'da son 1 senede dinleme almaya başlamasının sebebi cem yılmaz'ın 'kedimi çaldılar'ı söylemesi sanıyorum. aşağıya birkaç şarkı bırakıyorum, yanına da birkaç açıklama. umarım benim gibi troll seven susarlar beğenirler. beğenin len, adam yaşayan bir efsane bence, öldükten sonra kesin çok ünlü olur * ayrıca sen bu kadar insanı ne anlatarak ikna ediyorsun abi xd

bu şarkı çok anlamlı- abdulkadir benzeri popüler müziği biraz eleştiriyor swh.

elledin alcan - arka plandaki çift izleyin swh

hesabı bana kitledin - kült klasiklerden, sarışın ablamızın şarkı sözünü tam söylemesi bile ayrı bir güzel yav t= 2:00

kedimi çaldılar- kült klasik. olmayan kedinizin acısını yaşamak istiyorsanız ve bu kadar entry sonrası hala dinlemediyseniz click. bu da bonus cem yılmaz remix

osasuna ispanya'da yerel gazetelerde haber olmuş bir şarkı, osasuna sevgimizi anlatan mükemmel klipli bir şarkı daha. baya gerçek ispanyol dinleyicileri de var ashgfska

işe al beni (bkz: özgür kermen)'i yani kedimi çaldılarda oynayan sempatik abimizi tekrar gördüğümüz bir başka klip. işe girmek isteyen bir abimizi anlatıyor şarkı. işveren kesimin beklentilerini güzelce anlatıyor xd

düğünlerde oynarım-saykodelik, içince dinlemek güzel bir şarkı.

cahilim mük-kem-mel bir şarkı ile entry'mi bitirmek istiyorum. bilimsiz bir dayımızı anlatıyor.

bu şarkıları ve videoları size ne kadar yorumlasak da az. kendisi adeta bir rönesans tablosu gibi, her bakanın farklı şeyler çıkartabileceği bir insan. belki zamanla güncellerim bu entry'i.

ek 1: kendisinin tüm videolarını buraya tek tek ekleyip yorum yapmam çok zor, kanalı keşfe çıkmanızı öneririm ancak yoğun istek üzerine eskilerden bir tane daha yakışıklıyım toplaşın yakışıklı kardeşlerim beraber sokaktaki çiftlere bakıp bu şarkıyı dinleyerek ağlayalım swh
    ek 2: yakışıklı değilim - yakışıklıyım'dan sonra abimizin gerçeklerle yüzleşmesi. (bkz: hayati anlamlı) karakterinin spoiler'ı leyla ile mecnun'un kapağında görülebilir.

edit: alemenyonaleyon ve tanaka nın uyarısı üzerine ek.
  • üst düzey soundta çıkardığı çekim koyim youtube'a şarkısı patlamayacak derecede iyi.
  • her şey 4 yıl önce instagramda yakışıklıyım parçasından kesilmiş bir parçayı görmemle başladı. kısa bir google aramasıyla youtube kanalıyla tanıştım tık
    önce youtube kanalındaki sonra spotifydaki şarkılarını hatmettim.

3 yıldır spotify da en çok dinlediğim sanatçıymış kendileri. #111054780 de paylaşılan şarkıları buzdağının sadece görünen yüzü. bir kısmını da ben ekleyeyim buraya:

şansın varsa sevgilin olurum
    gerek klibin çekimi gerekse taylan karakteriyle ayrı bir dünya ayrı bir klip

kasada açık var
    bu şarkının esas adı meme gel buraya idi ama youtube da başlığı değiştirilmiş.
    murat akay'ın en prodüksiyonlu klibidir gözümde
    özellikle en vurucu sözlerini bırakayım buraya:
    hem çift hecesin
    üstelik de çiftsin
    tek olsan çıkmazdı sesin

yüzmeyi öğret
    yüzmeyimi bilmiyorsunuz. işte devasa hizmet. dal çık, dal çık...
    özellikle sonda kahvedeki dayıları ikna etmesi ve üstüne senkronize etmesi izlemeye değer

karar veremiyorum
    en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir diyor ve sadece klibi izlemenizi tavsiye ediyorum

çok çok coolum
    cool olmanın tüm incelikleri.

aynı model gibi
    pazıları fit fiti, bakışları duru su, yüzü ayağı eli hepsi uygun aynı model gibi

irfan veggie oldu
    bir dönercinin sponsorluğunda hazırlanmış enfes bir klip

klanpesiamus
    milyarda bir görülen sendromla mücadele edenlerin hikayesini duymak istiyorsanız dinlemelisiniz

rap yapıyorum
    bir rap denemesi. rap yapıyorum, bu da nakaratı diyor

virüs benle işin yok
    covid19 namlı virüse bir sitem

dayılar
    hem klipte hem de şarkıda sadece dayı var

sevmem leşini
    çok farklı bir kafa. hep şarkı yapıp klip çekerken burada hazır klibe şarkı yapmış

baba bak dj oldum
    elif şafak okuyan bir baba, dj olmak isteyen bir evlat. aile içi çekişmeler ve mutlu son

evde küvet yok
    evde küvet olmayınca leğenle eğlenen bir sanatçı

elledin alcan teaserları da efsanedir
    ekmek
    kasiyer
    dam

eğer müzikalitesini sevdiyseniz youtube dışında apple music ve spotify da olup henüz klibi olmayan eşsiz parçaları da var. onlardan bir kaç örnek:

motorla ceviz kırdım
    "bir mont giydik diye robocop mu zannettin" dizesi şarkı hakkında bir fikir veriyordur zaten

boggie yapmam geldi
    halay çekmek gibi bir şey bu

everywhere guys
    yalın bir ingilizce ile eşsiz bir parça

5 hurma
    neden mi 5? çünkü ...
  • giden 3 dakikamı geri verin ne saçma bir yorum
  • kendisine kratos şekli yapıp çekim koyim youtube’a adında yeni single çıkarmış ünlü olma yolunda sessiz ve derinden ilerlemeye devam eden müzik insanı.

https://open.spotify.com/…si=panyham7r9yy7cyhfudkgw

ancak tüm zamanların şahsım adına bir numarası hala

(bkz: kedimi çaldılar)
  • kendisiyle tanışıklığımız hesabı bana kitledin şarkısı ile olmuş ve diğer trol şarkılarıyla beraber bu tanışıklığımız ciddi bir ilişkiye dönüşmüştür. herkesin kedimi çaldılar favorisi aksine ben de ilk 5 e zor girer sevemedim bir türlü du bakim birazdan dinleyip sevmeye çalışcam . ayrıca birkaç saat önce çekim koyim youtube'a adlı teklisini çıkarmış ve darkwebin derinliklerinden çıkarılmış ve dünyanın asimile ettiği nadir bizlere iletilmiş değeri parayla ölçülemeyecek seviyedeki bir video youtube çöplüğünün yörüngesine girmiş.ancak yine malesef ortalığı yakıp yıkan bir eser olması gerekirken ortalıkta sadece bizim gibi birkaç kalite bunları dinlemeye ve üzerinde saatlerce düşünüp yazmaya devam edecek.

(bkz: metaforların anaforu)
  • kedimi çaldılar ile keşfettiğim daha sonra cahilim ve evde küvet yok, para istiyorum şarkılarının hastası olduğum müzik ve mizahı buluşturan kişi. *
  • yeni keşfettim ve bunca yıldır ünlü olamamasına hayret ettim. hem müzik hem mizah düzeyi çok yüksek bir sanatçı
  • çok geç keşfettiğime sevindiğim, bütün eserlerini çıtlanmış çekirdek öbeği gibi tek seferde tükettiğim adam. ibrahim tatlıses gibi konuşacağım ama bu arkadaş amerika vb. bir ülkede olsa çok farklı bir konumda olurdu. soğuk donuk bilmem ne dedikleri nordiklerin dahi ylvis gibi bir örneği var. bu herif mizah hususunda ylvis'i arka cebinden çıkartıp çakmak cebine koyar.

ne ben, ne de atım uçabiliyor. acı değil mi?
  • (bkz: osasuna)
hesabın var mı? giriş yap