şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siz güzide ekşi sözlük yazarlarına, harikulade bir dostumun şans eseri arşivinden bulduğu yazısıdır. murat bardakçı gördüğüm kadarıyla o dönem daha korkusuz ve lafı eğip, bükmeden tayyip erdoğan'ı eleştirebiliyor. günümüzde bu yazıyı yazsa, adamı anında linç edip içeri tıkarlar. hiçbir tv kanalında ve gazetelerde boy gösteremez.

  önce söz konusu yazının hikayesinin özetini geçeyim size;

  o dönemin istanbul belediye başkanı olan genç recep tayyip erdoğan rahmetli çelik gülersoy'un 4 ağaç çaldığını iddia ediyor.

  rahmetli çelik gülersoy kimdir diyeceksiniz pek tabi; istanbul'u istanbul yapan adam gibi adamdır. maalesef o dönem tayyip bey'in hışmına uğramıştır.. murat bardakçı beyefendi de köşesinde rahmetli çelik gülersoy'ü çok güzel savunup, dönemin istanbul belediye başkanı tayyip erdoğan'a çok güzel ayarı vermiştir. ayar nedir? işte budur.

  yazıdan kupleler;

  "çelik gülersoy her ne düşündüyse düşünmüştü ama ağaçları kaçırmaya teşebbüs etmişti ya, asıl mesele buydu... tayyip bey de bunu pattadanak söyleyerek, istanbul'un şimdiye kadar hiçbir belediye başkanma nasib olmayan hayırlı ve de şerefli bir iş başarmıştı ve gerisini tartışmak lüzumsuzdu..."

  "tayyip bey konuşurken, artık varolmayan, eskilerin ”vefa” dediği bir kavram geldi hatırıma..."

  "ama belediye başkanının söyledikleri ’’vefanın ol yerde nâmı yok mu?” sözünü çoktan aşmıştı ve dinleyene firdevsî’nin meşhur ”tfu ber çerh-i gerden tfu...”sunu okutuyordu artık..."

  "işte, tayyip bey’in tv’deki sözlerini, ben hayretle dinledim... çelik gülersoy’u, yahut adamlarını ’’ağaç çalmakla” suçlayan zevat, sadece hayretle dinlenirdi..."

  "bir ihtimal de, yazdığı kitapların kâğıt ihtiyacıydı... kâğıda yapılan bu kadar zamdan sonra "sökerim birkaç ağacı, yollarım seka’ya, kâğıt yaptırırım, kitaplar daha ucuza çıkar” diye de düşünmüş olabilirdi..."

  "bu yolla çıkartacağı kitapları, tayyip bey bile okuyup birşeyler öğrenebilirdi..."

  buradan bakabilirsiniz
 • kendisinin bile unutmuş olabileceği yazıdır.
  kandırıldım der geçer ne olacak.
 • malum şahsın tıynetini daha o dönemden gösteren bir yazı. türkiye turing ve otomobil kurumu'na çöküp, kimbilir kime peşkeş çekmek için kurumun efsanesi çelik gülersoy'a çamur atıyor.
 • muazzam bir murat bardakçı ayarı. şimdi bu ayarları göremiyoruz ne hikmetse.
 • cok uzun, okuyamadim ama okurum buyuyunce babinda up'ladim.

  takibe alamam. nuriye takipte.

  murat bardakci beyin uzun yazisidir. ozet gec pic'cileri uzer.
 • başlığı silin arkadaşlar, ülkede çalışan belkide tek tarih araştırmacısı kaldı. onuda hapse atmasınlar. şaka lan şaka. tarih araştırmacısı dediğin tarih tekerrürden ibaret olmasın diye böyle yazılar yazmalıdır.