şükela:  tümü | bugün soru sor
  • murat başoğlu ve ensest ilişki yaşadığı iddia edilen yeğeni burcu başoğlu, teknede çekilen müstehcen fotoğrafları nedeniyle "hayasızca hareketler sergilemek" suçundan yargilandiklari davadan beraat etmişler.

kaynak

mahkemenin gerekçesini çok merak ettim açıkçası.
    hayasız değiller miydi yani şimdi o görüntülerde?

vay anasını be!
  • hayasızca hareket sergilemek değildir.

kamuya açık alan olsa bile, milletin ortasında ulu orta yapılmamıştır. amca-yeğen ilişkisi olması onları gerecek kısımdır, bizi değil. kızın eşi aldatılma ile ilgili adam tutup teknelerini fotoğraflatmışır, yani özel hayatın ihlali. bu fotoğrafların basına verilmesi suçtur. delillerin varsa boşanma davası açarsın, görülür ve karar verilir. bunu bütün kamuoyuna sunmak terbiyesizliktir. iki taraf da reşit, iki tarafın da rızası var. enseste kendi aralarında çözüm bulmaları gerekiyor.
  • ne olsun istiyordunuz anlamadım. assalar mıydı? elektrikli sandalye de infaz mı etselerdi? ağırlaştırılmış müebbet mi verselerdi? tamam ortada bir çarpık ilişki var ama sonuç olarak iki yetişkin insan ve yine sonuç olarak alan razı, veren razı. ahlak bekçiliğinin anlamı yok. zira "kızlı - erkekli aynı evde kalıyorlar" zihniyetinden bir farkınız olmaz, o zihniyeti eleştirme hakkınızda ortadan kalkar.
  • riza kavramini anlamayanlari sasiracagi hededir.

karsilikli riza gosteren ve cezai ehliyete sahip olan iki birey ister birbirleriyle beraber olurlar, ister beraber masaya otururlar. bu da onlari baglar.

ensar vakfi ne oldu, suleymancilar ne oldu, kaimder ne oldu? asil bunlar konusulmali.

ekleme: (bkz: 5 mart 2018 mustafa hos tweetleri)
  • yaptıkları hareketin modern hukukta cezası yoktur. evet ensest ilişki iğrenç , toplumları yozlaştıran, engelli bireylerin doğmasına sebep olan bir davranış ama hayasızca davranış sergiledi diye devletin ceza vermesi de bir o kadar saçma.

akraba evliliği yapıp , engelli doğdukları halde halen çocuk yapmaya devam eden mallarada , düşük zeka geriliği sonucu engelli birey dünyaya getirmekten ömür boyu hapis verilip kısırlaştırılmaları gerekir. onun dışında 14-15 yaşında evlendirilmiş çocuklar için küçüğün rızası var diyen bir adalet bakanı var ülkede. tecavüze uğramış çocuklar için pişkin pişkin bir kereden birşey olmaz diyip , tecavüzlerin ardı arkası kesilmeyince sahneden kaybolan başka bir bakan var.

hele bir de tüm bunlara ses çıkarmayıp , aha amca kız sevişmiş(iddası) ama hiç ceza almamış vay amk diyen beyinsiz orospu çocukları var ki asıl sorun bunlardan kaynaklanıyor. hiçbir haksızlığa sesini çıkarmayıp yılbaşı kutlayanlara bıçakla dalan zihniyetle bunları üst üste koyup ....
  • hayasızlık diye ceza mi verilir a.q. iyi olmuş tabi.

çocuğu istismardan falan verilir ceza verilecekse, o da 18 yaş altındaysa.
  • yaptıkları ne kadar biyolojik açıdan ve etik açıdan yanlış da olsa, suç olarak görmek de zırvalık, iki yetişkin kendi kararları doğrultusunda istediklerini yapabilirler. hayasızca davranmış da onun cezasını sosyal hayatında çeker veya çekmez zaten, mahkemelere düşmesi komedi cidden ve tehlikeli.
  • savcı ile hakim arasındaki fark.
  • adamlar tenhaya tekne çekmiş, normal gözle görülme olasılığı olmayan yerde face sitting yapıyor, sen gidip muhtemelen çok uzaktan iyi bir kamerayla çekip sonra da halk önünde pompa suçlaması yapıyorsun.

bu durum evinde sevişirken perdenin hafif aralık kalıp oradan çekilip bununla suçlanmaktan farksız.

yaptığını onaylamıyorum ama falan yazacak kadar mal değilim. dileyen dilediği gibi düşünsün.
  • öncelikle şunu söyleyim; dava hayasızca hareketler suçundan açıldı. konunun rızayla filan ilgisi yok( yine bilmediğiniz konuda bilmişlenmişsiniz. ) neyle alakası var peki? tck 225'e baktığımızda gördüğümüz şu; birincisi cinsel ilişki ya da teşhircilik olacak, ikincisi bu eylemler aleni şekilde gerçekleşecek. bunlar kanuni tipe uygunluk bakımından zorunlu unsurlar... burada yargilananlar tarafından gerçekleştirilen hayasizca hareket var mı bilemiyorum( görüntülerdekiler onlar olmayabilir ) ama emin olduğum bir şey var ki ilişkinin gerçekleştiği yer itibari ile aleniyet unsuru eksik... dolayısı ile bu davanın aslında hiç açılmaması gerekirdi. beraat normal sonuç...
    bitirmeden biraz da başlık altında gordugum saçmalıklara değinmek istiyorum. başta dediğim gibi rızadan bahsedilmiş ama kanunen geçerli rıza dahilinde dahi olsa ortalık yerde cinsel ilişkiye girerseniz 225'ten ceza alırsınız. ıkinci olarak da " hayasızlık diye ceza mı verilir? " diye bir şey gördüm. evet verilir. açın tck 225'e bakın.