şükela:  tümü | bugün
  • '80 oncesi mhp'nin en onde gelen finansorlerinden biri. sancak tul adindaki sirketin sahibi, alparslan turkes'in yakin arkadasi. sahibi oldugu sirketin arazisinde, mhp komandolarinin egitim yaptigi seklinde iddialar vardi. ayrica turk sinemasinin jonlerinden, mhp tandansli tamer yigit'in kayinpederiydi o zamanlar..
  • yugoslavyada müslüman-ss üyesi iken (aralarında masum müslümanların da bulunduğu) pek çok insanın kurşunlanmasından ötürü hakkında idam kararı verilmesi üzerine nazi gestaponun odessa örgütü aracılığı ile ülkemize kaçırıldığı ,cia ajanı
    stockwell 'in açıklamasında iddia olunmaktadır.

kaynak : girdap 2.cilt sayfa : 158
    yazarı : vedii bilget
  • gemi inşa sanayicileri birliği (gisbir) yönetim kurulu başkanı olan murat bayrak tersanelerdeki iş cinayetleri ile ilgili şöyle buyurmaktadır: "biz de insanız, tersanelerdeki işçi ölümlerine biz de üzülüyoruz ama abartılmamalı, sektöre leke şimdiden vurulmuştur. ne kadar önlem alınırsa olsun burada ölümcül kazalar her zaman olacaktır, arzu etmeyiz ama önüne geçemeyiz..."

sen kendin lekesin be
  • gemi inşa sanayicileri birliği (gisbir) başkanı idi. dün akşam geçirdiği kalp krizi sonucu genç yaşta hayatını kaybetmiştir. tuzla özel sektör tersaneleri bölgesi ve denizcilik camiası, ani vefatının haberi ile derin bir üzüntü yaşadı.

murat bayrak için bugün 16.00 'da gisbir' de tören düzenlenmiştir. törenin ardından tuzla mercan yeni cami' de ikindi namazını müteakiben binlerce kişinin katılımı ile kılınan cenaze namazından sonra, murat bayrak' ın naaşı tuzla mezarlığı'na defnedilmiştir.

ailesinin, çeksan tersanesi çalışanlarının, gisbir yönetim kurulu ve üyesi tüm tersane sahiplerinin, tersane bölgesi çalışanlarının, denizcilik camiasının ve tanıyanların başı sağ olsun.

murat ağabey, gün boyu zihnimden pek çok anı geçti. anılardan birini seçtim, bu anı ile sana veda edeceğim ve seni hep öyle hatırlayacağım. büyük ankara oteli' nin lobisi, ben herkesten sonra gelmiştim, hazine' deki işim ancak bitmişti. istanbul'a dönüş öncesi orada toplanmıştık. kalabalık bir grup halinde oturup sohbet ederken keyifli keyifli, bana dönüp sormuştun ''bugün kimlere çarptın july'' diye. bu soru üzerine herkes dönüp bakınca bana, bir isim söyledim, kimseden çıt çıkmadı önce. ''yok artık, hazine' de onun ne işi varmış'' diye kahkaha atmıştın. herkes de güldü sonra. tam o anda lobideki tv' de haberler yayınlanıyordu. ismini söylediğim kişinin hazine' de olduğunun haberi geçti. hep birlikte haberi izledik ve sen döndün bana doğru ve ''ya july adam ömründe bir kere hazine' ye geldi ve sen ona mı çarptın'' dedin. ''evet'' dedim. artık herkes kahkaha ile gülüyordu, ben dahil. seni gülerken hatırlayacağım murat ağabey, mekanın cennet olsun.
  • oğlu mustafa bayrak'tır.
  • 23 kasım 2015 tarihinde 98 yaşında vefat eden iş adamı. sancak air'in sahibi olan bayrak'ın, biri erkek olmak üzere beş çocuğu bulunmaktadır.