şükela:  tümü | bugün
 • murat belge tanıdıım en aydın insandır. çok mütevazidir. bir dersinde kendisinin portresini karakalemle defterime çizmiştim. gördüğünde ben bu kadar iyi biri diilim sen buraya çok iyi bir adam ççizmişsin dedi. art appretiation derslerinde beni dünya müzikleriyle daha bir sıkı fıkı eden , klasik müziğin abc sini öğreten saygıdeğer güzel insan.kullandığı ingilizce kraliyet ingilizcesiydi ve bir insanın bu kadar güzel bir aksanla ingilizce konuşabileceğini sanmazdım. hastalığını duyduğumda çok üzülmüştüm. çünkü sesi bir çok insan gbi beni de etkileyen ilk şeydi. iyi olmasını diliyorum.
 • hastalıgına çok üzüldüğüm sevgili hocam..algı eşiği düşük öğrencilerine bile tahammül gösteren, dünyalar tatlisi, muhabbetine doyum olmayan, odasının kapısını öğrencilerine hiç kapamayan, mülayim, hoş sohbet insan.. derslere girmemesi kadar üzücü br şey olamaz..umarım iyileşir ve bize döner..

  [edit: nasıl ders anlatılır öğrenmek isteyenlerin ilham kaynağı oluşunu kendini tekrar etmeden, güzel kurulmuş cümleleriyle ders anlatmasından alan; profesyonellikte üstüne az insan bulabileceğiniz; çalışarak geçirilmiş bir ömrün değerli "birikim"ini oluşturmuş biri]
 • hastalığını duyduğum zaman kahrolduğum, sadece bilgi universitesi'nin değil belki bütün türkiye'nin en aşmış profesörü, history of western civilization dersiyle bizi haftada 2 gün ortaçağdan, restorasyona, antik yunan'dan oraya buraya uçuran, okulda geçirdiğim 3 senenin en mukemmel, en dolu dersini almış olduğum insan.
  akademik kişiliğini bir kenara bırakalım, ayrıca dünya tatlısı, en ufak hocalık kompleksleri dahi olmayan ustun bir insandır gözümde.
 • turkiyenin en onemli degerlerinden biri, kendisi ile tani$abilmeyi oturup muhabbet edebilmeyi cok isterdim (bkz: radikal gazetesi yazarlari)
 • istanbul gezi rehberi isimli muthis rehberin yazari.
 • arkadaslarla konusurken bu adam bu kadar seyi nasıl ogrenmis demekten alamadıgımız,kendisini bizzat tanımamıs olsamda kitaplarından ve programlarından cok sey ogrenmis oldugum entellektuel insan.
  hocam kendinize iyi bakın cunku daha ogrenecegim cok sey var...
 • rengini fazlasıyla atmış köşe yazılarının sahibi;onca analiz iyi hoşta;insan da hep "yarım bırakılmış;asıl söylenecek olan henüz söylenmemiş" hissi uyandırıyor. yazarının sesini duyurmayan (minimalizm?)yazılar.
 • (bkz: sadik ozben)
 • iletisim yayinlarinin kurucusudur.tarihten guncellige,sosyalizm turkiye ve gelecek,the blue cruise,turkiye dunyanin neresinde,marksist estetik,istanbul gezi rehberi,12 yil sonra 12 eylul,bogazici'nde yalilar ve insanlar,edebiyat ustune yazilar,tarih boyunca yemek kulturu kitaplarinin asmis yazari.
 • tedavi sonrasinda kisik sesle konusmasi tarik ali tarafindan 'daha da seksi olmus sesin' diye nitelendirilen kisi.
hesabın var mı? giriş yap