şükela:  tümü | bugün
 • derslerde çok soğuk dursa da, arada camdan kuştepe semalarına hisli bakışlar atsa da rahat iletişim kurulabilen bilgili bir hocamız. aralara serpiştirdiği espriler sayesinde political thought* gibi bir ders bile eğlenceli geçebiliyor. ancak nedense esprilerin sonuna doğru sesi kısılıyor, çözemedim ben de.

  ayrıca hocamızın şeytan tüyü denen şeyden kesinlikle nasibini aldığını düşünmekteyim, çünkü hangi bilgili kıza "borovalı'nın dersi var ya, ona gidecem" desem; bölümü, yaşı, tarzı, vs.si ne olursa olsun hiç istisnasız hepsi derinden bir "ahhh" çekip "ben de gelsem fena olmaz aslında ya, seneye hangi dersi veriyor biliyor musun, onu kaçırmayım bari" muhabbetlerine girmiştir. bu hocamızla ders içerikli bile olsa herhangi bir diyaloğa girdiğinizi bir kıza anlattığınızda kıskanç bakışlara maruz kalmanız da böyle açıklanabilir.

  benim gibi izmirli olmasından dolayı yukarıdaki paragrafta anlatılanların hiç yadırganacak bir durum olmadığının altını çizer; hemşehri olmamızdan dolayı da kendisine ayrı bir yakınlık duyduğumu belirtmek ister, esenlikler dilerim.
 • hiç şüphesiz bilgi uluslararası ilişkiler departmanının en karizmatik hocasıdır. jilet gibi giyinir. derslerde ara sıra espriler patlatır. geçen gün kendini kaptırmış anlatırken yeni cümlesine "therefore" diye başladı ve duraksadı. belli ki o an söyleyeceğini unuttu ve herkesin duyacağı şekilde notlarına eğilip "therefore dedik de,şimdi ne diyeceğiz" demesi herkesi güldürdü.
 • zamaninda calistigi universitenin gazete sayfalarina, billboardlara boy boy verdigi reklam kampanyasinda yer almak icin yapmadigi kalmamis insandir. cogu akademisyen gibi kendisini yukarlarda bir yerde gorur. elbette degildir, gunun sonunda bu topraklardan cikan bir habermas, bir delleuze, bir arendt gormuyoruz. bizim gorduklerimiz ise, iste reklamlara cikan, akil insan misyonuna tav olan, hele hele akademisyenlikle beraber yuksek idari kadroda yer alip altina araba (veya sofor) verilince mevki makam insanina donusen akademisyenler. herhalde iyi bir insandir kendisi, turkiye sartlarina gore de donanimlidir e tamam o zaman fazla irdelemeye gerek yok. neticede burasi turkiye, ders verilen universite de haliyle ivy league 'de filan degil. o yuzden that's all right mama .
 • cok ciddi bir hocadir. pisuvarda yanyana iserken bile ciddi ciddi veil of ignorance, keynes, * theory of justice anlatabilir.
 • üniversite bünyesindeki en sevimli hocalardan biridir yalnız konuşurken sanki nefes darlığı varmışçasına sesli nefes alıp verişleri 'acaba anlatığı dersten mi sıkıldı?' ya da 'aslında kalabalık önünde konuşmaya çekinen biri ama kader işte hoca olmuş' şeklinde yorumlara sebebiyet verebilir zaman zaman...
 • üzerine prens charles'ın kraliyet kıyafetini giydirseniz o kıyafetin 2 gram bile sırıtmayacağı biridir kendisi. böyle de bir adamdır yani murat hoca. dersini almak ayrıcalıktır.
 • ofisinde olduğu sürece kapısını hiç kapatmaması gibi öğrenci dostu davranışları herkes tarafından örnek alınılası insan.

  (bkz: olması gerektiği gibi)
 • iskenderiye dortlusunu, londra'yi, ardic'i ve yuzmeyi seven, kahkahasini ozledigim komsum.
 • 15.07.2006 itibari ile yuva kurduğunu öğrendiğimiz, bilgili, eğitimci, eğleneli kişi...
 • kendisi istanbul bilgi üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler bölümünün başkanı olmuştur.