şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: kendisi gelen tepkilerden sonra yeni bir videoyla açıklama yapmış.

  "kendi güvenlikli sitemde sporumu yaptım ve eve geri döndüm. zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayalım, temastan kaçınalım, sağlık bakanlığı tarafından verilen talimatlara uyalım"

  https://twitter.com/…tatus/1239904577991905282?s=19

  yok arkadaş ülkenin sanatçısı da bildiğin bilinçsiz. bütün sağlık kurumları sokağa çıkmayın diye bas bas bağırırken, insanlara "sokağa çıkın spor yapın temiz hava alın" demek nedir?

  bu adamın sırf instagramda 10 milyon takipçisi var.

  ülkenin en ünlü sanatçılarından birinin, ülkede virüs salgını varken sokağa çıkın çağrısı yapma durumu.

  edit: mesaj yoluyla "murat boz kim ki söylese ne olur söylemese ne olur" diyen arkadaşlar var. üstte de belirttim. bu adamın sadece instagramda 10 milyon takipçisi var ve bunların çoğu henüz beynini tam olarak kullanamayan ergenler.

  anlatabildim mi??

  edit2: sanatçı dememe takılanlar için de açıklama yapayım. adam güzel sanatlar lisesi mezunu. üniversite istanbul teknik üniversitesi konservatuvar. (ülkenin en iyi konservatuvarları arasında en üst sıralarda. çaldığı enstrümanlar, davul - keman - ney - piyano. çalıştığı isimler arasında (vokal olarak) tarkan - shakira gibi isimler var.

  yani sanatçı tanımını yeterince karşılıyor. seversin sevmezsin orası kişiye göre değişir.

  edit4: sürekli sanatçılık ve müzisyenlik farklı şeylerdir diye mesaj geliyor. sevgili einstein zekalı arkadaşlara cevap vereyim burdan. tek tek cevap yazmakla uğraşamıcam. müzisyenler sanatçı değilse nedir sayın üstün zekalı arkadaşım? yahu müzik sanatın en üst dalı olarak kabul ediliyorken bunu söyleyebilecek zekayı nasıl geliştirdin sen? ve evet ben de konservatuvar eğitimi aldım. o yüzden bu kadar bilmiş bir şekilde konuşuyorum. adam resmen gelmiş müzisyenlik ve sanat ayrı şeyler diyor. vay arkadaş bu insanlara laf anlatmaya çalışıyoruz...

  kesin son edit: sanatçılık sizin görüşünüze, zevklerinize göre değişkenlik göstermiyor arkadaşlar. o sadece sizi bağlayan bir durum. erkan oğur da sanatçı, teoman da sanatçı. zeki müren de sanatçı, beethoven da. he bak mesela demet akalın'a sanatçı diyemeyiz. o sadece ünlü. ama gelipte deli gibi müzik eğitimi almış, nota bilgisi sağlam, 4 enstrüman çalan murat boz'u da demet akalın gibilerle bir tutmayın. siz nefret etseniz de, murat boz sanatçıdır. nokta.

  insana durduk yerde murat boz savundurtuyorsunuz. ulan ekşi...

  (bkz: #103673911)

  müzik, sanatın bir dalıdır. sanat icra eden kişiye ne denir... ?

  aaa n'oldu ya?

  dimi?
 • sadece onu takip edenlerin haberi olacaktı ne güzel.
 • önerisi doğru olan, ama zamanlaması yanlış olan önermedir.

  o dediğin pandemi yokken yapılması gereken bir şey sayın boz.
 • aslı, bebeğim sen bu adamla yıllarını nasıl heba ettin be güzelim ? :(
 • referandumda evet verdiğine dair video çekip ardından atatürkçülük gösterileri yapması kadar ironik olan durum.
  nasıl mozaik nasıl mozaik ama nasıl mozaik...
 • (bkz: mal beyanı)
 • bu tip sığırca açıklama yapanlar hakkında dava açılsa ne iyi olur. sen kimsin, hangi sıfatla saçmalıyorsun acaba?
 • o dediğin şey darbede yapılıyor, şuan salgın var.

  darbe-deprem-salgın-terör-savaş karıştırıyor halkımız.

  adam orgeneral korona ülkede starbucksları kapattı sanıyor herhalde.
 • kimseyle etkilesime girmeden sadece yuruyus yapilacaksa mantikli olan eylem. ama cogumuz apartmanlarda yasadigimiz icin asansor gibi yerler halen risk olusturmakta. mustakil eviniz varsa azicik tur atmanin zarari olmaz diye dusunuyorum.