şükela:  tümü | bugün
 • hacettepe üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu, profesyonel tiyatro sanatçısı. uy başuma gelenler dizisiyle de televizyon ekranlarında görünmüştür.
 • hoş bir ses tonuna sahip, karizmatik, sahne hakimiyeti yüksek ve zor rollerin altından başarı ile kalkan, ankara devlet tiyatrosu sanatçısı..

  ekspress, büyük sultan oviedolu katalina, moskova-petuşki yolun sonu ve yastık adam oyunlarında izledim kendisini..özellikle,yastık adam oyunundaki rolü ile takdire şayan bir performans sergilemiş ve biz izleyicileri kendisine hayran bırakmıştır..

  hele hele, bu sezon oynadığı oyunlarda (moskova-petruşki, yastık adam) daha biz seyirciler salona girmeden o sahnedeki yerini almış ve oyun sonuna kadar sahneden ayrılmamıştır..
 • ilk olarak ex press (bkz: #20632529) oyununda izlediğim oyuncu.
  “önce doğduğum şehri terk ettim, sonra yaşadığım şehri terk ettim, daha sonra çalıştığım şehri terk ettim, sonra yeniden yaşadığım şehirden kaçtım, kaçmasam vuracaklardı, depremden kaçtım, polisten kaçtım, hücreden kaçtım, ölümden kaçtım, aşktan kaçtım, baktım olmadı askere kaçtım, sonra askerden kaçtım, kaçmasam ölecektim.” repliğiyle ve devamlı olarak "çok sıkıştım tuvalete gitmem lazım." sözleriyle aklımda kalmıştı.

  sonra moskova-petushki yolun sonu (bkz: #20715459) oyununda (neredeyse tek kişilik oyun diyebiliriz) etkilemeye devam eden,

  ama son olarak yastık adam'daki (bkz: #22762827) performansı ile tamamen hayran olduğum oyuncudur. muhteşem bir oyunculuk sergilemiş, sahnede işkence görmüş, askıya alınmış, performansı tavan yapmış, sanırım izleyenlerin tamamını büyülemiştir. ayakta alkışlanan, saygı duyulası bir oyuncudur.
 • ocak ayında sahiplerini bulacak "2. sadri alışık anadolu tiyatro ödülleri"nde, yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülüne tolga tekin ve olcay kavuzlu ile birlikte adaydır.

  her ne kadar tolga tekin, "bekleyiş"le müthiş bir oyunculuk sergilemişse de, gönlüm murat çidamlı'nın yastık adamdaki insanüstü performansının ödülsüz kalmamasından yana.

  oyun daha başlamadan arada bir alıp verdiği derin ve sık nefesler istemsiz miydi, yoksa oyundan önce role bürünmesi miydi tam emin olamadım, ama her açıdan zorlayıcı katurian rolü, adt'de izlediğim en iyi oyunculuklardan biriydi. kendisi de izleyicilerden müthiş övgüler alıyordur eminim, ama yine de bu övgülerin bir de ödülle perçinlenmesini canıgönülden diliyorum.
 • moskova-petruşki ve yastık adam oyunlarındaki eşsiz perfonmansıyla 2.sadri alışık anadolu tiyatro ödülleri'nde yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülünü almış ve enfes katurian performansı taçlanmıştır..
 • 20 mart günü oda tiyatrosunda prömiyer yapacak yosunlar adlı oyunun yönetmenidir..
 • kendisine tek yakışacak tabirin "sen insan değilsin "in olduğu adam. iki saat kadar önce beni büyüledi. amiyane tabirle sölemek gerekirse mala bağladım. efsunum geçsin sabaha (hoş geçer mi bilemem ) aklım başımdayken daha düzgün şeyler yazıcam.sanırım başım dönüyo...
 • aklım başıma gelsin de yazayım dedim ama bildiğin aklımı almış bu adam benim. bir insanın seyrine nasıl aşık olunur onun ispatı adam.
 • 20 mayıs'ta vedat dalokay'da özge kırıkoğlu'yla evleneceğini facebook'tan duyurmuş olan büyük oyuncu.
 • yastık adam'ın katuryan katuryan katuryan'ı. ankara devlet tiyatrosunun yosunlar adlı oyununun yönetmeni. devlet tiyatrosunun en iyilerinden biri, muhteşem oyuncu.