şükela:  tümü | bugün
 • marmara universitesi bahcelievler kampusunde iktisat dersi veren ogretim gorevlisidir (doc.dr'dir kendileri).anfide mikrofon kullanan ender hocalardan biridir (digerleri nedense tenezzul etmiyor) oldukca bilgili ve konusunda uzman oldugu cok belli ancak nedense anlatirken surekli duraksiyor, tekliyor.
 • (bkz: #10750376) gibi iktisadı evlilikle bağdastirmak ile çabalamakta. örnegin bir yazısında da "evlilik tek taraflı fesih ile bitebilmeli", bu rekabeti arttıracak, serbest rekabetçi evlilik piyasasının etkinliğini arttıracak gibi bir yorumuna rastlamıştım. serbest rekabet ile devamlı "daha iyi"sini bulup eş değiştiren, çocuğuma nasıl bakacak diye sözleşmeler imzalayan, "uzman"lara danışan, yataktaki performansı için kredi verme kuruluşlarından kredibilite istenen,eş adayları için fizibilite ölçülen bir ortam hayal ediyorum da... "bir kadına kapağı atayım" diye memur zihniyetinin gene egemen olacağından kuşku duymuyorum hocam..
 • tam anlamıyla kapitalizm kafasını yaşayan halen marmara üniversitesi iktisadi bilimler fakültesi profesörüdür. acıbademden bahçelievlere çok benzin yakar diyerekden hep metrobüs kullanır.
 • kim milyoner olmak ister'de sesli soruda elenip 1000 tl ile ayrılan profesör.
 • bir dersinde sosyalist ülkelerde hava kirliliğinin daha fazla olduğunu iddia edip bazılarını bazılarından almıştır.

  https://en.wikipedia.org/wiki/pollution_in_china

  homoekonomikus isimli eğlenceli bir kitabın da yazarıdır. abd'de doğsaydı bir stephen levitt olurdu ama işte burada bu kadar oluyor.
 • "özgürlüğün ekonomik yolu: serbest piyasa"
  https://www.youtube.com/watch?v=7cnem7r9gnq
 • canım hocam benim. kendisini 1 senede fazlasıyla sevdiren tatliş bir hocadır. dersinde yoklama almamasına karsın oldukca kalabalık ders işlenir. zamanında kim 500 bin istere katılıp sesli soruda fikret kızılok diyememiştir. eşi de aynı fakültede hocadır . dersini zevkli ve hızlı işler . hakkında çok cimri söylentileri var ama doğrulugunu bilemiycem. yabancılara benzemektedir.ayrıca projeksiyon cihazını açarken sergilediği mimikleri beni benden alıyor o kadar sevdim ki yaz okulunda bile beraberiz... ayrıca dersi case fair oster ekonominin ilkeleri isimli kitaptan işler
 • hiç ders dinlemeyen insanı bile dersin içinde tutmayı başaran bir tarzı vardır.