şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul da beş şubesi bulunan 24 yıllık acıkogretim kursu. beşiktaş, bakırkoy, kadıkoy, kartal ve aksaray subelerinde acıkogretim kurslarından baska kpss, les, dgs, mali müşavirlik(smmm) eğitimide verilmektedir.

(bkz: http://www.muratilkumut.com/)
  • istanbul da mecidiyeköy şubesininde dahil olmasıyla birlikte beşiktaş, bakırkoy, kadıköy, kartal ve aksaray olmak üzere altı şubesi bulunan özellikle açıköğretim ve gitmekte olduğum smmm staj baslangic sinavi kursları konusunda gayet iyi bir deneyime, tecrübeli öğretmenlere sahip ve konusunda tercih edilebilecek bir kurumdur. yeni olan mecidiyeköy şubesi diğer şubelerden gelen öğretmenlerle birlikte ve eğitim için oluşturduğu şartlarla oldukça tatmin edicidir.
  • kayıt olan tüm öğrencilerine lap top çantasını andıran enfes bir çanta veren ve açıköğretim fakültesi yardımcı kitaplarının pek bir faideli olduğunu dusundugum eğitim kurumu.
  • açiköğretim, kpss, dgs, ales, smmm gibi branşlarda eğitim veren kurum.

http://www.murategitim.com/
  • türkiyede üniversite öncesi dershaneciliğin tutmasıyla üniversite sonrasında devam eden dershanecilik sektörünün önde gelen işletmelerindendir. üniversite mezunlarının iş bulabilmek umuduyla hala bu sektöre para harcaması da okullarda verilen eğitimin içinin ne kadar boş olduğunun diğer bir göstergesidir.
  • alanında başarılı hocalarının kaprisleriyle illallah dedirten dershane.

hoca derse 15 dakika geç gelir, 10 dakika erken bitirir, olmadı dersin bitmesine 25 dakika varken çat dersi bitirir. uyarırsın, bir iki ders saatinde gelir sonra yine aynı tas aynı hamam devam eder. gerçekten bedelini ödediği ders saati kadar ders almak isteyen öğrencilerle sırf kendisinden ders almak için dershaneyi tercih eden öğrencileri birbirine düşürmek için, en ufak tepki aldığında "bırakayım mı ben bu sınıfı, bırakayım en iyisi?" diye gözdağı vermeye çalışır.

kısaca, hocalarından kayıt olurken vaad edilen ders saatini talep ettiğinizde hocalarının "bırakayım ben bu sınıfı en iyisi, bırakayım, bırakayım" şeklinde gözdağı vermeye çalışabildiği, ciddiyeti bu boyutlarda olan bir dershanedir.

not: yukarıda bahsedilenler ankara-necatibey kpss şubesi için geçerlidir.
  • istanbul şubelerinin bazılarında,en azından gördüklerimde, baskın bir "doğulu yurtsever" personel kitlesini içinde barındıran kurumdur aynı zamanda, bu kitle kantinden idareye kadar muhtemel akrabalık bağları ile birbirlerine bağlı olup çoğu zaman liyakate bakılmaksızın her noktaya yerleştirilmiş görünür.isimlerinden dolayı kendilerini tercih etmiş her cenahtan kitleye de yeterince mesafesiz değiller.hocalarını özenli seçtiklerini inkar edemeyiz,öğrenciyi memnun ettikten sonra her kaynaktan hoca alabiliyorlar,diğer kurslarla kıyaslandığında daha tatmin edici ücretler ödedikleri için seçme şansları da yüksek oluyor ,seneler boyunca deneme yanılma ve iyi etüt etme yöntemlerini kullanageldikleri için kurdukları sistem ciddi sorunlar oluşturmadan işliyor.
  • izmir konak şubesine hayran kaldığım kurum. kitapları, hocaları, etüt sistemleri mükemmel. 5-6 alternatif içinden tavsiyeyle burayı seçmiştim. kpss dersane araştıranlar için bilgi olsun.
  • tavsiye üzerine adanadaki şubesine gittiğim, tamamen ticarethane mantığında çalışan kurum. yaprak testleri bile parayla satmaya çalışıyorlar düşünün artık. sınıfımızda yarı bozuk bir klima bulunuyor ama kursta toplam 2 tane kumanda olduğu için her gün 15 dakika kumanda arama telaşına düşüyoruz. hocalar da kusura bakmasın (istisnalar hariç) alelade seçilmiş, yarım dönem biri geliyor, yok o gidiyor yerine açıköğretimden biri bakıyor. ders kalitesi desen yerlerde, hukuk hariç pek bir şey öğrenmek mümkün değil. bu kuruma gelene kadar ankara muratı sağda solda duyardık imrenirdik ama adanada hiç de öyle olmadı. belki sadece bizim şubeye has bir durumdur. bir de o ciltten tasarruf edelim daha fazla kar edelim diye 48 dersi tek bir kitaba koyma adetleri var ki ya kas yapacaksınız ya da kitabı parçalara ayırıp meczup gibi elinizde yırtık kitapla dolaşacaksınız.

not: tavsiye etmiyorum sözlük. buraya vereceğiniz paranın yarısıyla herhangi bir kursa gidip hatta evde çalışıp daha verimli vakit geçirebilirsiniz.
  • diğer şubelerini bilmemekle birlikte kpss için aksaray şubesi tercih edilebilir sayılı kurslardandır ve hocaları oldukça kalitelidir.

kpss için kayıt olmayı düşünen ve matematik özürlü olan dert ortaklarımın hamza hocanın ders verdiği grupları tercih etmesi tavsiye olunur.