• sinema dergisine ciddi anlamda "renk katan" ve benim bu klişe tabiri kullanmamı sağlayan, ardından "klişe tabir kullandığımı itinayla belirtiyorum zira normalde ben bunları yapacak adam değilim, aslında bende ne tabirler var ama kullanmak istemiyorum, bakma aşmışım ben" tarzı bir egosal probleme düşmeme neden olan genç sinema dergisi yazarı.

önceleri 3 karede bir film gibi gayet klas analizleri vardı, bu sıralar nispeten hafif takılıyor, 80lerde yeşilçam bölümünde gün yüzüne çıkardığı filmlerin fevkalade olmasının yanısıra, hiçbir filmine toz kondurmama kisvesiyle yaptığı müstehzi tespitler, altmetinsel çıkarsamalar ile mizah yazarlığı konusunda da epey maharet sahibi bir arkadaş olduğunu belli ediyor.

kendisine "vay ipnee, o kadar film izliyor beleşten, iyi olmuş-kötü olmuş deyip bi de üstüne para alıyor" dedirtmeyen bir eleştirmen olduğu için takdirlerimi kazanmasının yanında, genç bir yazar olmasına rağmen tarafımdan kıskanılmaması da şartların kendisine yaptığı bir kıyak olsa gerektir.
  • sinema dergisi'nin 80'lerde yeşilçam köşesinde yeşilçam filmlerini izlemenin bir raconu bir adabı olduğunu göstermiş eleştirmen...
    (bkz: tüten adam ve öğretileri)
    (bkz: elveda görkemli dansöz)
    (bkz: mutant ağa izzet'e karşı)
  • "...temas" adlı efsanevi filmin yönetmenidir aynı zamanda.
  • yeni neslin en basarili sinema yazarlarindan.. '80'lerde yesilcam' yazilarindan da anlasilabilecegi gibi yeri geldigi zaman insani yaran seyler de yazabilen biri..

ha bir de yeni nesil coppola.. uc sakallilarin dorduncusu*
  • zombi filmi çekmek için kolları sıvamıştır.
  • özgür yici'nin konuk olacağı bir seminerde kendisinin bir kaza geçirmesi sonucu onun yerine velaket eden şahsiyet. sabah gazetesi editor-in-chiefi.

aşırı sakin bir sese sahip ve o kadar tek tonda konuşuyor ki uyudum resmen :) bunun dışında güzel izah etti ama dediğim gibi uyumama engel değildi. 1 saat civarında uyukladım :) son saatine de girmedik kusura bakmasın artık.
  • boyanan merdivenler hakkında attığı tweet ile kahkaha atmama sebep olmuştur. olumsuzluklara bile espri ile direnen yönümüzü çok ama çok seviyorummmm!!!

tweet mi?

"ilk üç basamaktaki renkler samimiydi ama sonrasındakileri tasvip etmemiz mümkün değil."
  • çekimleri başlacak zombi filmi'nin bir çok sinamacıyı titretip kendilerine getireceğine inandığım başarılı sinema yazarı ve yeni nesil yönetmen. talip ertürk ile ikisini birleştirince voltron misali bişi oluyor zaten..
  • (bkz: emir erem)
  • çiçeği burnunda siyad'çı. siyad tarihinin en genç üyesi olma fırsatını burun farkıyla kadim dostuna kaptırmış olsa da, cem altınsaray ve engin ertan gibi kompetanların derecesini egale etmeyi de başardı. koçum benim!
hesabın var mı? giriş yap