şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1971 istanbul doğumlu,ilk öğrenimini ordu/fatsa sakarya ilkokulu,orta öğrenimini ankara yükseliş koleji,lise öğrenimini bolaman,fatsa ve istanbul kabataş erkek liseleri'nde,yüksek öğrenimini istanbul üniversitesi hukuk fakültesi’nde 1995 yılında tamamlamıştır. 1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil / ihracat firmalarında yönetici olarak görev yapmıştır.

  1987 yılından itibaren anavatan partisi gençlik kollarında siyasete başlamış, 1991-1995 yılları arasında anavatan partisi genel merkez gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği ve gençlik kolları genel başkan yardımcılığı yapmıştır. 2000 yılından itibaren cumhuriyet halk partisi’nde siyasi hayatına devam etmiş ve kurultay delegeliği yapmıştır. 2004 yılından itibaren kurucusu olduğu,türkiye değişim hareketi'nde siyasi hayatına devam etmektedir.

  mustafa sarıgül'ün türkiye değişim hareketini alevlendirip göt gibi ortada bırakmasına rağmen murat hazinedar siyasi yaşamına aynı hareket içinde devam etmiştir. ordu'da ilçe ve belde gezileri sonucunda kendi deyimiyle halktan aday olması konusunda baskı görmüştür.

  12 haziran’da yapılacak olan milletvekilliği için siyasete soyunan av. murat hazinedar geçenlerde ordu’da 5 tv’de ortak yayınlanan yaklaşık iki buçuk saat süren boztepe’de “seçime doğru” isimli özel programa katıldı. program sırasında yaklaşık 15 bin mesaj ile seçmenlerinden destek mesajı alan hazinedar, “bu konu ili ilgili hemşehrilerine teşekkür ederim, hemşehrilerimizin kendi cebinden mesaj atmak sureti ile bize verdiği destek aslında kendi kaderini belirleme hakkına sahip çıktığını gösteriyor.” dedi.

  murat hazinedar'ın yönettiği seçim çalışmaları yöntem olarak cem uzan'ınkiyle benzerlikler gösteriyor. adaylık için yola çıktığı günden bu yana ordu'daki ilçe ve beldeleri özenle gezdi. yerel kanalların haber kuşağında her gün haberi çıktı. en fazla takip edilen yerel internet sitelerinin açılış sayfalarına tam sayfa reklamlar verdi. bunlar için iyi bir bütçeyi gözden çıkarması gerekiyor. bunlara rağmen 15 bin mesaj atacak seçmeni nereden bulduğunu anlamış değilim. cem uzan'ın konvoya katılanların araçlarına akaryakıt koyması ve mitinge gelenlere yemek dağıtması tarzında şeyler yapıyor olabilir. en azından yerel kanallara hatrı sayılır miktarda para aktardığı aşikar.

  gözlemlediğim kadarıyla murat hazinedar ordu'daki seçmenin gözüne girebilmiş değil. ama yine de siyasete çok hevesli. ordu'da rekor oy alarak bağımsız vekil olacağını filan iddia ediyor. ben bu duruma şimdilik kıçımla gülüyorum ama hep birlikte bekleyip görelim.
 • mustafa sarıgül'ün bildiğim kadarıyla avukatıdır. son açıklananlara göre chp beşiktaş belediye başkan adayıdır. hatta beşiktaş belediye başkanı'dır. kazanamama ihtimali yok.
 • 2014 mart yerel seçimlerinde chp'den beşiktaş belediye başkan adayı imiş.
 • mustafa sarıgül'ün ibb başkan adaylığını kabul ederken kendi adaylarını yerleştirmeyi dayattığı 5 istanbul ilçesinden beşiktaş'ı verdiği avukatıdır. eski eşi için beyoğlu'nu istemiş, siyasi danışmanı tonguç için de beşiktaş'ı istemişti. bakırköy adayı olan kerimoğlu da önce kadıköy'e aday yapılmak istenmişti, akabinde galatasaraylı olması sebebiyle bakırköy'e kaydırıldı. bu isim de gürsel tekin kontenjanından aday oldu. bir bu sarıgül bir de gürsel tekin kendi adamlarını seçtirtmek için çılgın lobi yapıyorlar son 2 aydır. yazık koskoca chp'nin düştüğü hallere..
 • tonguç çoban düşünülürken son anda karar verilen chp'nin yerel seçimlerde beşiktaştan göstereceği adayı.
 • müstakbel beşiktaş belediye başkanı. sarıgülün avukatından ziyade yol arkadaşı. türkiye değişim hareketini sarıgülle beraber yarattı. son seçimlerde ordudan bağımsız mv adayı olup seçilemedi. bildiğim kadarıyla fatsalı.
 • ...
 • beşiktaş'tan aday gösterilen belediye başkan adayı. 1971 istanbul doğumlu, istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunu,avukat.
  mustafa sarıgülün avukatlığını yapmış, evli ve 1 çocuk babası.
  murat haznedar daha önce ordu'dan bağımsız milletvekili adayı olmuş.
 • chp'nin anap'lı ve tdh'lı adayı siyasi geçmişi ile ilgili bu yazı okunabilir: http://www.istanbulgercegi.com/…miyor-39738817.html
 • seçilmeyecek, atanmış olanacak müstakbel beşiktaş belediye başkanıdır.
  bir beşiktaşlı olarak tanıdığım bir kişi, beşiktaşlı bir kişi seçilsin isterdim, beşiktaş'ta chp kimi koysa seçileceği için sarıgül'ün ataması ile gelmiştir.
  gerçi akp'nin adayı zeynel abidin okul beşiktaşlıdır ama tanıyan herkesin hakkında kötü yorum yaptığı birisidir, dolayısıyla adayın beşiktaşlı olması yetmiyor.