şükela:  tümü | bugün
  • kocaeli üniversitesi tıbbi biyoloji bölüm başkanlığını yapmakta olan öğretim üyesidir. kendisinden ders alabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. anlattığı konunun salt bir şekilde ezberlenmesini istemez. dersi son derece aktif şekilde işler, sadece slayt okuyan hocalardan değildir. size konunun temel mantığını ve bu bilgiyi nerede kullanabileceğinizi anlatır. zaten ders işleyişi ve sınav soruları da tamamen konunun mantığını özümsemeye yöneliktir. sınav sorularında genelde akademik bir senaryo olur ve sizden temel bilgilerle bu senaryodaki problemin nelerden kaynaklanabileceğini ve çözüm yollarını sorar. bu sorularda kendinizi o senaryodaki araştırmacı yerine koyar, beyin fırtınası yaparsınız. murat hoca'nın soruları sadece ezber yaparak yapabilmeniz pek mümkün değildir. ezberlediğin bilgiyi analitik olarak da işleyip bir bütün haline getirmen gerekir. işlediği konu ile ilgili bir akademik çalışması var ise kısa kısa bunlardan bahsedip lisans seviyesinde bile akademik bir vizyon kazandırır. yine ders sırasında konusu geldiğinde akademik hayatından yaptığı çalışmalar sırasındaki deneyim ve anılarını anlatarak dersten öğrencinin kopmasını izin vermez ve ilerideki akademik hayat için püf noktalar verir. özetle kendisi benim gözümde gerçek bir akademisyen ve bilim insanıdır.