şükela:  tümü | bugün
  • istanbul büyükşehir belediyesi trafik kontrol operatörü
  • tüm sabahlar tv kanallarında sesini duyduğum, sayesinde yol durumu hakkında bilgi edindiğim (sonunda fotografını görüp rahata erdiğim) trafikçi
  • radyolardada her sabah yol durumunu bildiren trafikçi..
  • bir de alpay konar var bununla aynı işi yapan.
  • artık her sabah ntv'de uykulu ve donuk yüzünü de görerek belediye kameraları eşliğinde raporlarını yine dopdonuk sesi eşliğinde dinlediğimiz bir zavallı görev adamı.
  • gnome gibi konustuguna sahit olmuslugum vardir bir sabah, maslaktan birinci kopru istikametinde ilerlerken. kelimeler arasinda ara vermeden, nefes almadan boyle... nece konustugunu kestiremedim once; sonra baktim, hava soguk, trafik kalabalik. adamcagiz sabah cayini icmek icin acele ediyor diye dusundum. bir cd koydum cd player'a, yola verdim kendimi.
  • bir belediye çalışanı olarak program sunucularının fazlaca samimiyetini kazanmış şahsiyettir. tüm o ruhsuz ve mesafeli anlatımına karşın, hemen herkes kendisine "murat" diye hitap eder. sanki program dışında gayet koyu bi muhabbetleri varmış gibidir. sakin görüntüsünün altında fırtınalar kopan sıcak kanlı bir insan olsa gerek.

bi diğer monoton kahraman için (bkz: nihat beyan)
  • ekranı gerine gerine dolduran adam. sabahlar onsuz olmuyor, gidemiyorum ankara'da hiç bir yere acıbadem'deki trafikten haberdar olmadan. kazasız günler, yolunuz açık olsun.
  • otomatiğe bağlayıp bant kaydı gibi konuşan bir abimiz kendisi. öyle ki herhangi bir mevkii ile ilgili olarak kaza haberi verdiği bir günün trafik durumunu "elimize ulaşan kaza haberi yok, kazasız günler" diyerek bitirebiliyor alışkanlıkla. yaptığı iş nedeniyle "murat gazabasmaz" ve "murat kazayapmaz" gibi isimlerle de anılabilir zaman zaman. robot gibi ama normal hayatında nasıldır, heyecanlı mıdır diye merak uyandırıyor.
  • bir zamanlar ayca senle radyo programinda her aksam konusur, trafik haberleri oncesi geyik yaparlardi. biz de dinler eglenirdik. komik cocuktu bayaa. simdilerde kimse onla geyik yapmiyo niyeyse.