şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en en iyi kafes dövüşçülerinden biri olarak kabul edilen "lord pitbull" lakaplı türk.

1986 doğumlu.

istiklal caddesi'ne askılıyla girsin, teknosa'ya varana kadar kızların tecavüzüne uğrar; o derece yakışıklı herif
  • hayallerinin peşinde bir kahraman. internetten öğrendiği mma dövüş sanatını hayatının odak merkezi haline getirmeyi başarmıştır. umarım aradığı sponsor desteğine kavuşur ve daha büyük dövüşlerde de sahne alır. üsküdar cumhuriyet lisesi zamanları sıranın demirine şut atmasından belliydi zaten böyle bişey olacağı. he o zamanlar cılızdı sonra devleşti orası ayrı. *
  • facebook profilinden ertan balaban ve ekibine maçtan çekildikleri için hoş olmayan bir üslupla bir şeyler yazan, atatürk'ün sporcu tanımından üçüncü sıfatı pek hakettiğini düşünmediğim dövüşçü. mma'i çok fazla övüyor, mma yapan kişi herkesi indirir sanıyor sanırım röportajlarına bakarsak.
    (bkz: el yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış)
  • sabah evimin önünde önce pitbull uyla, bir sn sonrasında ise kendisiyle göz göze gelerek dumur olmuşumdur. beşiktaşta oturuyor zahir...şöyle söyliyim, çok yakışıklı, ve fakat nişanlı olduğundan dolayıdır ki allah sahibine havale etsin diyorum...
  • boynu... nasıl desem...
    6 şeritli otoban gibi bi boynu var adamın... lakabı o yüzden pitbull olabilir gibime gelmekte,
    http://imageshack.us/…/29642410150296327276926.jpg/

normal hali ama... bayıltıcı evet
    https://www.facebook.com/…0242134868&type=1&theater
  • rakibi pes etmesine rağmen bırakmaması kendisinin değil, maç hakeminin suçudur. mma müsabakalarında hemen hemen hiç bir sporcu hakem uyarmadığı sürece müsabakayı bırakmaz, çünkü o kısacık müsabaka için aylarca inanılmaz yoğunlukta ve çok zorlu antrenmanlar yapmıştır. maç iyi izlenirse kazgan'ın rakibinin pes ettiğini burnunun dibinde olmasına rağmen göremeyen hakemin ne kadar hatalı olduğu anlaşılıyor zaten.

belki rakip kazgan'ın seviyesinde değildi, fakat maçın bu şekilde acı bir son ile bitmesi de kesinlikle kazgan'ın centilmenliğinin sorgulanmasına sebebiyet vermemeli.
  • libadiye caddesinde tükkanı (bkz: murat kazgan fight academy) vardır. fitness, body ve dövüş sporları eğitmenliği yapmaktadır. mekan çok büyük olmamakla birlikte temiz ve güzeldir. şahsen bir aydır gitmekteyim ve sevdim anlıyor musunuz? hoşuma gitti. eheh.

edit: kendisiyle ilgili de iki kelam edeyim. gayet sempatik, yakışıklı, kaslı, güçlü ve dövmeli bir arkadaş. hocam sen sneijder'ı andırıyon (sima olarak) demiştim. benziyo lan biraz.
  • kafes için, stand up'ının kötü olduğunu düşünüyorum. öten yandan, bjj'de de hala daha siyah kemeri almasına birkaç sene olduğunu varsayarsak, yer oyunları için de yeterlidir demek mümkün değil. zira yetersiz bjjsini kapatabileceği ne üstün bir güreş yeteneği, ne de judo geçmişi var. çok istesem de, kendisinin çok iyi yerlere geleceğini zannetmiyorum. mesela bir ufc dövüşçüsü olamayacak hiçbir zaman. ama mma'e daha genç yaşta başlamış olan kardeşi için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. bence kardeşinin geleceği daha parlak.

tabii önemli bir şeyin de altını çizmek lazım burda: kendisi de olmasa, mma'in türkiye'de esamesi okunmayacak. yarak kürek maçlara çıkıp dönen birkaç isimsizi saymazsak, mma'i bırakıp kendini bjj'ye veren ertan balaban'la beraber[ki ertan balaban'ın da, tahmin edersiniz ki onlarca maçı yok zaten. toplasan 5-6'dır tecrübesi] sporun ülkemizdeki en önemli temsilcisidir. umarım ben yanılırım da, çok iyi yerlere gelir, hepimizin göğsünü kabartır.
  • taksim'e eyleme gidenler arasındadır.
    https://twitter.com/…nmma/status/340808029006090240