şükela:  tümü | bugün
  • netflix'le 4 bolum surecek "korac" isimli belgesel icin anlasma yapan basketbol spikeri. efes pilsen'in 96 yilindaki korac zaferinin the last dance tarzi bir belgeselle anlatimi yapilacak. cekimlere dun aksam aydin ors'un evinde baslandi. tahminen aralik'ta yayinlanacak. merakla bekliyoruz.
  • skor 68-41'ken "3 sayı daha atarsak fark 30 olur" diyen yorumcu arkadaşına "yalnız senin matematik de baya iyiymiş" diyerek yaran adam.
  • önceden ismet badem'in yanında daha cool bir imajı vardı ve basketbol romantiği gibi takılırdı. ismet badem coşardı, murat murathanoğlu ise pek gaza gelmezdi. id ve superego gibiydiler.

murat murathanoğlu : "hidayet feykine cevap aldı, basket geçerli tek atış".
    ismet badem : vauvuvuvuuvvvvvvvv, hidayeeeettt süpersinn"

murat murathanoğlu : "hızlı hücuma çıkıyorlar. geri dönmemiz lazım."
    ismet badem : "geriii koşun, geri koş hidayet. mehmet bu yapılır mı! ibo ya, ibo ya!"

2010 dünya basketbol şampiyonası'nda gördük ki, ismet badem'in yokluğunda, ismet badem'i hiç aratmıyor. arada basketbol romantiği oluveriyor ama "blok yaptı, faul dediiii!" diyip, gene kendine geliyor.

bense daha çok keyif alıyorum, bu şekilde coşkulu anlatmasından. milli maç olmasının da rolü var elbette.

haa o değil de, yaşa, varol be murat murathanoğlu! bir masada türk basketbolu konuşulacaksa, murat murathanoğlu'nun adı geçmek zorundadır. mesela büyük hakan, küçük hakan, küçük süleyman, büyük süleyman yerine, oyuncuya soyisimle hitap edilmesini öğretti ya bizlere, bu bile ona saygı duyulması için yeterlidir. o olmasaydı, hakan ünsal'a hala küçük hakan diyorduk, amk.
  • giriş: "istanbul abdi ipekçi salonundan hepinize iyi akşamlar. az sonra efes pilsenle fenerbahçenin mücadelesini izleyeceğiz. öncelikle takım kadrolarını vermek istiyorum. efes pilsen; petar naumoski, ufuk sarıca, volkan aydın, mirsad türkcan ve tamer oyguç beşiyle. fenerbahçe ise hakan yörükoğlu, ibrahim kutluay, hüsnü çakırgil, henry turner ve dallas comegys beşiyle çıkacak. kısa bir aranın ardından tekrar birlikte olacağız."

bu reklam arası çok değerlidir. okul üniforması çıkarılıp eşofmanlar giyilir, eller yıkanır. anne ne yemek yapmış diye bakmak üzere mutfağa gidilir.

hey gidi.
  • 11 eylül 2010 türkiye sırbistan basketbol maçında nenad krstiç hakkında yaptığı yorum:

"aman herkes sandalyesine sahip çıksın."

seviyoruz seni murat murathanoğlu.
  • tarihin en iyi takiminin, golden state warriors'i yenebilecegini iddia ettigi icin meczup muamelesi goren usta basketbol insani.

agzi olan konusuyor amk coplugunde.
  • ihsan bayülken: yani şimdi, yüzde elli elli, ık mık...
    murat murathanoğlu: hepsini onlara veriyolaarğğğh! (hulk olur)
  • maçlarda bariz kural hatası yapan, olan faulleri çalmayan, olmayan faulleri çalan, teknik veya centilmenlik dışı faulleri es geçen, steps yapanları, 3 saniye hatası yapanları vb. hataları görmeyen/çalmayan hakemlerden hiç bahsetmeyen bir spiker portresi çizmeye çalışıyorum kafamda, olmuyor. çizebilen varsa beri gelsin.

hakemin bu kadar oyunun içinde ve etkili olduğu başka bir takım sporu yok, futbol dahil. hakemin bu kadar önemli bir faktör olduğu oyunda bir spikerin es geçilen faulleri veya hatalı kararları aktarmasında nasıl bir yanlışlık var, söyler misiniz? ben de bileyim. bir de fanatikmiş, peh! eh, basketbolu sadece milli maçlarla takip edersen yapacağın yorum da bu olur ancak.

20 senedir bu adamın anlattığı maçları dinliyorum. oyunu bu kadar iyi aktaran, anlatırken bu kadar heyecan katabilen başka bir spiker tanımıyorum ben, evet murat kosova da dahil. murat murathanoğlu, basketbolu en iyi bilen insanlardan biridir türkiye'de. benim bildiğim kadarıyla başka hiçbir spor branşında spikerlik yapmamıştır. hayatı basketboldur. hatta murat murathanoğlu basketboldur benim gözümde.

(bkz: arkadaş bi siki de beğenin be)
  • ''sokakta büyümüş bunlar'' dan kastı peşpeşe gelen alley-ooplardan sonra, rakibin bu oyuncularına fırsat verirsen sabaha kadar gömer manasında, aşağılayıcı değil yüceltici bir yorumdu. sokak basketbolunde teknikten ziyade şov önemlidir ve böyle fırsatlar af edilmez.

sokak basketbolu 101
  • youtube tarihinin en iyi serilerinden birine imza atmış, türkiye'nin en büyük basketbol yorumcularının başında gelir kaan kural ile birlikte. izlerken bu kadar keyif aldığım, entelektüel bilgisi bu kadar fazla olan, bilgisini gözlemleriyle harika bir şekilde harmanlamış, son yazdığı kitap ile de bir kez daha kendine hayran bırakmıştır.

şuan seri socrates dergi ile anlaşmazlıkları nedeniyle bitmiştir. 43 tane farklı ve eski dönemin(2000 öncesi genellikle) hall of fame oyuncularını anlatan serisi

keyifli seyirler