• türkiye' nin spor spikerleri; hatta yorumculari arasinda konusuna en hakim olanidir kanimca..
  • cumhuriyet spor diye bir dergi vardı '85 ve '86'da. bu adam bu derginin en arka sayfasında nba'i tanıtırdı. ilk orda tanıdım ve nba'e gelecek oyuncularla ilgili bir yazısında ilkokuldaki genç bir-iki yetenekten bile bahsetmişti de dumur olmuştum. adam isimleriyle çocukları anıp, nasıl bir tekniğe sahip olduklarını eksiklerini falan anlatmıştı yaaaa. beliki de şu anda o çocuklardan bir kaçını izliyoruz.
  • asıl mesleği insaat muhendisligidir
  • (bkz: ismet badem)
  • fanatik fenerbahcelidir..
  • her yüz türk basketbolseverden yüzünün "ulan şu adam anlatsa keşke eurobasket 2001 maçlarını" dediği, doksandokuzunun da "abi yanında ismet badem de şebeklik yapsa fena olmaz" diye eklediği muazzam sunucudur bu beyefendi.
  • "petar naumoski ... 6 saniye var 30 saniye suresinin dolmasina... onun zorlama atisi... basarili diil..." ya da "ufuk sarica... ancak sutu hicbiseye degmiyorrr" gibi cumleleri mikrofonik kalin sesiyle senelerce beynime kazimis, avni kupeli ve turevleriyle karsilastirilinca degeri anlasilan basketbol spikeri. kanal d' nin "nba maclarini sen sun" teklifini ismet badem' le "ismet abi sunarim hatta mina bile koyarim ama para vermiyorlar" diye tartistigina sahit olunan kisi.

2010 editi : yazıda anlatılan olay, bir arkadaşım tarafından aktarılmıştır. şimdi murat reis başlığında böyle bir şeyi aktarmaktan dolayı pek mutlu değilim, zira kendisi türkiye' de basketbolla ilgili başımıza gelmiş en iyi şeydir. kendisiyle karşılaştığımızda sürekli takip ettiği basketbol yayınlarını ve amerikan lise ligi' nde hakkında yorum yapamayacağı oyuncu olup olmadığını sormak istiyorum.

saygılar abi.
  • kanaatimce amerikan aksanlı türkçeyi en güzel konuşan insandır kendisi.
  • basketbol birikimi üzerine türkiye'de rakipsiz spor adamı.
  • ... murat(1+hanoğlu)
hesabın var mı? giriş yap