şükela:  tümü | bugün
  • hata olmuştur, şöyle olmuştur, böyle olmuştur. ama bence bu olayın esas üzüntü verici tarafı, otobüsteki yoğunluğu çekip twitter'da paylaşan kişi hakkında ibb'nin suç duyurusunda bulunması.

adamın paylaşımı: https://www.gercekgundem.com/…3/187084_593x1024.jpg

bu paylaşım için iftira ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik iddialarıyla suç duyurusunda bulunmuşlar. cumhuriyet savcılığı takipsizlik kararı vermiş, ibb'nin "hata" yaptığı da bu sırada ortaya çıkmış.

böyle bir şey için suç duyurusunda bulunulması, ibb'nin hak ve özgürlüklere kurumsal olarak son derece anti demokratik bir perspektiften baktığını gösteriyor. oysa demokratik toplumlarda, hangi amaçla ve niyetle yapılırsa yapılsın, idare eleştiriye açık olmak zorundadır. yazık.
  • organize kötülük meğer ibb tarafınınmış.
    murat ve ekrem organize kötülük birliği

edit (ekleme) : bu murat aynı sizin gibi utanması falan yok, ne oldu kandırıldın mı murat?
  • edit: ben kontrol etmemiştim ama yeşil topçuklarımız yine etik dersi vermiş. meğer 7-8 dakikalık videoyu kesip birleştirip 1 dakikalık video haline getirmişler. o kestiğiniz 6 dakikada canınızı nasıl yaktı kim bilir?

özetle tek duraktan değil o bölgedeki birkaç duraktan normale göre %20 daha fazla insan binmiş. savcılık da takipsizlik vermiş. ongun da tek durak dedik yanlışlık olmuş. bu sebeple olağan dışı binme işleminin üzerine gitmeyeceğiz gibi bir açıklama yapıyor.

hatasını kabul eden siyasi görmüş trollerin, ne yapacağını şaşırıp topa tuttuğu açıklama.

siz şu 20 yılda hatasını kabul eden siyasi gördünüz mü? ibb sözcüsü evet bana yanlış bilgi gelmiş diye açıklama yapıyor hatasını kabul ediyor. troller de toplanmış “hata yani yalan” diye siyasi şova döküyor.

akp’nin 1 tane yalanına karşı çıkmamış adamlarsınız sizin neyinize adaletten söz etmek?

camilerde çav bella çalanı buldunuz mu? yoksa eski chp’li videoları paylaştı diye suçu ona mı attınız? hodri meydan araştırın bulun kimin yaptığını. dombrayı çalanlarla aynı kişi olabilir diye üstüne gitmeniz zor tabi.

pkk ile bir tuttuğunuz vefa desteğe saldırdı. dediğiniz chpli başkan hala tutulu. o başkan aylardır vefa destekte hizmet veriyormuş. üstüne üstlük çıkan videolarda kaymakamın korumasının halka silah çektiği görülüyor. özür dilemeyi geçin kabul etmeyi geçin, bari başkanı sessiz sedasız bıraksaydınız.

siz hatasını kabul eden adama saldırmaya devam edin çünkü maaşınızın kesilmemesi gerek.

edit: siz aklınızı kaçırmışsınız. tüm muhalefetin fetöcü, pkklı ilan edildiği ülkede yaşayıp, akp otobüse parayla adam doldurdu diyene ülkeyi ayrıştırıyorsun diyen var.

edit2: chpli kızlarla eğlenirdik diyen bir lağım ağızlı var. bu adamların siyasi ideolojisinde mi sorun var kendilerinde mi bilmem dindar olduğunu iddia eden bu tipler her buldukları fırsatta “karı-kız” üzerinden saldırıyor. ben 2023’te iktidarsız kalacaklarını sanıyordum meğer zaten iktidarsızlarmış.
  • murat ongun gazetecilik yaparken de bayıyordu. şimdi kalkıp türkiye'nin en büyük şehrinde 16m kişiye önünü arkasını araştırmadan yazdıkları için yakalandı. e bir zahmet özür dilesin beceriksizliğine rağmen hala o koltukta oturtulması ayrı bir hatadır.
    83m insan arasından bu işi daha düzgün yapacak kimse yok mu?
  • demek ki;

murat ongun yalan söyledi.
    ekrem imamoğlu yalan söyledi.
    otobüs şoförleri yalan söyledi.

yakıştı mı? hata ayrı yalan ayrı bir şey!

bir de ekrem imamoğlu'na herkesi kucaklayacak falan diyorlar, bu mu kucaklaşma? otobüs dolu diyene akp'li iftirası atmak ötekileştirme değildir de nedir?
  • neticeyi değiştirmez.

şimdi de "hatasını kabul etti" diye alkışlarlar.

yalanı ortaya çıkınca "hata yaptım" demek, hatayı kabul etmek demek değildir. bu olmadan özür dileseydi o zaman erdem olurdu. adama bak, yalancı olduğu tasdiklenince "hata yaptım" diyor, büyüklük göstermiş oluyor jahdjshad.

keşke chp'den filan aday olabilsem ideolojim müsaade etse de. birincisi, seküler chp'li kızlar beni çok sever, eğlenirdik. ikincisi, ne halt yesem alkışlanır, bunları koyun güder gibi güderdim.
  • kurumsal olarak o yolculardan özür dilenmedikçe bir şey olmayacak açıklamadır. işine gücünde olan temizlikçi-polis-jandarma-memur arkadaşları organize troller diyerek hakaret eden üstelik bunu ismail saymaz gibi gazetecilerle yayan cumhuriyet-fox tv gibi yayın organlarıyla tüy diken ibb bu konuda açıkça özür dilemelidir.
  • ya çok ciddi söylüyorum siyaset bu tip adamlardan temizlenmedikçe bize herşey müstehak. akpli chpli farketmez bu tip adamlar siyasetten temizlenmeli. bütün kutuplaşma bunlar ve trolleri yüzünden oluyor
  • (bkz: gerçek koyun seçmen)
    (bkz: gerçek troller)
    kimler ortaya çıkaran başlık
  • fakat iddia ettiği gibi 10-11 durak'ın ismi aynı değildir. kendisi açıklamasında da yanlış bilgi vermektedir. ayrıca yine açıklamasında kendisine verilen bilginin doğruluğunu sorgulamak zorunda olmadığını ifade etmektedir. e be muratcım şimdi birisi çıkıp dese ki murat bungun dibini dövdürüyor. sonra da dese ki bana bu bilgi getirildi, ben murat bungun'un böyle bir şey yapıp yapmadığını bilmek zorunda değilim dese boş yere yalan söylemiş ve kendisini aptal yerine koymuş olur mu? elbette olur.

hazır ibb veri paylaşımı konusunda mükemmel bir işe imza atmışken, kendi kendini bu derece saçma bir duruma düşürmen hakikaten enteresan.