şükela:  tümü | bugün
  • denizci kurmay albay. yogun bakima kaldirilmistir. (bkz: gecmis olsun komutanim)
  • yılmaz özdil'in bugünkü yazısına göre gata'da durumu çok ağır olan ve komada uyutulduğu için ameliyat dahi edilemeyen tutuklu deniz kurmay albay...

özdil'in dediği gibi; "tarih böyle ihanet görmedi."
  • geçirdiği beyin kanaması sonucu vefat eden albay. allah rahmet eylesin.

bundan sorumlu kimselerinde allah belasını versin.
  • ailesine doyamadan vefat etmistir. allah mekanini cennet etsin, memleketin basi sagolsun.
  • akp cemaat ortaklığının cinayetine kurban gitmiş, şimdilerde birbirleriyle kavgaya tutuşmuş, bir zamanlar yediği içtiği ayrı gitmeyen iki yapının öldürdüğü askerdir.
  • akp-cemaat-pkk ortaklığının canını aldığı bir başka türk askeri.
  • ölmedi.

öldürüldü.

öldürülmesine alet olanlar bugün kandırıldık martavalını anlatarak ortada geziyorlar.

zamanında ben bu davanın savcısıyım diyenler bugün saftık mağduruz havasındalar.

ihanet'e hepimiz ortak olduk. tiyatro'yu beraberce seyrettik.

şerefli komutan murat özenalp ölmedi.

şehit edildi.

o yüzdendir bebek katilinin sözde 1 mayıs mesajının bile murat albay'ın ölümünden daha çok dikkat çekmesi.
  • herkes için "albay", benim için bir "abi".

mamak'taki koğuşunda düşmedi, bütün gazetelerin yazdığı gibi ayağı takılarak da düşmedi, hatta düştüğü için beyin kanaması da geçirmedi, beyin kanaması geçirdiği için düştü. kendisini 3 senedir "gizli görev"de bilen 8 yaşındaki kızı duru ile açık görüş sırasında top oynarken bir anda gerisin geri düştü, gözlerimin önünde.

size o an neler hissettiğimi, orada neler yaşanıldığını, cezaevi yönetiminin acil durumlarda ne kadar yetersiz kaldığını anlatamam. tek söyleyebileceğim, 10 metre ötemizde duran ambulansa ulaşılması ile, murat abimin gata'ya, acile gönderilmesi için ambulansın hareket etmesi arasında, dik durumda yere düşerek kafasını betona çarpmış bir insan için çok uzun bir zaman olan 7 dakikanın olduğu. 7 koca dakika boyunca ambulansı geçtim, bir boyunluk bile bulunamadı. en sonunda getirilen köpüğümsü bir maddeden yapılmış boyunluk da küçük geldiği için kullanılamadı.

gata'ya sevkinden sonra kanama durmadığı için ameliyata alınamadı murat abim. zaten ertesi gün de beyin ölümü gerçekleşti. bütün tutsaklardan, özellikle mamak'taki can arkadaşlarından saklandı bu durum. hepsi neşe kaynakları murat'ı bekliyordu çünkü. "murat güçlüdür, bizi bırakmaz." diyorlardı. "neler atlattık beraber, ne hastalıkları yendi o, yine gelecek bu kapıdan, beraber çıkıca buradan" diyorlardı.

murat abim yapılan haksızlıklara daha fazla dayanamadı ama.

bana sözü vardı, önceki açık görüşte üstüne giydiği fenerbahçe tişörtünü verecekti. büyük gelirdi bana ama, olsun. yine de verirdi.

burada murat abimin nasıl bir insan olduğunu da anlatmayacağım şu an. zaten balyoz gibi gerzekçe bir davadan ceza alması onun nasıl biri olduğunu fazlasıyla anlatıyor.

tek bildiğim, bize, balyoz ailesine bunu yapanların - ki hepiniz biliyorsunuz kimler olduğunu-, bin beterini yaşadığını görmeden ölmek yok artık. bugün hastanedeki acıyı, insanların birbirine kenetlenmesini, 8 yaşındaki duru'yu düşünmelerini, 15 yaşındaki oğlu batu ve eşinin dimdik duruşunu, annesinin ettiği bedduaları, koruduğu metanetini tarif edecek söz yok.

bize daha ne kadar bunu yaşatacaklar, ne kadar oynayacaklar, birilerinin menfaati için daha kaç aile darmadağın olacak bilmiyorum. bildiğim tek şey, bunu yapanlar hiçbir zaman bunların hesabını veremeyecekler. ben de büyük bir keyifle izliyor olacağım.

oralarda kendine iyi bak murat abim. özgürlüğü seçtin sen ama, bizi yıktın burada.
  • kumpas şehididir, katili bellidir. beyin kanaması geçirdiği görüşün hikayesi de ayrı bir acıdır.

8 yaşındaki kızı duru onun gizli bir görev için orada bulunduğunu sanıyordu, tam üç senedir. babası hayatta en sevmediği şeyi yapmaya zorlanmış, yalan söylemeye mecbur bırakılmıştı. görüş gününde kızı bahçeye çıkıp yakan top oynamak istedi. babası küçük kızını kıramazdı ya. top oynarlarken beyin kanaması başladı. topu tutmak isterken sendeledi, önce dizlerinin üzerine sonra da geriye doğru düştü. başını vurdu. kızı üzülmesin diye zar zor "iyiyim" dedi. bu murat albay'ın son sözü oldu. kızı duru "bir daha yakan top oynamayacağım" dedi. babasının kendisi yüzünden düştüğünü sanıyordu.

bugün babası şehit oldu. küçük kıza elinden alınan bir ömrün hesabını kim verecek, verebilecek, çok merak ediyorum.
  • son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!

sevgi pıtırcığı istihbaratçı kankası narko terörist piçten esirgenmeyen imkanların çok görüldüğü vatan toprağına emanet edilecek bir baba.