şükela:  tümü | bugün
 • doktorali periodontal uzmanlik sahibi dis hekimi... ote yandan okculuk, savas sporlari, heykeltraslik gibi hobileri olan hossohbet insan. su aralar okculuk uzerine bir kitap yaziyor.
  (bkz: sozluge akrabalarini girmek)
 • osmanbey'de muayenehanesi olan bir dis hekimi. (bkz: periodontolog)
  hakkında ne diyorlar bilmiyorum ama ben sahsen bir daha gitmem. hasta disindeki dikiş iplerini aldırmak için bin defa randevu isteyip sonunda alamıyorsa ve mecburen artık agzından sarkmakta olan o dikiş iplerini kendi almak zorunda kaliyorsa elbette bir daha gitmek istemez.

  eksik ekipmanla, hijyene onem vermeyen bir ortamda dis tedavisi görmeyi tavsiye eder miyim, etmem. (bkz: ben sahsen bizzat kendim)

  edit:yorumlarim agir gelmiş olsa gerek ki editlemem rica edildi.
 • öğrencilerini çok sıkı çalıştıran, onlarla abi-kardeş ilişkisi kuran ama kaytarmaya da hiç tahammülü olmayan kemankeşler çavuşu.
 • anadolu coğrafyasında unutulmuş bir savaş sanatı, ayrıca 15. yüzyıldan beri bir osmanlı sporu olan geleneksel türk okçuluğunu yeniden hayata döndürmek amacıyla 2000'li yılların hemen başında yola çıkmış, sayısız tarihi ve çağdaş kaynakla kendisini donatıp, mümkün olduğunca farklı teknikteki saha uygulamasıyla verilerin sağlamasını yapıp, okçuluğa gönüllü insanları çevresinde toplayarak yurt içi ve yurt dışında ağlar örmüş, nihayetinde 10 yıldan kısa bir süre içerisinde şimdi gelinen yolda en büyük emeği, maddi ve sosyal yatırımı; kısaca her türlü katkıyı ortaya koymuş, tüm bu süreçte de, imkanı olmasına rağmen öğretiyi yaymayı ticarete dökmeyi, veya öğretiyi basitleştirerek dejenere etmeyi katiyen tercih etmemiş geleneksel türk okçusu.

  okçuluk hakkında merak ettiğiniz her şey (2006) kitabının yazarı.

  büyük özveri ve idealizm ile yaklaştığı uğraşılarına tanık olunduktan sonra mesleği üzerinden kendisini olumsuzlamak büyük iftiradır.

  (bkz: tirendaz)

  http://www.tirendaz.com/tr/
 • (bkz: murat özarı)
 • isine asik, bilgi kupu, sempatik bir dis hekimi. size saatlerce heyecanla neyi neden yaptigini anlatabilir. hijyene onem vermedigi kulliyen yalan ve iftiradir. bir periodontistin hijyene onem vermeyip var olabilmesi imkansizdir zira.

  dis hekimi olarak cok iyi oldugu kesin ama daha onemlisi insan olarak da sahane biri kendisi.
 • çalışma ortamında hijyene önem verilmemiş tek yüzey; duvarında asılı olan bir minyatürdeki (osmanlı dönemi) dişçilerinin alet edevatlarını yere (bildiğiniz yere) koymuş oldukları 2 boyutlu tasvirdir.

  kendisi için manevi önemi büyük olan bu minyatürü çok sever ve o dönem var olmayan hijyen algısıyla bugünkü algı arasındaki kontrasta tebessüm eder.
 • bu ülkedeki sayılı iş ve sosyal güvenlik hukukçusudur. birleşik metal iş'in çıkardığı (bkz: çalışma ve toplum) dergisinin yayın yönetmenliğini yapmaktadır. doktora tezi ile 2012 yılı (bkz: prof. dr. cahit talas sosyal politika ödülünü) almıştır.
 • stajyerleriyle hala usta-cirak iliskisi dogrultusunda calisma surduren nadir insandir. kalmamistir boylelerinden.

  ayrica giyim tarzi degisiktir. sapka taksa adeta bir indiana jones'tur.
 • avukatlığın hakkını veren, ticaretini yapmadan mesleğini icra eden, namusunu kurtaran nadir über ötesi avukatlardandır. konferansında bir keré bulunmanız, bir kere dinlemiş olmanız yeter de artar kalitesini farketmeniz için.

  şairin dediği gibi diye başlar önce söze ve şairin dediğini aktarır size. yıllardır ezbere bildiğiniz o şiir artık bambaşka bir şiirdir sizin için. anlattıklarının arasına da sıkıştırdı mı bir hikaye tadından yenilmez artık muhabbetinin.