şükela:  tümü | bugün
  • seda sayan’ın leş programında annesinin hale soygazi olduğunu iddaa eden ruh hastası.
  • daha önceden iletişime geçme çabasında bulunmadığı hale soygazi'nin doğurup terk ettiği olduğunu iddia ediyor. bu konuda hiçbir resmî kuruluşa başvurmamış, dava açmamış. seda sayan'ın programında para karşılığında bir aydır şov yapıyor. hale soygazi dna testine çağırdı, reddediyor. cahil halk bu şaklabanlara inanıyor, kadının 45 senelik kariyerini çöpe atıyor. umarım çok büyük bir ceza alır.
  • hiç kıvırmayacağım, konu ilgimi çekti takip ettim.

birincisi çocuk sahtekar mahtekar değil, ikincisi annesi hale soygazi değil.

kendisini evlat edinen aile ölmeden bir süre önce bazı yakınlarına "murat'ın öz annesi hale soygazi" diyor, aile ölünce yakınlar da bunu murat'a söylüyor, on yıllık mesele.

çocuk evlatlık olduğunu öğrenmenin şokuyla bir süre depresyona giriyor, alkole meylediyor vs. sonra hale soygazi'ye ulaşmaya çalışıyor, araya birilerini koyuyor, en son söz yazarı mehmet yüzüak'a ulaşıyor. adam hale soygazi'nin telefonunu bulup arıyor ve konuyu soruyor. hale soygazi bir daha ararsa kendisini mahkemeye vereceğini söyleyip telefonu kapatıyor. yani hale hanım'ın yeni duyduğu bir mesele değil, "rating için kurgu" filan diyor ama aslında konudan birkaç yıldır haberdar.

olay nasıl bu noktaya geldi bilinmez. murat'ı doğurtan ebe, evlatlık verdiği aileye "bunun annesi manken fotomodel" demiş zamanında, artık aile hale soygazi'yi tvde görüp murat'a mı benzetti, ya da öz annesi sahiden hale soygazi'ye çok benziyor da direkt o mu sandılar orası muamma.

ama "annene çok benziyorsun" diyenlere "bu bir ispat değil, insan insana benzer" diyen, "hale hanımı hamile gördüm" diye arayanlara şüpheci yaklaşan, fikri sorulduğunda inandırıcı bulmadığını söyleyen, gerçek annesini bulmayı çok istediği her halinden belli olan birinin sahtekar olduğunu düşünmüyorum.

ha, ilk başta dna için başvuracaktı, program uzasın diye "madem bizi mahkemeye verdi, seni de dna'ya o çağırsın" falan diye manipüle ettiler, buna kandı, geciktirdi. orada bir hatası var.

neyse..

öyle veya böyle, mahkemeye başvurdu ve hale soygazi'nin annesi olup olmadığının dna testi ile tespitini istedi. ilerleyen zamanlarda neyin ne olduğu ortaya çıkacak. ve kuvvetle muhtemel sonuç kendisini çok üzecek. çünkü gerçek ailesini bulma mücadelesinde başa dönmüş olacak.