şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nin kurucu hocalarındandır. 100 soruda siyasi düşünce tarihi isimli kitabı 1980'lerin başında yazılmış olmasına rağmen 2000'lere kadar sbf'de okutulmuştur. hala da okutuluyor mu bilmiyorum, ama iyi bir özet eser, güzel bir ders kitabıdır.
 • iü sbf'nin kurucularından olan murat sarıca bu fakültede siyasal tarih dersleri de vermiştir. şu anda bu fakültede, anısını yaşatmak için adına bir amfi bulunmaktadır. 100 soruda fransız ihtilali adlı eseri tüm siyaset bilimi öğrencilerince muhakkak okunmalıdır. zaten bu kitabı bir roman tadında işlemiştir ve insan okurken kendisini grange okuyormuş gibi hissedebilir. "lan gelecek bölümde dümbük kralı devirecekler mi lan acaba?" şeklinde beklentilerle, tadını çıkara çıkara okursunuz bu eseri.
 • 100 soruda siyasal düşünce tarihi kitabı ilgilileri, öğrenmek isteyenler tarafından mutlaka okunmalıdır. gerçekten çok kısa bir sürede mükemmel bir bilgi hazinesiyle donanmalık bir kitap yazmış sayın profesör. kalemine sağlık hocam.

  not: özellikle siyaset bilimi öğrencilerine şiddetle tavsiye ediyorum.
 • bugün 35. ölüm yıl dönümü olan hoca.
 • (bkz: çocuğuma pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum)

  "muhalefet "kriz yüzünden işsiz kalan ismail devrim oğluna pantolon alamayınca intihar etti" diyor. meğer adam iş kazası geçirip kolu sakatlandığı için çalışamıyormuş, bunalımdaymış. olayın krizle veya işsizlikle alakası yok. ölüleri bile rant için kullanan rezil sürüsü bunlar..."
  https://twitter.com/…tatus/1043277559683862529?s=19

  satırlarının sahibi kişi.
  twitter profilinde "türk bayrağı" olan.
  üstelik "gazeteci".
  bence de soysuz, sütü bozuk, allah'tan korkmayan kuldan utanmayan bir gerizekalı.

  https://eksiup.com/8a4415816756
  https://eksiup.com/b43b0ae9a958