şükela:  tümü | bugün
 • arabesk müzik sektöründe isim sahibi bir bestekârdir.
  keyboard calar, pitchbend konusunda uzmandir. pitchbend'li bir solosu ibrahim tatlises'in "at gitsin" parcasinin sonunda dinlenebilir.
  bestelerinden birkaci hakan ta$iyan'in seslendirdigi "sensiz iki gün" ve "doktor"dur.
  büyük ihtimalle, usta müzisyen ve bestekâr bayram $enpinar'in oglu yahut akrabasidir.
 • bayram $enpınar ın oğludur. vursunlar beni isimli çok güzel bi eseri vardır.
 • nitekim sesi ve besteleri hik demis babasinin burnundan dusmustur.org calar . ben geldim adinda bir album cikartmisti vaktinde. kendisine acil cikislar diliyor , allah kurtarsin diyorum.
 • babası ile kısa bir videosu şuradan görülebilir:

  https://www.youtube.com/watch?v=x1a8v-lgq24
 • bugün daha gerilerde kalmış arabeskçi şarkıcılarımızı dinliyordum ki murat şenpınar'a geldi sıra. bayram şenpınar'ın oğludur ve hakikaten kendi alanında okkalı eserler bestelemiştir. özellikle hicaz sarkısı vursunlar beni çok artistik ve zor bir eserdir. en baba şarkılardan biridir ve şarkının içinde dolaşmak için çok fazla, ince, nakış gibi nağme alanları vardır. sonrada bu murat şenpınar nerede, ne yapıyor diye merak ettim. bu sebeple çok talihsiz haberlerini okudum. beş yıldır beraber yaşadığı 29 yaşındaki üç aylık sevgilisini, bira şişesini başında kırarak sonra da onlarca kez kırık şişeyle keserek bursa'da öldürmüş. 24 yıl cezaya çarptırılmış. malum hafifletici sebepler mübetti 24 seneye düşürmüş. üzüldüm mü bilmiyorum ama bu arabesk dünyası çok ilginç. hissen hayatlarını bu kültürden sıyırmış, mutlu arabeskçilerimiz günü gün ederek acılı şarkılarını okuyabiliyor, hatta elitleşiyorlar. ama içinde bulunduğu yaşama alanından ayrılamayan, şöhretle daha da dibe inen acılıları anlayamıyorum. bu hatalara nasıl izin verirler, sistem kendi içinde bu isimleri törpülemiyor mu, yazık olmuyor mu bilmiyorum. ölmeden hapisten çıkar mı, baba şarkılarından okuyabilir mi, ben vicdanen rahatsız olmadan bir daha onu dinleyebilir miyim?

  insanlar hiçbir şeyi öldürmesin hakim bey!
 • vefat etmiş, allah rahmet eylesin.
 • emrah'ın unutabilsem şarkısının enfes klavyesi de kendisine aittir.
 • allah rahmet eylesin yanlış insanların kötülüğünün sonucu cinnet geçirip mahkum olmuştu. öldüğünden henüz haberim oldu üzüldüm mü bilmiyorum ama değişik bir duygu içine girdim .

hesabın var mı? giriş yap