şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aüsbf uluslararası ilişkiler ve kamu yönetimi 3. sınıf öğrencilerine türk anayasal düzeni dersini yavuz sabuncu ile dönüşümlü olarak anlatan şahıs. kendisi dersi eğlenceli hale getirmek için binbir kaynaktan çalışsa, anayasayı güncel konularla bağdaştırsa, kısacası elinden geleni yapsa da , şanssızlığı verdiği dersin sıkıcılığındadır; yoksa haşa kendisine tek bir lafım yok.o gül yüzünü görmek uğruna sabahın köründeki derse yetişmek için anam ağlıyor.

  itiraf: elbette derse gitme nedenim (en azından tek nedenim) sayın sevinç'in kendisi değildir, birinci sınıfta provasının yapıldığı ve 3. sınıfta yine aynı kitapla aynı konuların işlendiği bu dersi her ne kadar kafam basmasa da bir kez daha almak istemiyorum , olayın özü budur.
 • garip bir karizması ve kendini dinletme yeteneği ile sbf'de hukuk derslerine giren en iyi hoca yakıştırmasını hak ediyor. en azından ilk defa bir hukuk dersinin bitişine üzülebiliyor öğrencileri. söyledikleri içinde de en çok "her şey anayasal bir sorundur" beyanatını içselleştirdim. sanırım en kolay içselleşebilecek olan da buydu.*
 • her ders başında sınıfa bu hafta sinemaya, tiyatroya giden, yeni bir film seyreden var mı diye soran, fikri manada kendini epey inceltmiş,özgürlüklere ve insan haklarına bakış açısıyla takdirimi kazanmış mülkiye nin anayasa hukuku hocası.yalnız ünvanı doktordur.cem eroğul hoca nın asistanıdır.

  not:bu dönem kendisinden türk anayasal düzeni dersini almaktayım. yarın vize öncesi son ders bakalım neler söyleyecek.
 • hocası ve hocamız yavuz sabuncu'nun cenaze törenin yaptığı konuşma ile, katılan herkesin gözlerini yaşartmış kişi..
 • soyadı gibi gördükçe insana sevinç yaşatan güzide insan..
 • sürekli karizmasından bahsedilen, ancak 20 mayıs tarihli son dersinde tüllabın kendisini anlaması için ingilizcesinide kullanabilen sbf hocasıdır.
  hoca: 1924 anayasasından kitabın sonuna kadar finale dahil.
  öğrenci: 1921 dahil mi hocam?
  hoca: cümlemi tekrarlıyorum 1924 den kitabın sonuna kadar.
  öğrenci: ama bu durumda 1921 dahil olmuyor.
  hoca: from 1924 to kitabın sonu. before 1924 yok.
 • yetmez ama evetçilere sinirlenmiş murat sevinç, hadi ordan deyip, anayasa değişikliğinin içeriğini yazıp boykota selam çakmış. kalemine sağlık
 • mülkiye'de verdiği tadına doyulmaz derslerinin yanında geçen sene boğaziçi üniversitesi'nde de anayasa hukuku dersleri vermeye başlamış olan anayasa hukukçusu.
  cem eroğul, yavuz sabuncu gibi büyük anayasa hukukçularının rahle-i tedrisatından geçmiş ve en az onlar kadar önemli bir anayasa hukukçusu olma yolunda hızla ilerlemektedir. mülkiye'nin belki de en çalışkan akademisyenidir. hemen her akşam saat 10'a kadar odasında çalışır.
  mülkiye'nin anayasa kürsüsünün geleneğini sürdürerek her daim bağımsız bilim insanı olmayı tercih etmiştir. bu nedenledir ki birtakım iktidar çevrelerinin önünde eğilip bükülmez.
  radikal iki'de düzenli denebilecek şekilde yazdığı yazılar anayasa konusunda oldukça ufuk açıcıdır.

  -çocukluğunun orada geçmiş olmasından mütevellit- hem rami'nin, eyüp'ün, unkapanı'nın eski kabadayılarını bilecek, sokaklarını bir orhan veli şiiri okur gibi anlatabilecek kadar istanbullu; hem de en kitsch dekorlusundan en güzel kebap yapanına kadar ankara'nın tekmil mekanlarını; ulus'un, sıhhiye'nin, kurtuluş'un, dikmen'in, tunalı'nın vs. her santimetrekaresini bilecek kadar ankaralıdır.

  iyi hocadır, iyi dosttur.
 • türban sorununa 'ayıplı' pencereden bakmış ama sonrasında hukuk tabanına oturtmuş konuyu, çok sevdiğim hocamdır.

  http://www.radikal.com.tr/…11.10.2010&categoryid=42
 • güz döneminde 3. sınıfların "türkiye'nin anayasal düzeni", bahar döneminde 1. sınıfların "anayasa hukukuna giriş" derslerine giren; zamanının büyük bölümünü okulda geçirmesinden ötürü bir sorununuz olduğunda rahatlıkla ulaşabileceğiniz; arka bahçede meslektaşlarıyla sohbet ettiği kadar kantin önünde öğrencilerinin sorularını cevaplamaya da vakit ayıran; okul sınırları dışında öğrencisini tanımamazlıktan gelmeyen, bilakis mümkün olduğunca öğrencileriyle türlü sosyal etkinliklere katılan; son olarak sınıfta kolçaklı sandalyesini yan çevirip kolçağına oturarak ders anlatan ve bu vesileyle anayasa kürsüsü geleneğini devam ettiren (bkz: #16811699) bir "mülkiye hocası".