• kastamonu'nun tosya ilçesinde okumak için kitap satan muhteşem bir insan.

.
  • 'kitaplar yakılmak için değil, okunmak için var' diyen okumak, öğrenmek ve gelişmek için kitap satan değerli bir kardeşimiz.

umarım bir gün şu topraklarda yaşayan herkes bu kardeşimizin kitaplara verdiği önemi verir ve kurtuluşumuzun kitaplarda saklı olduğunu anlar. dini ve milli duygularınızın sömürülmesine ne zaman dur diyeceksiniz? gözünüzü açın ve görün. hayat dışarıda ve böyle kardeşlerimizin gözlerinde.

keşke aptal saptal, saçma başlıklara ve gündemlere koşacaklarına senin ve senin gibilerin imdadına koşsalardı.
  • arkadaşımızın videosunu bugün izledim ve hemen kaymakamlığı aradım ama ulaşamadım. bu arkadaşımıza ulaşıp aylık okul masrafına destek olmak istiyorum. böyle güzel insanlar lazım bize. seni yetiştiren anne ve babanın ellerinden öpüyorum güzel kardeşim.
  • yardım edilmesi gereken kardeşimizdir.
  • vali bey tarafından yardım edilmiştir.

özellikle vali bey'in küçükken kaymakam yardımıyla okumuş olması da ayrı bir detay.

işte vali var, vali mutlu gibiler var.
  • şu konuşmasından, gerçekten kitap okuduğu belli olan kardeşimizdir.

tanıdığım bildiğim herkesten daha önemli şeyler söylüyor. umarım en iyi mevkilere gelirsin kardeşim, umarım mükemmel bir geleceğin olur.
  • çok dürüst, çok edepli, pırıl pırıl bir insan olduğu her halinden belli olan genç. kendisini takdir etmekle birlikte ailesine, öğretmenlerine ve onu böyle yetiştiren herkese sonsuz saygı duyuyorum.
  • günler önce sosyal medyada koşturmaca halindeyken izleyip buna bakmam lazım diye kenara ayırıp bugün izleyince canımı yakan videodaki kardeşimdir. içim çok acıdı ve izleyen birçok kişi gibi bir yolu olsa da diye düşünmeye başladım ve biraz araştırdım. kaymakamlık harekete geçmiş, bazı yardımlarda bulunmuşlar ve bir yardım kampanyası başlatmışlar, isterdik ki direkt aileye bir erişim olsun fakat umarım gururları kırılmadan bu işi kotarırlar. son olarak yardım kampanyası sanıyorum hala devam ediyor ve diyorum ki gücüne inanıyorum sözlük burada ne güzel yürekli insanlar var.

http://tosya.gov.tr/murat-sokuk-yardim-kampanyasi
  • kitap okuduğu her halinden belli olan, gülümseyerek izlediğim videonun baş kahramanı olan arkadaş. umarım güzel yerlerde görürüz kendisini.

böyle bir başlığın da ilgisiz kalması çok acı verici.
  • bu kardeşimiz için zihinsel engelli deniyor, inanın ben buna inanmıyorum. konuşmasını dinlemek yetiyor zaten. bence bu kardeşimiz normal, aksine normal geçinenlerin çoğu zihinsel engelli.
hesabın var mı? giriş yap