şükela:  tümü | bugün
 • disk eski genel sekreteri, disk/maden-iş sendikası yöneticilerinden.

  tkp ve tbkp'li murat tokmak, dün muğla/göcek/inlice'deki evinde hayata gözlerini yumdu.

  türkiye işçi sınıfının sendikal ve siyasal mücadelesinin yakın tarihinde adı hep anılacak önderlerinden olan murat tokmak, 13.01.2011 perşembe günü aramızdan ayrıldı.

  devrimci işçi sendikaları konfederasyonu (disk) eski genel sekreteri, t. maden-iş genel başkanı ve birleşik metal-iş sendikası genel başkan yardımcısı murat tokmak'ın cenazesi 15 ocak cumartesi günü fethiye göcek’te inlice köyü’nde toprağa verilecek.

  1948 konya doğumlu tokmak, ilk ve orta öğrenimini konya’da gördükten sonra istanbul’a geldi. masis çelik eşya fabrikasına işçi olarak girdi. askerliğini tamamladıktan sonra magırus otobüs fabrikasında tekrar işçiliğe başladı. bu fabrikada sendika baştemsilciliğine seçildi. 1975 yılında türkiye maden-iş sendikası 1. bölge temsilcisi oldu. daha sonra genel yürütme kurulu üyeliğine ve genel başkan vekilliğine getirildi. bu dönem içerisinde örgütlenme dairesi başkanlığı yaptı. 1980 öncesi disk genel yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.

  1991 yılında yeniden sendikal yaşama dönen türkiye maden-iş sendikası’nın genel başkanlığı’na getirildi.

  maden-iş ile otomobil-iş sendikalarının birleşmesinden sonra oluşan birleşik metal-iş sendikası genel başkan vekilliğine seçildi. bu görevi 1995 yılında yapılan genel kurula kadar devam etti. disk’in 12-14 eylül 1997 tarihinde gerçekleştirilen 10. olağan genel kurulu’nda disk genel sekreterliği görevine seçildi. 2002 yılına kadar genel sekreterlik görevini sürdürdü.

  tokmak'ın ailesine, yakınlarına ve dostlarına baş sağlığı diliyoruz.

  http://www.izmirizmir.net/…/resim.php?resim_no=3428
 • milli piyango büyük ikramiyesinin kendisine çıktığı haberleri yapılan ama haberlerin uydurma olduğunu, parası olmadığı için bilet bile almadığını iddia eden antalyalı genç. haberleri çıkaranlar ve yayınlayanlar hakkında hukuki işlem başlatacakmış. napak kanka inanak mı?