• iletişim'in yeni filintası.
  • ilk kez bir arkadaşım kitap yazdığından koştum heyecanla aldım, gururla okudum. arkasından telefonla murat'la konuştuğumuzda kendimi kitaptan bir şeylerden bahsetmek konusunda tutamadığımı farkettim. yazarın reklamını yazara yaptım. o denli sevdim. onda hep bir şeyler vardı, kesin bir şey olacak bu çocuk denilenlerdendi, bekleneni aştı. sakince sıyrıldı, sessizce koştu.

baharin ve gencligimin avuclarimdan kayip gittigi gunlerdi. balkondan disariya baktigimda dogayi ve insanlari kusatan bugulu heyecani fark ediyor, kafayi yiyecek gibi oluyordum. butun dunya agzima bir emzik dayayip gizlice dugune gitmisti sanki. ben de kundakta beyaz bezlerle sıkı sıkı sarmalanmis, zihnimde belli belirsiz bir meme hayaliyle, ama hicbir yere kipirdayamadan aglayip duruyordum. (ah vakitsiz uyanan bebek, su dunyada yalnizligi senden iyi kim bilebilir?)

hemen alın, zaten birkaç saate okuyup bitirmiş olacaksınız.
  • geçen yaz odtü'de otostop çektiğim bir vakit beni alıp kızılay'a kadar bırakmış yazar. yolda sohbet etmiştik havadan sudan edebiyattan, kitabım çıkacak demişti. buralar bıraktığın gibi çok güzel bir kitap olmuş, devamını bekliyoruz.
  • kendisi ile askerde tanışma şansına eriştiğim, kibar, iletişimi ve dili kuvvetli, kendisine bayağı bir vefasızlık ettiğim ve tadından yenmeyecek öyküler yazan arkadaşımdır. tam bir ankaralıdır aynı zamanda. buralar bıraktığın gibi murat uğurlu.
  • iletişim'in resimli türkçe edebiyat takvimindeki "gaz kaçağı" öyküsüyle tanıştığım (hemşerim imiş) yazar. öyküyü çok beğendiğimi bu yolla paylaşmak istedim. selamlar.
  • kısa filmlerini sevmiştim, şimdi de kitabını aldım okuyorum, bu kadar.
  • elektronik müzik yapan yerli dj'lerden biri.

spotify adresi
  • tapınak (2020) isimli kısa filminde, cami/kilise duvarına işersen kabusların peşini bırakmaz ve er ya da geç seni rahatsız eder durur.
  • ülkemizin alanında en önemli ve üretken yeteneklerinden güzide bir dj kendisi.
    prensipli, zoru seven, bir şeylerin üzerine konmak yerine üretmeyi kendine düstur edinen bir sanatçı.
    ama hepsinden önemlisi insanlığı, karşısındakine yansıyan pozitif enerjisi ve kaliteli yaşam mottosu ile huzur veren güzel bir insandır kendisi.
  • buralar bıraktığın gibi... hikâyesi ile kentli orta direk sınıfın, beyaz yakalı işçilerin ruh hallerinde volta atan yazar.
hesabın var mı? giriş yap