şükela:  tümü | bugün soru sor
 • feci derecede migrene sahip ülker veliahtı. öyle ki kriz geldi miydi 1 hafta gitmediği oluyormuş.
 • ülker'in çıkarmaya karar verdiği her ürünü bizzat tadan ve de onay vermediği zaman akan sular duran insan. şu aralar 220 ürün kendisini beklemekteymiş piyasaya sürülmek için. allah sonumuzu hayır etsin...
 • grup icersinde * * patron olarak anılan adam.

  hakkında cok fazla haber cıkmadıgı gibi resmi dahi medyada yer almamaktadır. sanırım hurriyet gazetesindeki bir roportajda "-yesil sermaye misiniz?" sorusuna "-hayatta bir yesil tanırım o da doların yesilidir." diyerek resmen ayar vermistir.
 • ülkerde çalışan birisinden duyulduğu üzre,sanırım basına fotoğrafının çekilmesini yasak etmiş.hayır anlamadığım peki bi muhabir fotosunu çekerse noolur,başına bi iş mi gelir,meslek hayatı mı sona erer,basın mensupları yasakları ne kadar takar,bi kişi mahkeme kararı vs. ile böyle bi yasak getirebilir mi.pek çok üstdüzey çalışanı da kendisini henüz görmemişmiş.öyle biri olup olmadığından şüpheliyim ben.
 • ulker grubu icra kurulu baskanı, ekonomist, isletmeci, pek tanınmayan patron. sokakta gorunce tanımak isteyenler sekerli mamul sanayicileri derneğinin sitesinde resmini görebilir.

  (bkz: http://www.semad.org/kurucu.htm)
  (bkz: http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/…06&p=10&rid=4369)

  piyasada bundan başka resmi de olmayan iş adamı.
 • muhabirlerin fotoğraflarını çekebilmek için, öncelikle simasına aşina olmaları gereken kişidir. zira, bir seferinde "murat bey'i bekliyorduk biz" diyen basın mensuplarına, "birazdan gelecek" diyerekten ortamdan kaçmışlığı vardır.
 • ayrıca boğaziçi üniversitesimezunudur kendisi.bunun yanında çılgın bir işletmecidir,o kadar firmaya kuruma rağmen işlerinin nerdeyse hepsini birinci elden kendisi yönetir, sorunlarıyla ilgilenir
 • ekonomist dergisinin yılın iş adamları-2007 anketinin sonucunda "yılın iş insanı seçilmiş" kişi.

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=245729
 • iş yönetimi sihirbazı.
 • murat ülker, 2000 yılından beri grubun icra kurulu başkanı olarak yürüttüğü görevini 2008 yılından itibaren yönetim kurulu başkanı olarak sürdürmektedir.

  1982 yılında iş hayatına başlayan murat ülker, önce yurtdışında çeşitli mesleki kurslara (aib ve zds) katılmış, abd'de continental baking şirketinde staj yapmıştır. iki yıl süreyle ortadoğu'da ihracat konusunda çalışmış, abd ve avrupa'da üç yıl boyunca bisküvi–çikolata–gıda sektörüyle ilgili yaklaşık 60 kadar fabrika ve tesiste incelemeler yapmıştır. ayrıca çeşitli iesc projelerinde görev almıştır.

  murat ülker, gruptaki görevine 1984 yılında kontrol koordinatörü olarak başlamıştır, devam eden yıllarda işletmelerden sorumlu genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak görev yapmıştır. daha sonra icra komitesi üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. bu arada, “dikey entegrasyon” ilkesine bağlı olarak birçok yeni yatırımı gerçekleştirmiştir.

  yelken sporu ve avcılıktan, bunların yanı sıra ailesiyle seyahat etmekten hoşlanmaktadır. 1959 yılında doğmuş olan murat ülker, evli ve üç çocuk babasıdır.

  boğaziçi üniversitesi idari bilimler fakültesi işletme bölümü mezunu olan murat ülker, ingilizce ve almanca bilmektedir.

  kaynak : http://www.biyografi.net/