şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: maceracı)
  • bu ramazan mukaddes yolculuk programıyla gönülleri mest eden insan. mekke ve medine'nin hiç görmediğimiz yerlerini bu programda görebilirsiniz.
  • köylere çekime gidip oranın yerel mutfağını mideye gömüp program-macerecı adı altında karşımıza geçen kişi.
    yer bir fırın ve usta fırına güveci yollamış bu elemanımız da yanında
    - usta ne zamana cıkar
    + bi saate olur
    - ohh ohh iyi.

bir de kendisini her izlediğimde mehmet yaşın aklıma geliyor. kanal bunları aç aç gönderiyor galiba çekime.
  • 1975 doğumlu ve aslen yozgat'lıdır. kanal a, ışık tv ve bazı radyo kanallarında program yaptıktan sonra samanyolu tv'ye geçmiştir. stv'de yayınlanan kervan isimli gezi programının çekimleri için giderken ekipçe yolda trafik kazası geçirmişler bu kaza sonucunda ünlü sunucu murat yeni yaralanmış, bir arkadaşı hayatını kaybetmiş bir arkadaşı da ağır yaralanmıştır. bu olaydan sonra kervan programı yayından kaldırılmış, murat yeni bir süre ekranlardan uzak kalmıştır. murat yeni daha sonra trt'ye geçmiş ve bir dönem trt'de çalıştıktan sonra samanyolu televizyonu'na geri dönerek bu kanalda maceracı isimli kültürel gezi ve magazin programını sunmaya başlamıştır. murat yeni, yaptığı program dolayısıyla anadolu'nun birçok il ve ilçesini gezmiş ve yepyeni kültürleri tanıma imkanı bulmuştur. programında yöresel lezzetleri de ekranlara taşıyan sunucu izleyicilerine farklı yemekleri de tanıma imkanı vermiştir.

murat yeni'nin nedret şevval isminde bir kızı vardır.
    (kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/murat_yeni)
  • anadolu'daki tüm küçükbaş hayvanları yemeye and içmiş maceracı abimiz.
  • türk televizyon tarihinde eşi görülmemiş bir antipatikliğe sahip adam. özel kanallar ilk çıktığı zamandan beri televizyon izliyorum/maruz kalıyorum. bunun gibisini görmedim.
  • yanakları şiştikçe peruğu kafasına küçük gelmeye başlayan..
  • kebap, cücük (soğan olan değil) ve "aman aman aman oy oy oy abim senmi bişirdin tandır kebabını, oy oy oy oy oy annem bu gözlemeleri sen mi bişirdin aman aman aman oy oy oy" tarzı konuşmaktan asla vazgeçmeyen sunucu.

bir de saim orhan'ın evlere şenlik polo yaka gömlekleri. "keyfe xhal? şükren. maşallah keh keh keh."

not: izletiyorlar yine de kendilerini.