şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle yazı şurada

penguen medyasının linkini vermek istemezdim ama önemli bir yazı olduğunu düşünüyorum.

özetle yazıda zarrab davasında tayyip erdoğanı işaret eden iddiaların güçlü olmadığı, iddiaların bu haliyle kalması durumunda türkiyedeki muhalifler için amerikadaki yargılamanın dağın fare doğurması gibi bir sonuca varacağının üzerinde durulmuş. umarım muhalefet de sürecin gelişimini sağlıklı şekilde takip ediyordur.

edit: alttaki herif arkadaş neye üzüldü acaba demiş anlamadım bana mı dedi. kendisine de yazdım ama cevap yok. neyse konuyla ilgili düşüncemi yazayım da kendimle ilgili bir açıklık getireyim. tayyip erdoğandan nefret eden biriyim. açık ve net. lamı cimi yok. zaten onca çocuğun ölümüne tanık olduktan sonra başka türlü olmasının en temel insan olma vasfına sığmadığını düşünürüm. solcuyum. hatta bana kalırsa en birinci değilse bile iyi de solcuyum. amerikadaki yargılama sonucuyla tayyip erdoğan hakkında bir hukuki sürecin başlamasını mı bekliyorum henüz hayır. çünkü bu heriflerin menşei orası henüz kullanım süresini doldurmadılar. peki ben amerikadaki yargılamadan ne bekliyorum? türkiyede yargıya yapılan ağır baskılar sonucu işlemeyen hukuk sistemi dolayısıyla ortaya çıkmayan birtakım gerçeklerin buralarda ortaya çıkmasını bekliyorum. yani tek istediğim gerçekler. karşımızdaki örgütlü canavarlığın boyutlarını bilmek istiyorum. tayyip erdoğanın bir gün yargılanmasını istiyorum ama bu kesinlikle türk mahkemelerinde olmalıdır. türkiyedeki hiçbir solcu da başka türlüsüne izin vermemelidir. bunca zulüm bize yapıldı, hesabını sormak da ancak bizim işimiz.
  • arkadaş neden üzülmüş acaba?