şükela:  tümü | bugün
  • antalya'nın 3 merkez belediyesinden bir tanesi. geçmişte basketbol takımıyla sezonlarca türkiye birinci profesyonel basketbol liginde de boy göstermiştir.
  • (bkz: konyaaltı)
  • antalya'nın yeni ilçelerinden biri.
  • son 4 gundur, ayni saatlerde sadece belli bolgelerin elektriklerinin kesildigi ilce.

elektrikler kesildikten sonra 4-5 saat elektrik ariza merkezine ulasamiyorsunuz cunku devamli mesgul caliyor. elektrik kesintisinin 7. saatine girdigi su anlarda 0 242 324 59 87 numarali elektrik ariza hattina ulasma firsatimiz oldu.

telefona cevap veren sahsa oncelikle bizim bolgede sadece belli sokaklarin son 4 gundur her aksam ayni saatlerde elektrik kesintisinin sebebini sordum, "trafo arizasi" dedi. hemen arkamizdaki apartmanda elektrik oldugunu, bu arizanin ilginc(!) sekilde nedense her aksam ayni saatlerde bas gosterdigini, genel bir ariza ise bu arizanin gunduz neden devam etmedigini sordum, "ekiplerimizi yonlendirdik" dedi. dogalgaz cevrim santrallerine dogalgaz gonderilmedigini, bu sebeple bilincli olarak elektrigin kesilip kesilmedigini sordum, "bu konuda bilgi aktaramam" dedi. ben israrla "neden her aksam ayni saatlerde kesiliyor bu sorunun cevabini istiyorum, ariza ayni saatte mi ortaya cikiyor?" diye sordum "beyefendi su anda diger telefonlarimiz da caliyor, bir derdiniz varsa(!) tedas'a bildirin" diye cevap aldim.

arizaya bagli olmayip da, baska sebeplerden elektrik kesintisi yapan, bu iste parmagi olan kim varsa da alayinin anasini avradini... iste ben oraya 3 nokta koyuyorum!
  • bu hafta on numara büyük ikramiyesini tutturan 3 kişiden ikisini barındıran ilçe. bi kaç defa da diğer şans oyunlarında adını büyük ikramiyede görmüştüm. var bu ilçede bi iş ama ne iş bilmiyorum.
  • bilimum şans oyunlarında -on numara, sayısal loto, süper loto- kupondaki tüm numaraları bilen yılda en az 10 tane adam çıkaran şanslı ilçe.

o değil de, daha önce 2 kere kuponların oynandığı bayileri teğet geçmişliğim vardır. (bkz: süper loto/#24314843)

neyse, elhamdülillah şarampol çocuğu olduğumuzu söylemiş miydim?
  • ikramiyelerin isabet ettiği ilçe deniyor ama zaten antalya il sınırları içerisindeki milli piyango bayilerinin %70-80'i buradadır. ikramiye antalyaya çıktı dense bu kadar dikkat çekmez ama muratpaşa denince oha yine mi deniyor. yoksa kimsenin kaleiçinde ya da larada ellerinde kuponlarla gezip, birbirine rakam falan söylediği yok yani. loto falan oynamaya da gelmeyin buraya, bir de loto turizmi çıkarmayın başımıza.
  • aynı zamanda hatay'ın kırıkhan ilçesine bağlı bir köy.
  • 15 ekim 2012 on numara çekilişinde tekrar büyük ikramiye isabet etmiş, antalya'nın en büyük merkez ilçesi.
  • 31 ekim 2012 şans topu çekilişinde bir kez daha büyük ikramiyenin isabet ettiği ilçe.