şükela:  tümü | bugün
 • başrolünde sandra bullocku izleyebileceğimiz bir barbet shroeder filmi.
  müzikler clint mansell
 • yine salak bi teen slasher derken clint mansell lafini duyunca gozlerin faltasi gibi acilmasina sebep olan ikinci film.
  birincisi icin (bkz: the hole)
 • isminde numbers kelimesinin niye gectigi belli olmayan vasat film.
 • richard arabaya kız atarken the number of the beast çalan film. belki isminde bu yüzden numbers kelimesi geçiyodur, başka bir açıklamasını bulamadım ben.
 • benim gibi jetonu altıgen olanların bile filmin ortasından itibaren gelişen olayları önceden tahmin edebildiği ilginç polisiye film. ilginçliği de "katil kim ? " değil "katiller nasıl yakalanacak ? " sorusunu sordurtması. gerçi final sahnesine kadar bir "katil kim ? " sorusu zihinleri meşgul ediyor tabii. (ayrıntıya girip filmin sonunu söylemek yok)
  tema ve mesaj (ya da mesaj kaygısı) bakımından 15 minutesı andırıyor biraz.
  zengin piç richard haywood'ı canlandıran ryan gosling tim rotha benziyormuş hafiften. asosyal - aseksüel filozof arkadaşı justin pendleton (2 - 3 sahnede elinde arthur rimbaud kitabıyla görülür) rolündeki michael pitt ise arthur rimbaud'nun yeniden dünyaya gelmiş* hali gibi.
 • lisa denen kızın dudakları için gidilesi film, sandra bullock neden bol kadın pantalonu giydiğini açıklıyor, enteresan..
 • genel kadın dedektif karakterini bir adım ileri götürmeye çabalayan, iç hesaplaşmalar ve psikolojik sounlara basit bir amerikan zihniyetiyle yaklaşan bir film olmasının yanısıra daha iyi oyuncularla çok daha iyi bir film olabilirmiş bu hesaplı cinayet filmi. kanımca genç tansu çiller sandra bullock ve vasat oyunculuğu, misal bir jackie brown ya da bir marge gunderson'un yakınına bile koyulmayacak kadar yapay. bir insanın nevrotik tavırlar göstermesi için amerikan tarzı bir tramva yaşamış olmasına gerek olmadığını satır aralarında bir kere daha hatırlatmakta fayda var.

  filmdeki bazı ayrıntılar tuhaf sorular sormamıza neden oluyor, misal: babun. o kırmızı popolu babunun senaryodaki işlevi nedir? veya sandra bullock niçin bir teknede yaşıyor? ben chaplin ebleh mi? yeni kuşak holivud filmlerinin yüzde doksanı helikopterden yapılan progressive deniz çekimleriyle başlamak zorunda mı? sandra bullock'la tansu çillerin bir akrabalığı var mı? gençlerin cinayete olan ilgilerinin suçunun ailelere ve yapacak hiçbir şeyleri olmamasına atılması ise maksimum lame ve basit bir çözüm.

  her neyse, genç oyuncuları ağzı kapanmayan kızcağız hariç başarılı, özellikle şu sıcaklarda vakit geçirmenin en iyi yöntemi klimalı bir salonda iki saat boyunca sıkılmadan oturmak olduğu için izlemeye değer bir filmdi.
 • ankara'da diğer sinemalarda üç milyon olmasına rağmen,mithatpaşa sineması'nda iki milyona gösterilen ve çok da kötü olmayan film.
 • (bkz: parole) (bkz: alibi)