şükela:  tümü | bugün
 • iyi örneklerin yaninda vasat kalan, ancak yine de kadrosunun becerisiyle ayakta kalan filmlerden biri.
 • 1995 yılı mahsulu, marc rocco tarafından yönetilen abd / fransa ortak yapımı mahkeme filmi.

  film artık pek alıştığımız bir cümle ile başlıyor : this film is based on a true story.
  başrollerde inanılmaz keyifli isimler mevcut. şöyle ki; kevin bacon (ki filmi izleme sebebimdi), christian slater, gary oldman, william h macy ve brad dourif.
  filmin konusundan bahsetmek istemiyorum, çünkü oldukça gereksiz ve alışıldık, bildik bir konu. böyle olmasına rağmen yeterince yetkin bir senaryo çalışması da ortada yok. filmde yer yer o kadar abartılı ve gerçek dışı diyaloglar gerçekleşiyor ki, yuh artık diyorsunuz.
  filmi izledikten sonra yönetmene söylenecek bir çift sözüm var (oyuncu listesine bakaraktan yüksek sesle söylenmesi gerekiyor) : "e marc rocco kardeşim, elinde un var, şeker var, yağ var, ama sen helva yapamamışsın!"
 • sonuna doğru beni sessiz sessiz ağlatan, dünyadaki adaletsizliği bir kere daha hissedip uzun düşüncelere gark olduğum müthiş film.
 • dün akşam tnt'de izledim tekrardan ve ilk seferki gibi olmasa da hafiften etkilendim yine. bunun başlıca sebebi kevin bacon'ın harika ötesi oyunculuğu. henüz izlemeyenler de sırf bu müthiş performans adına, bir yerlerden bulup izlesinler bence...
 • hapishane ve mahkeme filmi severlere tavsiye edeceğim güzel bir film.
 • ımdb puanı 7.1 olduğu için ekşi sözlükte dikkat çekmemiş tüm zamanların en underrated filmi.
 • hukuk sisteminin özellikle infaz aşamasıyla ilgili aksaklıkları öne çıkaran, cezalandırma ve ıslah etme üzerine önemli mesajlar veren bir filmdir. iki saate yakın sürmesine rağmen süresi bana biraz kısa gelmişti. her ne kadar bugün 90 dakikalık haplara alışmışsak da özellikle filmin çekildiği 1990'lı yıllar 2,5-3 saate varan politik filmlerin yaygın olduğu yıllardı. zaten izlerken de senaryodan bazı sahneler çıkarılmış gibi bir hisse kapılacaksınız.

  kamera kullanımı da bazı sahnelerde dikkat dağıtacak kadar ilginçtir. stamphill'in henri young'u ilk ziyaret ettiği sahne ve mahkeme salonundaki ilk duruşmadaki devamlı çekim dikkat çekicidir.

  kevin bacon ve gary oldman çok iyi, christian slater zaten bu rollerin adamı değil. diğer rollerde de parlayan birini hatırlamıyorum.

  elbette bir klasik seviyesinde değil ancak sözlükte gördüğü ilginin zayıflığı şaşırtıcı.

  ve evet, kaç kez izlerseniz izleyin sonunda gözleriniz doluyor.
 • kevin bacon'un muhteşem oyunculuk gösterdiği bir film. güzel bir film olmasına karşın sinir bozucu. hepi topu 8 giri yapılmış olması da şaşırtıcı.
 • basit bir cinayet filmi gibi görünmesine rağmen, "adalet" kavramını sonuna kadar sorgulatan film.hapishane ortamını ve mahkeme sürecini, avukat, savcı, hakim, sanık, jüri vb. tüm taraflarıyla görüyor ve soruyorsunuz. asıl suçlu kim?

  cinayeti işleyen mi, yoksa bir adamı katil olacak kadar insanlık dışına çıkartan sistem mi?

  kendi adıma bütün bunların yanında, insanın hayatı ne kadar kötü gitse de, daha kötüleri görüp şükretmek gerektiğini anladım. ve insanca yaşamak ve yaşatmak için daha fazla mücadele gerektiğini...
 • harry potter serisinden tanıdığımız tom felton'un mark zuckerberg gibisinden bir milyarderi canlandırdığı tnt dizisi. şu ana kadar yayınlanmış 5 bölümü bulunmakta.
hesabın var mı? giriş yap