şükela:  tümü | bugün
 • elli yılı aşkın bir süredir pistlerdeki mücadeleyi izleyen, formula 1 konusundaki bilgi birikimi tartışılmayacak ölçüde fazla olan, kendini her fırsatta "muhteşem" olarak nitelendiren, türkiye'deki okay karacanın eşiti.
 • aynen okay karacan gibi bu da inanılmaz yorumlar yapar canlı yayın sırasında, formula 1i size komedi programı yada bi seinfeld gibi hissettirir...

  #gözlerim beni yanıltıyor mu yoksa, senna'nın arasından garip sesler mi geliyor...

  #bernie ile bir röpörtaj, bernie o zamanlar brabham takımı patronu, ama murray'ın hafızası onu yanıltıyor ve;
  - bernie mclaren'i alalı 17 yıl oluyor, biliyoruz bir çok başarıya imza attınız ama en akılda kalan hangisi oldu?
  - eee...aslında bu cevaplaması zor bir soru...mclaren'i aldığımı hatırlamıyorum...

  #diğer bir yorumcu james ile birlikte bi yarış sırasında
  - evet...inanılmaz bir görüntü...işte...ferrari aracının arkasından çıkan ve giderek yükselen alevleri görüyorsunuz, sanırım bir motor arızası olabilir, sen ne dersin james?
  - hayır murray, o arka güvenlik lambası

  aynı yarış, tarih tekerrür ediyor
  - ohhh...ohhh berger'in mclaren'inin arkasından gelen alevlere bakın
  - aslında murray...eee...yine arka güvenlik lambası...

  #eddie'ler karışıyor; "evet yarış devam ediyor 5. sırada eddie jordan, 6..." o sıralar eddie jordan, jordan takımını yeni kurmuş ve beşinci olan da eddie irvine

  #"yarış devam ediyor ve ilk beş sıra, beş farklı sürücü tarafından doldurulmuş durumda"

  #"welcome the italian gp at monaco"

  #"benetton aracının kontrolü mükemmel gözüküyor, tabiki hakları, çünkü williams takımı bu araçı sezonun başından beri geliştirmek için çok çaba harcıyor"
 • konuşması, ses tonu, anlatım esnasındaki heyecanıyla izleyiciye ayrı bir gaz veren formula 1 anlatıcısı. sanırım okay karacan da onu örnek almış ki benzer bir şekilde anlatım esnasında heyecanlanıyor, sesinin şiddeti artıyor ve hatalar yapıyor.
 • "faaantastic" demesiyle de ünlüdür.
 • bugün bbc için tekrar mikrofon başına geçmiş efsane. 3 dk boyunca hata yapmadan anlatım yapabilmiş deniyor.*
 • çocukluğumun gizemli kahramanıydı bu adamın sesi. şimdi kime ait olduğunu öğrendim. vay be.
 • lenf kanseri teşhisi konulmasıyla üzmüştür fakat iyileşebilir bir türü olması ve erken teşhis sebebiyle şanslı demişler. e bir de malumunuz yaş var. olumlu parametreler bunlar da bakalım, öyle de sonlanır umarız.
  haftayaki ingiltere gp*'sine gelme planlarını da iptal etmiş tabi.
 • şu an 91 yaşında ve 1948'den 2001'e kadar motor sporları yorumcusu. 1970 yılından sonra formula 1 yorumculuğuna başlamış. kendisi niki lauda'nın kaza geçirmesiyle avanta f1 şampiyonluğu yaşayan james hunt'ın hayranlarından birisidir. hayranlık sebebi ise, pistte kaza olduğunda yarışı bırakıp yardıma koşmasındanmış. haklıdır, james hunt yakın arkadaşı ronnie peterson'ın kazasına ilk koşanlardan biridir. aynı zamanda michael schumacher'in yarış dışı kaldığı anları sevindirici nüktelerle yorumlamasıyla eleştirilmiştir. evet, hiç sevmezmiş kendisini.
 • yorumculuğu bıraktıktan sonra da pistlerin etrafında görülmüş; ancak artık yaş iyice ilerleyince "bu işler için çok yaşlıyım" açıklamasını yapmış, yaşayan efsane.
 • senna'nın 1988 yılında monako gp'si sıralama turlarındaki harika pole turunu muazzam anlatmıştır.