şükela:  tümü | bugün
  • bağımsız kitap editörlüğü hizmeti veren geliştirici editör. o ne derseniz bir metni alıyor, hedef kitlesine göre metnin eksiklerini buluyor, fazlalıklarını atıyor, dilini daha okunur hale getiriyor, hatta gerekirse kitap formatını da değiştirip yazara veriyor.

yalnızca kitabı kurgulamakla kalmıyor, yeri geldiğinde yazarın kariyer planına göre hangi kitabını önce basması gerektiğini, know how’ını nasıl koruyacağını da söylüyor.

tabii bunlar iş kitapları için geçerli. elele, istanbul life, pozitif gibi dergilerde yazılarına rastlayabilirsiniz. bir de ‘hayalinizdeki kitabı raflarda görün’ diye bir semineri var bu aralar. henüz gitmedim lakin yazar adaylarına kitap yazma sürecinde neyle karşılaşacaklarını anlatıyor. yüzyıldır yazmak isteyip üşgençelik kılıfı altındaki aslında nasıl tamamlayacağınızı kestiremediğiniz hikayeleriniz belki de bir anda hayat bulur, belli olmaz.

velhasıl sizin de bazen bir yazarın kitabını okurken "vaaa" dediğiniz yerlede bu gizli kahramanların parmak izleri mevcut. biraz yakından bakarsanız görebilirsiniz. camel paketinin piramidini biraz geçince, oralarda bi yerdeler...
  • creative writing notebook adlı alıştırma kitabının satışını amazon'da başlatarak dünyaya açılan başarılı editör ve yazarımız.
  • yaratıcı yazarlık defterini sonunda çıkarmış olan güzel insan. eli klavye tutan her faninin mutlaka okuması gereken bir eser olmuş. özellikle içindeki yazar boşluğunu doldurmak isteyen, yazamıyorum, yerim dar diyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

mürsel çavuş - yaratıcı yazarlık defteri
  • ülkemizde büyük sorunlarla sürdürülen yayıncılık sektörü içerisinde editörlerin dayanışma içinde olması için büyük çabalar sarf eden ve yaptığı çalışmalarla editörlüğün öneminin kavranılması, belli kurallar ve tavırlar geliştirilmesi için verdiği çabayı takdir ettiğim, son derece başarılı bir editördür.
  • top oynamadan 24 yıl profesyonel futbolculuk yapan carlos kaiserin hikayesini hatırlatan kişilik. tanıl boraların, ali berktayların dünyasında kendine editör der ve bunu plazalardan burnunu çıkarmayan ik yöneticilerine yutturabilir ancak. o da bazen..