şükela:  tümü | bugün
  • bağımsız kitap editörlüğü hizmeti veren geliştirici editör. o ne derseniz bir metni alıyor, hedef kitlesine göre metnin eksiklerini buluyor, fazlalıklarını atıyor, dilini daha okunur hale getiriyor, hatta gerekirse kitap formatını da değiştirip yazara veriyor.

    yalnızca kitabı kurgulamakla kalmıyor, yeri geldiğinde yazarın kariyer planına göre hangi kitabını önce basması gerektiğini, know how’ını nasıl koruyacağını da söylüyor.

    tabii bunlar iş kitapları için geçerli. elele, istanbul life, pozitif gibi dergilerde yazılarına rastlayabilirsiniz. bir de ‘hayalinizdeki kitabı raflarda görün’ diye bir semineri var bu aralar. henüz gitmedim lakin yazar adaylarına kitap yazma sürecinde neyle karşılaşacaklarını anlatıyor. yüzyıldır yazmak isteyip üşgençelik kılıfı altındaki aslında nasıl tamamlayacağınızı kestiremediğiniz hikayeleriniz belki de bir anda hayat bulur, belli olmaz.

    velhasıl sizin de bazen bir yazarın kitabını okurken "vaaa" dediğiniz yerlede bu gizli kahramanların parmak izleri mevcut. biraz yakından bakarsanız görebilirsiniz. camel paketinin piramidini biraz geçince, oralarda bi yerdeler...
  • creative writing notebook adlı alıştırma kitabının satışını amazon'da başlatarak dünyaya açılan başarılı editör ve yazarımız.