şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy çiya nın sahibi. güneydoğu mutfağını istanbul'da layığıyla sunan adamdır. sıkı koleksiyoner. yemek ve kültür dergisi ile yayıncılığa da girmiş, yolu açık olsun dedirtmiştir.
  • oteki dag devirenler;
    (bkz: elif dagdeviren)
    (bkz: yilmaz dagdeviren)
  • araştırmacı ve arşivci yönünü gösteren (bir yanıyla da ibretlik) bir röportaj şuradan okunabilir.
  • chef's table'ın 5. sezonuna dahil olmasıyla gururlandırmıştır. sanıyorum türkiye'den konuk olan başka bir isim yoktu.
  • kendisi hakkındaki chef's table bölümü yayınlanmış. söyledikleri o kadar değerli ki. çok yaşa üstad.
  • az önce chef’s table bölümünü izleyip hem gurur duyduğum hem de imrendiğim, söylemlerinin her birine imzamı atabileceğim büyük üstad
  • chef's table'da anadolu mutfağını tüm dünyaya tam da olması gerektiği gibi tanıtan üstattır kendisi. hem kültürel hem de politik erozyonlarla kaybolmaya yüz tutmuş yüzlerce yıllık geleneksel tarifleri bizzat yerlerine giderek yaşlı ninelerimizden öğrenip, kayıt altına alması gözlerimi yaşarttı.

ayrıca vakti zamanında fırıncılar sendikası kurup 40 günlük grev sonrası anlaşmaya varmaları; ülkede nasıl devrimler oluyor da haberimiz olmuyor dedirtmiştir.

ellerine sağlık ustacım, çiya'da buluşmak dileğiyle.
  • türkiye’de böyle bir insanın yaşamasından mutluluk duydum.

her ne kadar akdeniz mutfağından bize kalanları kendime yakın bulsam da ilk istanbul ziyaretimde gideceğim çiya’ya.
  • karderde chef's table seyredip ağlamak varmış.
    çok uzun yıllar, kendisini tanıyan tanıdıklar vasıtasıyla ne kadar müstesna ve özel bir insan olduğunu duymuştum. şimdi sosyal medyada dolanırken dünyanın dört bir yanından insanın kitabını merak ettiğini, saygı ve merakla kendisinden bahsettiklerini görüyorum ve gururdan öleceğim sanırım, gözlerim yaşarıyor.