şükela:  tümü | bugün
  • siyasetle uğraşma, zaten hepsi orospu çocuğudur.
  • suna benziyo bak; ince'nin kilicdaroglu'na rakip olmayacagim deyip, once kilicdar'dan baskanlik ver bana demesi, bakti olmayacak yenilecegi 3. kurultay icin delegelerin il orgutlerinin filan pesine dusmesi gibi. oyle dusun. hangisi esas omurgasizlik?

bizimkiler ayrilmis, selam verse ne olur, sarilip opse ne olur? orasi bizim sorunumuz, sen siktirip gidip isine bakican. ince'ye falan sarican.

ayri partideyiz biz. bak, ince cb olamadi halk erdogan'i layik gordu ama o zaman chp de beni genel baskanliga layik gorsun diye yirtiniyo cilginlar gibi. bi seylere bi sey yapin diyo. parti kuramayacagi bariz, su an bosta. siktirgit adayini bi seylere bi sey yap. hapisteyse cikar falan...
  • bunlar anlamaz. çünkü bunlar kavgadan, gürültüden başka şey bilmezler.

bunlar "fıtrat değişmez, bu kan yine o kandır" lafının derinini kavrayamaz.

bunlar türklerin lidere verdiği değeri ve atadığı kutsallığı bilmez.

bunlar dava adamlığı nedir anlamaz.

bunlar teşkilatçılık bilmez, yapı bilmez, ocak bilmez.

boşuna uğraşmayın yani. bu tip durumları mesele edenler, türk milliyetçilerini zaten hiç anlamadılar, anlayamadılar ve asla da anlayamayacaklar. çünkü bunların kapasitesi bu durumu anlamaya ve teşkilat zihniyetini kavramaya yetmez...

olağandır.
  • la oğlum gerizekalı mısınız? madem ortada bir "dava" vardı neden ayrıldı o zaman bu herifler mhp'den? stepne başkanınız partisinden ayrılanları fetöcü hain diye yaftalamıyor mu?

nasıl bir davadır ki bu disko topu gibi dönüyor sürekli? davanız sakın rant, koltuk, "3-5 ihale de bize gelsin" davası olmasın?
  • müsavat dervişoğlu’nun yapmaması gereken davranıştır.

müsavat dervişoğlu zaten bu konuda mimlidir. mhp’deyken de böyle kalabalığı yara yara gelip bahçeli’nin elini öptüğü olmuştu. mhp’yle papaz olduktan sonra bahçeli’nin trolleri o videoyla hep dalga geçerdi. sonuçta eski genel başkanı, tokalaşmış ama dik dursa iyiymiş.

müsavat dervişoğlu, olcay kılavuz’la fena papazdır. birbirlerine ağır hakaret ve tehdit etmişlerdi. iki ülkü ocağı başkanı karşı karşıya gelirse ortalık karışır.
  • bu aralar iyi parti vekilleri ''içip içip otel odalarında sızanların partisi'' mensuplarınca oldukça ağır eleştiriliyor.

sebep ''neden devlet bey'in eli öpülüyormuş ?''

ne yapacaklardı büyüklerini görünce, enseye tokat göte parmak mı atacaklardı emenike ?

siz bir büyüğünüzü görünce öyle mi yapıyorsunuz ?

aklınızın ermediği işlere yorum yapmayın.

hatta en iyisi mi siz gidin, ortadoğu da kime ''domaldığı'' belli olmayan hani o oy attığınız kankanız hewaller var ya, hah onlarla birlikte kendinize yeni kucaklar arayın.

kucak bulamazsanız, yukarıda bir müptezelein de dediği gibi ''domalacak'' yer arayın, ülke arayın.

rahat olun sizin gibi ılıklar çok boş kalmaz.

hele ortadoğuda.

not : iyi partiye oy vermedim. nefes aldığım sürecede mhp'den başka bir partiye oy vermem. ama eski mhp'lilere karşı yapılan bu kadar hakaret ve küfüre de sessiz kalamam.
  • bok atmayın adama, omurgası böyle, ayrıca kamera açısıda olduğundan daha eğik göstermiş.
  • ya ulkucu gelenekte küslük yok anlatamiyorum. asiri da bi saygi var. ben babama evlenip gidene kadar "siz" diye hitap ettim. yaninda cit cikarmazdik. baba konusuyorsa biz konusamazdik.

1- sofraya
    2- ne demis ne yapmis olursa olsun buyuklere kusulmez bizde.

bu tip kutsallarimiz, agir geleneklerimiz var. bunlardan da siyrilmamiz olmemizi bulur. hucrelerimize gecmis.

ben anliyorum, el opene de inanin kizamadim cunku biliyorum. ama siyasal olarak yuzlerini donmeyeceklerine eminim. aksener de bu yuzden susuyo aslinda.

aklima ölüm gelirdi de aksener'in milletvekili adayi cenazesi icin bu kadar onemli bi mitingi iptal edecegi gelmezdi. etti. demek ki torelere sadik kalmis dedim.

yazik ihrac edilecek o mv ve kimse anlamayacak asil bunlari, ona uzuluyorum ama seriatin kestigi parmak acimaz bu saatten sonra.

edit: alttaki entry'ye cevap olsun, ayrica entry yazip diyaloga donusturmek anlamsiz olur.

evet, tabii ki. bahceliyle erdogan bile birbirlerine dumduz gidiyorlardi simdi kardes gibiler. abdullatif sener'le karsilastiklarinda da dostluklarini surdurseler bana tuhaf gelmez. o eksende bakmiyorum cunku. onlarda boyle turkcu gelenekler de yok. osmanlici onlar, kardes kardesi öldürüyor yani. normaldir selamlasmamasi.

turkler birbirini gommez.