şükela:  tümü | bugün
  • michelangelo'nun unlu (bkz: david) heykelinin birbirinden ilginc mask ve resimlerin hatta ayrı bir odada rönesansa ait muzik enstrumanlarının bulundugu halk günlerinde beles girilen müze

http://www.sbas.firenze.it/accademia/
  • firenze civarlarında "a museum for the david" diye anılan müzedir. gercekten de girince anlarsınız ki bu muze neredeyse sadece david'i sergilemek için yapılmıştır. ancak tabii ki bütün italya müzelerindeki gibi fotograf çekmek yasaktır. illa çekicem diyorsanız gidin koridorun başına kapatın flaşı zum yapın çekin. ya da kartpostal falan alın delirtmeyin müze yetkililerini 10 dakika italyanca birşeyler bagırıyolar sonra...
  • rezervasyon yaptırılmadığı sürece iki saat kapısında beklemenin mümkün olabildiği müze.
  • fotograf cekme yasagi yüzünden, bizim gibi hinlik yapip yakindan caktirmadan kol yanda sabit sekilde assagidan cekim yapan kameralara bir güzel massaklarini sergileyen david'in oldugu müze. ben yaptim ordan biliyorum. cok hos bir orta bahceye, bir o kadar da kötü düzenlenmis portre ve büstler salonuna sahipdir.
  • 15.08.2019 19.15 online bileti ile hic sira beklemeden girdim. 16€ idi bilet. acikcasi david heykeli haricinde ilgi cekici bir eser bulmadim. zaten galeri kucuk , uffizi gibi saatlerce dolasmaniza gerek yok. ama david heykeli gercekten gorulmeye deger. buarada flassiz foto cekilebiliyor ancak stick yasak.